12 פעילי ימין הורחקו מיהודה ושומרון

אלוף פיקוד המרכז הרחיק את הפעילים על רקע מידע שהתקבל מהשב"כ, בגין מעורבותם בביצוע פעולות "תג מחיר". בהתיישבות זועמים: זו ענישה ללא משפט או ראיות

חדשות כיפה אורי פולק 05/01/12 09:53 י בטבת התשעב

12 צווי הרחקה מנהליים נמסרו הלילה (ה') על ידי משטרת מחוז שומרון ויהודה, חתומים על ידי מפקד פיקוד המרכז האלוף אבי מזרחי, כנגד 12 פעילים החשודים במעורבות בביצוע פעולות "תג מחיר". שמותיהם של החשודים עלו על ידי השב"כ והם הורחקו מהאזור לתקופה של בין שלושה לתשעה חודשים.

חלוקת הצווים נעשתה ביישובים יצהר, חוות גלעד, אלון מורה, רמת מגרון ומעוז אסתר, ועברה בשקט יחסי. החשודים, שזהותם עדיין אינה ידועה, התבקשו לעזוב את בתיהם במהלך היום, בצעד שנחשב לעליית מדרגה בהתמודדות של מערכת הביטחון מול מבצעי פעולות מסוג זה.

בצה"ל אמרו כי הצווים הוצאו על רקע מידע רב שהצטבר בתקופה האחרונה בשירות הביטחון הכללי, לפיו קבוצת הפעילים הקיצוניים מעורבת בהובלה, הכוונה וביצוע של פעילות אלימה וחשאית נרחבת כנגד התושבים הפלסטיניים ביהודה ושומרון וכוחות הביטחון, תוך סיכון ממשי לחיי אדם ופגיעה בסדר הציבורי ובביטחון האזור.

בדובר צה"ל הדגישו כי "הוצאת הצווים נובעת מצורך ביטחוני מובהק ולאחר שנבחנו כל החלופות, שמטרתה לנטרל מבעוד מועד את האיום לביטחון האזור מצד הפעילים".

ואולם בעמותת "חננו", המייצגת משפטית את פעילי הימין, גינו את המהלך וטענו כי "הגענו לשיא חדש בשפל של זכויות האדם ביהודה ושומרון. אם יש חומר נגד הצעירים ראוי שהיו מוגשים כתבי אישום ולא נוקטים בצעדים ללא משפט בלי הוכחות וראיות. הוצאת הצווים היא צעד הראוי למדינות טוטליטאריות שבהן משטר צבאי".


Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368

Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368