סגור

חיות תוקפת את אוחנה: "ימים שאין להם אח ורע בהיסטוריה השלטונית שלנו"

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, הגיבה על הביקורת שהשמיע שר המשפטים אוחנה על ההתנהלות הפרקליטות בחקירת דובר ראש הממשלה, והורתה לשופטים: לפעול ללא מורא"

חדשות כיפה
א בחשון התשפ
,
30 באוקטובר, 2019 18:39
אסתר חיות ואמיר אוחנה. היחסים נרגעו?

אסתר חיות ואמיר אוחנה. היחסים נרגעו?צילום: הדס פרוש ומרים אלסטר, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, תקפה את שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, על נאום הביקורת שאמר אתמול (ג') על התנהלות הפרקליטות בחקירת דוברו של יונתן אוריך, דובר ראש הממשלה נתניהו. 

באירוע פתיחת שנת המשפט של לשכת עורכי הדין מחוז צפון ופרידה מעו"ד חאלד זועבי אמר הנשיאה חיות: "ימים כאלה, שאין להם אח ורע בהיסטוריה השלטונית שלנו, מחייבים את כולנו לעמוד איתן ולעשות את מלאכתנו ללא מורא, באחריות ובשיקול הדעת, כמי שאמונים על שלטון החוק, על שמירתו ועל ביצור מעמדו".

"פוליטיזציה של מערכת המשפט עלולה לערער לחלוטין את יסודותיה כמערכת עצמאית ובלתי תלויה, לפגוע באמון שהציבור רוכש לרשות השופטת ולא פחות מזה, היא עלולה לפגוע במעמדם של עורכי הדין ושל הלשכה כגוף המקצועי המאגד והמייצג אותם", אמרה חיות. 

היא ציינה כי "בוועידת המשפט האחרונה עמדתי על החשיבות בקיומה של לשכה עצמאית הפועלת כגוף מקצועי וא-פּוליטי. ציינתי עד כמה השמירה על מאפיינים אלה היא חיונית לקיומם של דיאלוג ושיתוף פעולה פורה בין מערכת בתי המשפט ולשכת עורכי הדין. בשל חשיבות הדברים ראיתי לשוב ולציינם גם היום והם חשובים, אולי ביתר שאת, בימים אלה אשר במובנים רבים, רבים מדי, לא ידענו כמותם בעבר". לצד דבריה כי "על כולנו לעמוד איתנו ולעשות את מלאכתנו ללא מורא, באחריות ובשיקול הדעת", הוסיפה כי "באומרי 'כולנו' אני מכוונת לא רק אל הרשות השופטת ואל הגורמים הנוספים המופקדים על אכיפת החוק, אלא גם אל לשכת עורכי הדין אשר בעיניי ממלאת תפקיד חשוב בהקשר זה".

נשיאת העליון הוסיפה: "אכן, איש אינו חסין מביקורת ותמיד יש מה לשפר, לבחון ולבדוק. זהו חלק בלתי נפרד מדמוקרטיה מהותית, פתוחה, חיה ונושמת ואולם יש להיזהר ולהישמר שמא דברים הנחזים להיות ביקורת לגיטימית מהווים למעשה מהלך הטומן בחובו דה- לגיטימציה למוסדות ולמשרתי ציבור נאמנים, בלעדיהם נתקשה כולנו לשמור על שלטון החוק".

כזכור שר המשפטים תקף אמש את התנהלות המשטרה והפרקליטות בחקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו - וטען כי בחודשים האחרונים פעל לקדם חקירה של הדלפות מהחקירות, אך נתקל ב"סירוב מוחלט". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הביעו צער על דבריו, ומסרו כי "איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר".

30.10.2019

1. חיות תעצרי את עצמך . כי את מוכיחה שאין לבקר. הוא שר ואתה מה את (אורי)

חיות וכל מערכת המשפט לא רגועים. כי חיות המה.. שר בישראל ננזף.. ואתם בערכות נמוכים ממנו.. איפה הגענו ששר הופך לעבד נרצה של מערכת מתנשאה חסרת מעצורים...דימקורטיה הפכפכה

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2019

2. מתעלמת מן האמת (ניסים )

לגבי חיות. מותר לפרקליטות לפגוע ולעשות מה הם רוצים
גם לרסק את את הפרטיות של כול בנאדם

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2019

3. בדיוק ההיפך (ינקי)

עפר לפומייך חיות.
אין אח ורע בהיסטוריה השלטונית? פוליטיזציה של מערכת המשפט?
הרי זה בדיוק מה שאתם עושים, פוסקים על פי גחמותיכם הפוליטיות, אבל לא על פי הצדק.
צריך לעבור לשיטה של חבר מושבעים כמו במדינות הנאורות. רק במדינות מפגרות השופט קובע, ובמקומותינו, על פי נטיתו הפוליטית בלבד.
זה שאתם חושבים שאתם העידית האנטלקטואלית, לא נותן לכם זכות לפסוק על פי נטיותיכם הפוליטיות.
צדק צדק תרדוף

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2019

4. כל הפוסל במומו פוסל למה לשופטת מותר לבקר שר (ירחמיאל)

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

5. חיות כלבה (וו)

חצופה ממנה את עצמה ערב רב חייבים להושיב אותך ואת החבורה שלך על כיסא חשמלי נבלה אוחנה כנראה בכלל לא פרייר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הסכם קדם נישואין. אילוסטרציה צילום: shutterstock

בלגן משפטי אדיר: האם אלפי הסכמי ממון יבוטלו?

קרא עוד