סגור

אחרי יבזק: מנדלבליט אישר גם את ריצתה של לריסה עמיר

אחרי הסערה הציבורית שעורר היועץ המשפטי לממשלה שקבע כי ח"כ היבא יזבק יכולה לרוץ לכנסת. כעת הוא קובע כי אין לפסול את הרשימה בראשות אשתו של הרוצח יגאל עמיר, לריסה עמיר טרימבובלר

חדשות כיפה
ב בשבט התשפ
,
28 בינואר, 2020 9:38
לריסה טרימבובלר. רצה לכנסת

לריסה טרימבובלר. רצה לכנסתצילום: מרים אלסטר פלאש 90

מפלגת "משפט צדק" אשר הגישה את מועמדותה לכנסת, אושרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בטענה שאין עילה לפסילתה. המפלגה "משפט צדק" שהעומדת בראשה היא לא אחרת מאשר לריסה עמיר טרימבובלר אשתו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. 

את בקשת הפסילה למפלגה הגיש ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה-גשר-מרצ, שטען ש"הדמוקרטיה לא צריכה לפתוח את הדלת למי שירה שלושה כדורים בגבה ומגיע עתה כדי לוודא את הריגתה". עוד הוסיף ואמר: ""זוהי מפלגה שכולה מן המסד ועד הטפחות יגאל עמיר, הוא ואין בלתו, הוא מקור חיותה ומעניק לה את זכות הקיום שלה".

בבסיס הבקשה לפסילה ניצבות שתי טענות מרכזיות אשר קולעות לסיבות המנויות בחוק יסוד הכנסת למניעת התמודדותה של רשימה: שלילת ישראל כמדינה דמוקרטית ותמיכה בטרור. אך לפי היועמ"ש הביטויים שצוטטו בבקשה אינם באים בגדרי הפסילה וממילא לא עומדים ברף הראייתי הנדרש ובאמות המידה החמירות לצורך פסיל הרשימה.\

הדברים מגיעים אחרי היועץ המשפטי לממשלה פרסם את חוות דעתו, לפיה אין מניעה שח"כ היבא יזבק תרוץ לכנסת, על אף התבטאויותיה נגד חיילי צה"ל ובעד מחבלים. 

 

28.01.2020

1. מה אכפת לו לאשר שהרי היא לא תעבור והערביה כן תיכנס (לא חשוב בכלל)

לעשות עצמו "שוויוני" אנחנו לא מטומטמים ומכיריםאת השטיקים של מערכת המשפט

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מליאת הכנסת צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

עמיר פרץ: "הסיכויים שנצביע בעד פיזור הכנסת גבוהים"

קרא עוד