המעגל נסגר: נעצר המחבל שרצח את בנימין אחימאיר

כוחות משטרה, צה"ל ושב"כ עצרו את המחבל שרצח את את בנימין אחימאיר בן ה-14. המחבל, אחמד דואבשה, בן 21, תושב הכפר דומא שבחטיבת בנימין הודה בביצוע הפיגוע והועבר להמשך חקירה בשב"כ

חדשות כיפה חדשות כיפה 22/04/24 09:00 יד בניסן התשפד

המעגל נסגר: נעצר המחבל שרצח את בנימין אחימאיר
בנימין אחימאיר הי"ד, צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום: במהלך הלילה (ב') בפעילות משותפת של שב"כ, משטרה וצה"ל נעצר המחבל שרצח את הנער בן ה-14 בנימין אחימאיר. המחבל, אחמד דואבשה, בן 21, תושב הכפר דומא נעצר על ידי הכוחות במהלך הלילה לאחר התפתחות משמעותית שאירעה בחקירה ביממה האחרונה. בחקירתו הראשונית קשר עצמו דואבשה לביצוע הפיגוע והועבר להמשך חקירה בשב"כ.

"שקית ובה ציצית מגואלת בדם": אחותו של בנימין חזרה לרגעים הקשים

רק אתמול, חנה, אחותו של בנימין סיפרה על הרגעים שבהם נקראה לקחת את התפילין שלו מתחנת המשטרה, ושיתפה בחוויה הקשה מנשוא. "קראו לי לקחת את התפילין של ביני מתחנת המשטרה" סיפרה אחימאיר. "בפינת החדר הקטן הייתה מונחת שקית נילון שקופה וענקית בה הציצית שלו מגואלת בדם ועוד חפצים וביגוד שהיו עליו באותו היום".

"קרסתי לכיסא בצרחות ובכי. לא התכוננתי"

"קרסתי לכיסא בצרחות ובכי והתקשרתי לאבא לספר לו שזה לא רק תפילין" תיארה בכאב. "'לא התכוננת?' שאל אותי השוטר, 'לא, לא התכוננתי'" סיפרה. כזכור, אליהו ליבמן שמצא את הגופה תיאר בזעזוע כי "מדובר ברצח אכזרי ביותר".

בנימין יצא לרעות עם העדר - בשבת נמצא גופתו

כזכור, בנימין אחימאיר, רועה צאן כבן 14 מבנימין, יצא לפני כשבועיים לרעות הצאן בשטח המרעה באזור "מלאכי השלום" שבבנימין, ונעלם. חיפושים נרחבים נערכו אחריו עד צהרי השבת, שם נמצאה גופתו ועליה סימני אלימות קשים.