סגור

דרישה ממשרד החינוך: להפסיק לתמוך במכינת עלי. הרב פרץ: "לא יקרה"

עו"ד יאיר נהוראי פנה למשרד החינוך בדרישה להפסיק את המימון למכינה בעלי, בשל "הפיכתה לפלטפורמה פוליטית מובהקת". שר החינוך הרב פרץ אומר בתגובה: "עצם הדרישה מבישה ומלבה שנאת חינם"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יב בכסלו התשפ
,
10 בדצמבר, 2019 17:54
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: ללא

האם התקצוב שמעביר משרד החינוך למכינה הקדם צבאית בעלי מנוגד לחוק? על פי עו"ד יאיר נהוראי, מנהל המחלקה המשפטית של "רבנים למען זכויות אדם", ומי שעמד בעבר בראש המחלקה המשפטית של 'הפורום החילוני', ומנהל מאבקים רבים נגד המכינות הקדם צבאיות וישיבות ההסדר, פנה היום (ג') למשרד החינוך, בדרישה להפסיק את המימון למכינה.

נהוראי הסביר בבלוג שלו ב'הארץ', כי "ממחקר ארוך שבוצע על ידי בנושא, עולה לכאורה כי מכינת עלי אינה עומדת בכללים הנדרשים והמצופים ממנה, כפי שנקבעו בקריטריונים להכרה במכינות הקדם צבאיות. זאת להבנתי נוכח התבטאויות ומהלכים שנעשים בין כתלי המכינה, ותוכן שיעורים שמועברים על ידי מוריה ורבניה והפיכתה לפלטפורמה פוליטית מובהקת".

על פי עו"ד נהוראי, "המשנה המשיחית שמוצגת בעלי, שנה אחר שנה, בפני מאות תלמידים, נוגדת את ערכי מדינת ישראל וצה"ל, ומועברת באופן אשר יש בו כדי לחתור תחת חובת החינוך לנאמנות לישראל כמדינה יהודית ציונית ודמוקרטית, כמשמעה במגילת העצמאות ובחוקי היסוד". 

ראש מכינת עלי, הרב אלי סדן. מיוזמי המכתב

ראש מכינת עלי, הרב אלי סדןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הוא מוסיף כי "מכינת עלי ממומנת בעשרה מיליון שקל בשנה על ידי הרשויות, לרבות משרד החינוך ומשרד הביטחון, אך לכאורה מעודדת תפישת עולם שיטתית ועקבית היוצאת נגד שלטון החוק במובנו המהותי". ואף מגדיל לטעון: "אי אפשר להתחמק מההבנה שמכינת עלי ומוריה, רבניה ונושאי המשרה בה, שמו להם למטרה לחסל את אופייה של ישראל כמדינה דמוקרטית, ולבטל את ערכיה כמדינה דמוקרטית".

יש לציין כי נהוראי מרבה לכתוב נגד המכינות ונגד עלי בפרט, ובימים אלו מתנהלות נגדו שתי תביעות דיבה בסך 1.7 מיליון ש"ח, שהוגשו על ידי המכינה ועל ידי הרב אלי סדן.

בתגובה לדרישה כתב שר החינוך הרב רפי פרץ בטוויטר: "לא יקרה. לא במשמרת שלי ולא של אף שר חינוך אחר. מדינת ישראל העניקה לרב אלי סדן את פרס ישראל על תרומתו לחברה ולמדינה. אלפי בוגריה תורמים תרומה משמעותית בצה"ל ובכל תחום במדינה, ואין מי שנאמן יותר למדינה יותר מהם. עצם הדרישה מבישה ומלבה שנאת חינם". 

10.12.2019

1. "כמדינה יהודית ציונית ודמוקרטית, כמשמעה במגילת העצמאות" - וכי כל המכינות מחנכות ל"אור חזונם של נביאי ישראל"? (דברים קטנים כמו שמירת שבת עליה זעקו הנביאים, או לא להרבות שנ)

דווח על תגובה לא ראויה
10.12.2019

2. הכל בסדר רפי (המעניש)

תספור את הימים שלך שר החינוך לאחור.
תמסור דש לאחוז החסימה והגוש..

דווח על תגובה לא ראויה
10.12.2019

3. הכל בסדר רפי (המעניש)

תספור את הימים שלך שר החינוך לאחור.
תמסור דש לאחוז החסימה והגוש..

דווח על תגובה לא ראויה
10.12.2019

4. נמצא הקורבין הישראלי ! עו"ד שאיש לא מעסיק, אז יש לו זמן לרדוף יהודים. (פסיכופתולוג)

דווח על תגובה לא ראויה
10.12.2019

5. מדינת ישראל טעתה כאשר נתנה פרס ישראל לרב סדן / מכינת בני דוד (אזרח)

להתחרט אי אפשר אבל את הסבסוד אפשר וגם אפשר להפסיק.
לכבוד הרב השר פרץ כדאי להיות פחות החלטי. הוא לא נביא ולא יודע מה העתיד צופן.
בתור שר חינוך הוא עדיין לא עשה דבר ולא נראה שיש לו את היכולת לעשות. תקוותי שיעוף הביתה למכינה שלו שגם אותה יפסיקו לתקצב.
לזכותו יאמר שהוא זוכר מי בחר בו ומי המליץ עליו. קרוב אצל שולחיו. ורחוק מעם ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מסכות או לא להיות צילום: pexels (Polina Tankilevitch)

ארנק, כיסוי לטלפון הנייד ואגרטל: פתרונות יצירתיים למסכות שנשארו

קרא עוד