סגור

90% מחיילי ההסדר יתגייסו לקרבי: צפו בגיוס ההסדרניקים

בני ישיבות ההסדר פתחו הבוקר (א') את מחזור אוגוסט 2017, כשחלקם הגדול ישרת בחטיבות גולני וגבעתי. היחידה שתקלוט במהלך הקיץ את המספר הגבוה ביותר של בני הישיבות היא חטיבת כפיר

משה ויסטוך
כט בתמוז התשעז
,
23 ביולי, 2017 15:27
לשכת הגיוס

לשכת הגיוסצילום: צילום מסך מיוטיוב

מחזור גיוס אוגוסט 2017 החל ובין המתגייסים שהגיעו היום (ראשון) לבסיס  תל השומר ניתן היה לראות את בני ישיבות ההסדר שהתגייסו לשירותם הפעיל.

החיילים החדשים, המגיעים מישיבות הגולן, ירוחם אלון מורה רמת גן ועוד, צפויים להשתבץ לחטיבות גבעתי וגולני. מבין כלל המתגייסים מהישיבות, 90% ישרתו ביחידות הלוחמות.

החטיבה שתקלוט את המספר הגדול ביותר של ביינישים היא כפיר, ולאחריה בפער קטן נמצאות גבעתי, איסוף קרבי, גולני, השריון והתותחנים, הצנחנים וחיל הים. שאר המתגייסים מתפלגים בין הרבנות הצבאית, חיל המודיעין , יחידות השלישות ועוד.

ראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא , הגיע לבקו"ם והשתתף באירוע סיום מסכת שערכו תלמידיו. ראש ישיבת הגולן, הרב יואל מנוביץ', אמר כי  "לו היה דוד המלך נמצא עימנו כאן הוא היה מתרגש לראות את התלמידים שקיבלו כל אחד חוברת ובה חלק מהמשנה ברורה ללמוד בעת הטירונות, ולהבחן על הנושא  בתוך השירות הצבאי".

יש לציין כי ביוזמת ראש ישיבת שדרות, הרב דוד פנדל,, חילק איגוד ישיבות ההסדר לכל חייל  חוברת ובה הלכות שבת מהמשנה ברורה. ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר, מולי יסלזון, אמר כי "האיגוד רואה לעצמו כיום כמשימה להגדיל את לימוד התורה בצבא. חיילינו יכולים לזכות ללמוד תורה, לסיים מסכתות ולהשאר מחוברים לקודש גם בשעות ספורות שימצאו להם לכך ביממה. אנחנו שמחים שהחיילים מתגייסים ביחד ומאמינים שאהבת התורה מחברת ומחזקת ובע"ה אף תעצים אותם באימונים ובקרב".

23.07.2017

1. לכו לשלום וחיזרו בשלום. יברככם אלוהים וישמרכם (אני)

נו ברכות למתוקים צעירונים אלה על הגיוס. תחזרו כולכם בשלום הבייתה תמיד אמן. לכו ותנו לעמכם בשם משה ודוד ודבורה. בשם אברהם ומרים ושרה. לכו בשם אדמה עיברית לאומית ניפלאה זו . שאוצרת את כל הפליאה העתידנית שבעולם. ובעיקר בשם חמודלה כפרה- אלוהי צבאות ישראל . המלך המנהיג האחד ויחיד. שרות טוב ילדים מתוקים.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2017

2. משרתים חצי זמן לעומת הקרביים (צניעות לא תזיק לכם)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ברוך דיין האמת צילום: shutterstock

הרב איציק אידלס הלך לעולמו

קרא עוד