סטודנטים בבר אילן נגד האוניברסיטה: "הצביעות זועקת לשמיים"

תא הסטונדטים 'אם תרצו' בבר אילן יזם עצומת ענק נגד השעיית ד"ר קידר מסגל האוניברסיטה, וכותרתה: "אזרחי ישראל תומכים בד"ר מרדכי קידר, לוחם ההסברה של מדינת ישראל". על העצומה חתמו מאות: "צביעות הזועקת לשמים"

חדשות כיפה 31/10/19 11:49 ב בחשון התשפ

סטודנטים בבר אילן נגד האוניברסיטה: "הצביעות זועקת לשמיים"
ד"ר מרדכי (מוטי) קידר, צילום: צילום מסך

תא "אם תרצו" באוניברסיטת בר אילן החל להחתים עצומה למען ד"ר מרדכי קידר, בעקבות השעייתו על ידי הנהלת המוסד. בעצומה עליה חתמו מאות אנשים והביעו תמיכה נכתב:
"ד"ר קידר משקיע מזמנו וממרצו ללא-הרף על-מנת להגן על מדינת ישראל, להדוף קולות שקר, הסתה ותעמולה נגד המדינה ואזרחיה, וכל-זאת הוא עושה בזמנו האישי, מדם-לבו ומתוך תחושת שליחות אמיתית למען עם ישראל.
בזמן שבאקדמיה הישראלית שורצים פרופסורים ודוקטורים מטעם-עצמם שאת משכורתם משלמים אזרחי מדינת ישראל, העסוקים ומכלים את זמנם בהשמצת מדינת ישראל, תמיכה ב- BDS מבפנים, ומתן רוח-גבית לשונאי המדינה ולקידום אנטי ופוסט ציונות, בחרה אוניברסיטת בר-אילן להעמיד דווקא את ד"ר קידר לדין משמעתי, ולהשעות אותו מיצוג האוניברסיטה, וזאת בזמן שמרצים ברחבי העולם מתרוצצים ומשתמשים בשם האוניברסיטאות הישראליות על במותיה הגדולות ביותר של תנועת ה- BDS, ללא תגובה או העמדה לדין מצד המל"ג או האוניברסיטאות הישראליות."

בעצומה הדגישו עוד חברי תא 'אם תרצו' את ה'איפה ואיפה' בה נוקטים ראשי המוסד כלפי קידר אל מול מקרים של חברי סגל אחרים:

"נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן ורקטור האוניברסיטה, פרופ' מרים פאוסט, בחרו את היעד הלא נכון", נכתב בעצומה.
"כאשר ד"ר אורי וייס מבר אילן אמר לאחר פיגוע בקרית-ארבע כי "כשהורים בוחרים בשם תאולוגיה פנאטית להתגורר במקום שמטיל סיכון על ילדיהם, מדובר בפסיכוזה קולקטיבית", הוא לא ננזף וגם לא הועמד לועדת משמעת.
כשפרופ' אורנה ששון-לוי פרופסור מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ומהתכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן חתמה על עצומות והשתתפה באירועים של ארגון התעמולה הקיצוני 'שוברים שתיקה', בבר-אילן לא ראו בזה פסול.
הם בחרו להעלות על המוקד, לרדוף ולפגוע בפרנסתו ובשמו דווקא של מי שהקדיש את חייו למען עתיד עם ישראל בארץ ישראל.

בעצומה מבהירים מנסיחה כי "מותר לבקר את ד"ר קידר כפי שהוא מבקר אחרים, מותר לומר שדבריו מקורם בטעות או בדברים שאינם ראויים. זאת הסיבה שמדינת ישראל היא מדינה חופשית בעלת חופש דעה וביטוי. אך מכאן ועד לפגיעה החמורה בשמו ובפרנסתו, והשתקתו על-ידי זימונים לועדות משמעת, הדרך ארוכה."

מתן פלג ,יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר עומדת מאחורי היוזמה הוסיף כי:
"אין הרבה אנשים בארץ העושים למען מעמדה של מדינת ישראל כמו ד"ר מרדכי קידר. חובה על כל אדם להתייצב נגד הצביעות הנוראית המאפשרת למרצים להתפרנס ממש מהפצת עלילות דם נגד ישראל בעולם בשם חופש הביטוי. אדם אשר חס ושלום הביע את דעתו באשר היא על נושא אחר, הרי שהדבר פסול ומתירים את דמו. זו בושה וחרפה וחולשה ערכית. מי שמנהל את אוניברסיטת בר אילן צריך להתבייש."

אלכס ברגמן ראש תא "אם תרצו" באונברסיטת בר אילן אמרה כי:
"צר לנו שהנהלת המוסד רוצה להעלות על המוקד את לוחם ההסברה מספר 1 של מדינת ישראל. אנו קוראים להנהלת האונברסיטה לא לעשות איפה ואיפה ולזמן לוועדת משמעת את אותם מרצים תומכי ארגוני bds וארגוני תעמולה זרה כמו שוברים שתיקה המלמדים במוסד."
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר