סגור
חדשות כיפה

הצעת חוק: "יום שלושת הנערים"

ח"כים מימין ומשמאל מבקשים לעגן בחקיקה את מורשת שלושת הנערים החטופים, ולקיים 'יום האחדות', אשר יצויין בפעילויות שונות במערכת החינוך, במערכות הביטחון ובכנסת

אמהותיהם של שלושת הנערים מדליקות משואה

אמהותיהם של שלושת הנערים מדליקות משואהצילום: הדס פרוש, פלאש 90

יוזמה חדשה בכנסת: לעגן בחקיקה את "יום האחדות" בסמוך למועד שבו נחטפו ונרצחו שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל־עד שער ואיל יפרח, ב־12 ביוני 2014. כך פורסם הבוקר (ו') בישראל היום.

ארבעה ח"כים, הרב רפי פרץ ועידית סילמן (הבית היהודי) וניר ברקת וקטי שטרית (הליכוד), הגישו את הצעת החוק, אשר מטרתה היא "לקבוע יום בשנה שבו עם ישראל מתאחד ומתגבש לטובת הכרת האחר, צמצום הפערים בחברה, קירוב הפסיפס החברתי וחיבור השבטים, וכן לחזק את הארגונים והעמותות שפועלים וחוצים מגזרים ושכבות באוכלוסייה הישראלית כל השנה למען האחדות, ולמען פעילים יחידים שפועלים למען קבלת האחר בחברה".

הרב רפי פרץ ויועז הנדל בכנסת

הרב רפי פרץ ויועז הנדל בכנסתצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

על הצעת החוק, שגובשה בתיאום ובברכת בני משפחות הנערים, חתמו גם כמה ח"כים מכחול לבן, ובראשם יו"ר האופוזיציה המיועד ח"כ בני גנץ, והח"כים גבי אשכנזי, אבי ניסנקורן, אלעזר שטרן, יועז הנדל, חילי טרופר, יזהר שי, איתן גינזבורג ויוראי להב־הרצנו. 

"יום האחדות" יצוין בפעילויות שונות במערכת החינוך, במערכות הביטחון, במליאת הכנסת, בישיבת ממשלה ובבית הנשיא. יו"ר הבית היהודי, ח"כ הרב רפי פרץ, אמר כי "יש חשיבות רבה להסדיר בחוק את 'יום האחדות'. בשורה כזו שיוצאת מהכנסת היא התחלה טובה לקדנציה הנוכחית". 

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
24.05.2019

1. הללוווו?לא קצת נסחפנו?מורשת? (ע)

מכבדת את זכרם ואת משפחותיהם אבל צריך לאמר את האמת, חוץ ממחדל קשה של כוווללם,אין כאן הרבה מורשת.
משפחות,תדאגו לילדים להסעה הולמת ואם צריך אפילו תסעו להביא אותם יקח כמה שיקח ויעלה כמה שיעלה.
ילדים,אל תעלו לטרמפים עם זרים
משטרה,תגייסו אנשים מנת משכל סבירה ולא גבולית.

אפשר לחדול עם הצביעות והשמאלץ?

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2019

2. אכן אלדו את העם (אני ראוי ונכוו)

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2019

3. ככה לא עושים. אתם תשיגוו ההיפך ותפסידו הזדמנות (יוני)

יום אחדות וכל מה שכתבו זה חשוב אבל לא עושים ככה , הסיבות והצורה שזה נעשה לא הופכים אותו לענין כלל ישראלי ואז כבר תשרפו את ההזדמנות בעתיד ליום כזה.
אפס מודעות עצמית יש לכם.

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2019

4. ומה עם… ? (חיים סיידון)

ילדי הטבח במעלות, קו 300, הליד שנהרג מפגיעת טיל… ומה הדם שלהם שונה ?
קצת הגזימו בימין עם כל הצער והיגון.

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2019

5. כמה פופוליזם. להקיא. מה עם רון ארד? (מישהי)

אלי כהן? ועוד כמה מאות?
אולי נעשה יום לכבוד גלעד שליט? סתם ככה, כי חזר וזה יאדיר את המלך הלא מוכרז שלכם.
רק אצל יהודים כל החגים המועדים והתאריכים מושטטים על רדיפה, מוות, ופורנוגרפיית מוות של חיילים/מלחמות. בשום מקום בעולם אין צפירת עמידה לכבוד חיילים שמתו בקרב. כל העולם חוגגים את הניצחון במלחמה ואנחנו רק עומדים לכבוד המתים או באיזה אזכרה ביום הניצחון. מחשבה יוצרת מציאות. אולי תחשבו לשנות מחשבה

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2019

6. איזו הסחפות!!! גם הדליקו משואה מסיבה לא ברורה (עם כל הצער על הטרגדיה הנוראית), וגם יום אבל לאומי?! כמה עשרות אלפי קורבנות כמוהם יש?? אולי יותר הגיוני (פופוליזם בהתגלמותו)

כ"כ פופוליסטי שמריח פה מאיזו קומבינה, סליחה שאומר את זה. גם הפסטיבל סביב תאונת הדרכים המצערת מאד של בנו של הבמאי נשר אותו הדבר. סיקור משפטי חסר פרופורציה להחמרת ענישת הנהג, רק כי מדובר בבנו של ידוען, כמה קורבנות תאונות דרכים יש ואף אחד לא מנהל קמפיין להעניש את הנהגים במלוא החומרה???

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2019

7. אולי יותר הגיוני יום חינוך פרטי לזכר לוחם כמו כרועי קליין לדוגמא?? (פופוליזם בהתגלמותו) כ"כ פופוליסטי שמריח פה מאיזו קומבינה, סליחה שאומר את זה. (תוספת)

גם הפסטיבל סביב תאונת הדרכים המצערת מאד של בנו של הבמאי נשר אותו הדבר. סיקור משפטי חסר פרופורציה להחמרת ענישת הנהג, רק כי מדובר בבנו של ידוען, כמה קורבנות תאונות דרכים יש ואף אחד לא מנהל קמפיין להעניש את הנהגים במלוא החומרה?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צילום: גילי יערי, פלאש 90

סמוטריץ עונה לנעם: "תופעת נעם היא אפיזודה פוליטית חולפת"

קרא עוד