סגור

מנדלבליט: היבא יזבק יכולה להתמודד לכנסת

היועץ המשפטי לממשלה פרסם את חוות דעתו, לפיה אין מניעה שח"כ היבא יזבק תרוץ לכנסת, על אף התבטאויותיה נגד חיילי צה"ל ובעד מחבלים. עוצמה יהודית: "לפטר את היועץ מתפקידו"

חדשות כיפה
א בשבט התשפ
,
27 בינואר, 2020 18:07
ח"כ היבא יזבק

ח"כ היבא יזבקצילום: הדס פרוש, פלאש 90

היבא יזבק תתמודד בבחירות? היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי למסור הערב (ב') את חוות דעתו, לפיה איו מניעה כי הח"כית מהרשימה המשותפת תתמודד לכנסת.

בחוות הדעת של היועץ מנדלבליט נכתב כי "לאחר בחינת הדברים בכובד ראש, היועץ המשפטי לממשלה סבור כי הגם שחלק מן התבטאויות של העותרת, כפי שפורטו בבקשות, מקרבות אותה קרבה של ממש לרף הפסילה, הרי שלנוכח הצהרותיה והבהרותיה בפני ועדת הבחירות, אין מדובר בתשתית אשר מצדיקה את פסילתה, בהתאם לאמות המידה הנוקשות שנקבעו בהלכה הפסוקה.
זאת בפרט, לאחר שהמשיבה הבהירה בתצהיר שהגישה לוועדת הבחירות כי היא מתנגדת לאלימות, ואף הבהירה בהמשך באופן מפורש כי היא לא קראה ולא התכוונה לפגיעה באזרחים או בחיילי צה"ל.
כל זאת, בשים לב לכמות המועטה של הראיות המהותיות, פרישתן בזמן, היעדר ביסוס בדבר פעילות חוזרת ונשנית, ובפרט כאמור – הבהרות והצהרות מפורשות של המשיבה, המגובות בתצהירים אישיים, לצד החרטה שהביעה על חלק מן ההתבטאויות החמורות, וההסברים שנתנה ביחס לאחרות. נוכח הסברים אלו, אף שעלול להיוותר ספק באשר לכוונותיה של המבקשת, ודאי מלכתחילה, הרי שבהתאם לפסיקת בית המשפט העליון, ספק כזה פועל לטובת המועמד ולא ניתן לפוסלה".

חוות הדעת המלאה של היועץ בעניין ח"כ היבא יזבק:


להורדת הקובץ

מוקדם יותר פורסמה חוות הדעת של היועץ בנוגע לדרישת 'עוצמה יהודית', לפסילתה של הרשימה המשותפת כולה, שנדחתה גם היא על ידי היועץ. בין היתר כתב כי "חומר הראיות אינו מצדיק את קבלת העתירה לפסילה, שכן לא הצטברה 'מסה ראייתית קריטית', המתחייבת לשם פסילת רשימת מועמדים מלהתמודד בבחירות לכנסת".

בתגובה להמלצה אומרים במפלגת עוצמה יהודית כי "הגיע הזמן לשים סוף לקרקס ולאכיפה הבררנית: יש להדיח את מנדלבליט מתפקידו. אותו יועץ משפטי שהמליץ לפסול את מיכאל בן ארי, את בנצי גופשטיין ואת ברוך מרזל עושה איפה ואיפה ומתאמץ ככל יכולתו להלבין תומכת טרור מובהקת, על אף ראיות חד משמעיות וברורות, ולמרות שיזבק מבהירה למנדלבליט כי היא עומדת מאחורי רוב אמירותיה, הוא נותר איתן בעמדתו להכשיר את מחבקת המחבלים - לא צריך להישאר דקה אחת נוספת בעמדתו. יש להדיח אותו עוד היום. הגשנו לועדת הבחירות וליועץ המשפטי לממשלה מאסה קריטית של עשרות ראיות המעידות על תמיכתה בטרור ובמחבלים, אולם היועץ התעלם מכל אלה". 

עוד אמרו בעוצמה: "חוץ מיזבק, מנדלבליט שוב הכשיר רשימה שלמה של תומכי טרור מובהקים: עודה, טיבי, שחאדה ועוד ועוד. למעשה, מנדלבליט מבהיר כי תמיכה בטרור נגד מדינת ישראל היא אינה עילת פסילה".

27.01.2020

1. אין יותר פושע מזה (אפי)

היועץ הכי מטורלל שהיה למדינה הזאת כאילו מישהו חשב שיפסול את המחבלת הזאת אם למשל היא הייתה מעוצמה יהודית הוא היה פוסל המטורלל הזה אין פשוט המדינה הזאת נהיית הזוייה לחלוטין בגלל השמאל הארור הזה נמאס כבר ממכם רשעים גמורים

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2020

2. איילת שקד "יש לי אמון מלא בעמדת היועץ המשפטי"... (דנה)

"שרת המשפטים לשעבר ח''כ איילת שקד (הימין החדש) התייחסה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

"מנדלבליט הוא אדם ישר שמקבל את ההחלטות שלו באופן עצמאי, בהתאם לראיות ודעתו המקצועית. גם אם אנחנו לא מסכימים צריך לדעת שהמניעים שלו מקצועיים", אמרה שקד."
הגברת שקד תומכת בעמדתו של היועץ המשפטי בעניין פסילתו של מיכאל בן ארי שבניו משרתים בצהל, והכשרתה של היבא יזבק שתומכת ברצח חיילי צהל.
איילת שקד עושה עצמה כלא מבינה שהיועץ המשפטי לממשלה יחד עם הפרקליטות, עשו יד אחת להפיל את שלטון הימין ברשות ראש הממשלה נתניהו.
שימו ???? לייחס החם של שי ניצן ומנדלבליט כלפי איילת שקד והיחס הקר אותו מקבל אמיר אוחנה...
איילת שקד היא חלק מהחונטה השמאלנית והשאיפה שלה היא אחת.
להפיל שלטון הימין ברשות בנימין נתניהו!
רק עוצמה יהודית תתן גב מלא לראש הממשלה נתניהו.
מילה זו מילה!


דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2020

3. הרועץ המשפטי (מנדלבליט)

על זה נאמר
בני עמי בחרו בטרור

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2020

4. הרועץ המשפטי (מנדלבליט)

על זה נאמר
בני עמי בחרו בטרור

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2020

5. חובה לפטר את היועמ"ש המושחת והשמאלני הזה (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2020

6. בהצלחה היבא - הוכיחי שאכן את בעד שלום ושיוויון. (יאיר)

עוד אישה חברת כנסת - כל הכבוד!

דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2020

7. עצת אחיתופל (אש)

למה לעזאזל הוא חובש כיפה. הוא מבייש את כל חובשי הכיפה בעמנו. אם הוא רוצה להסתיר את הצרעת שלו, בבקשה כאפיה אדוני היועץ. היא תסתיר יותר את הצרעת ותשקף יותר את זהותך. לשיקול דעתך הטהור וצח כצרעת בהרת לבנה וממארת.

דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2020

8. יצור צבוע ועלוב שאין לו בעיה עם תומכי טרור, איכככס , בושה של בן אדם. (מנדלבליט כלב)

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

9. הוא אמיתי - או מה??????????????????????? (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

10. משל הצפרדע והעקרב: העקרב הגיע לגדת נחל ורצה לחצות אותו - מאחר שעקרבים לא יכולים לשחות (אוראור)

הוא ביקש מצפרדע שהייתה שם לסחוב אותו על גבה - שאלה אותו הצפרדע:" אבל אתה תעקוץ אותי - נכון? איך אני אעזור לך אם תעקוץ אותי?" - ענה לה העקרב:" אני מבטיח לך שלא אעשה את זה - ואם כן - זה יהיה בטעות" - הצפרדע הסכימה וסחבה אותו על גבה - אך בדיוק כשעמדה להגיע איתו לצד השני - הוא שלף את עוקצו הארסי ונעץ בה אותו - הצפרדע התחילה לשקוע כשהוא על גבה ושאלה אותו בבעתה:" למה עשית את זה אם הבטחת לי? למה עשית את זה - אם ידעת שגם אני וגם אתה נטבע?" - ענה לה העקרב בשלוות נפש מפתיעה:" מה אני אעשה - זה הטבע שלי" - ולענייננו: מנדלבליט הצפרדע חקר את העקרבית יזבק - והיא הבטיחה לו שלכאורה לא תתמוך בטרור - אך כולנו יודעים היטב שהיא שיקרה - ותמיכת טרור זה בדם שלה - ואם כן - שמנדלבליט לא יתפלא שיום אחד הוא יהיה בין הקורבנות שלה או של אהוביה - והמבין יבין! כנראה שאין פה צורך להוסיף כלום|!

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

11. אילו טמטום היה יופי - מנדל - שליכט היה דוגמן צמרת ולא רועץ משפטי - והמבין יבין! באמת!!!!!!!! (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2020

12. המעשים והדיבורים שלה הם הוכחה בפני עצמה - והמבין יבין1 (אוראור)

אבל נראה שהחמור מגודל הזקן הזה לעולם לא יבין זאת - גם כן הוא!.

דווח על תגובה לא ראויה
22.06.2020

13. מנדלבליט - רוץ למחלקת אבידות ומציאות - ותבקש שימצאו את השכל שלך שברח לך (אוראור)

והמבין יבין! מטומטם אחד!

דווח על תגובה לא ראויה
30.06.2020

14. מי זה בכלל?............... (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
09.08.2020

15. הוא מתאים להיות חרדי - כמו שיזבק מתאימה להיות מתנחלת - והמבין יבין.. (אוראור)

שיעשה לנו טובה!!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2020

16. לנאצי יאיר גולן ממספר 6: חשבת שאם לא תכתוב את שם משפחתך - לא נדע שזה אתה? (אוראור)

והמבין יבין!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לימודים בתקופת הקורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד החינוך מציג: התכנית למלחמה בקורונה במערכת החינוך

קרא עוד