מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

הפרקליטות מבקשת הארכת מעצר: האישומים נגד החייל שירה למוות ביובל קסטלמן

הפרקליטות הצבאית מבקשת להאריך את מעצרו של החייל שירה למוות ביובל קסטלמן בשלושה ימים: חשוד בעבירה של המתה בקלות דעת והתנהגות שאינה הולמת

חדשות כיפה חדשות כיפה 04/12/23 20:22 כא בכסלו התשפד

הפרקליטות מבקשת הארכת מעצר: האישומים נגד החייל שירה למוות ביובל קסטלמן
זירת פיגוע הירי בירושלים, צילום: Chaim Goldberg/Flash90

אחרי שנחקר באזהרה במצ"ח: הפרקליטות הצבאית מבקשת להאריך את מעצרו של אביעד פריג'ה, החייל שירה למוות ביובל קסטלמן ז"ל - בשלושה ימים נוספים. פריג'ה נחשד בעבירות של המתה בקלות דעת והתנהגות שאינה הולמת, לאחר שירה ביובל קסטלמן ז"ל , למרות שירד על ברכיו ואמר שהוא יהודי, והוריד את חולצתו כדי להראות שאינו נושא מטען חבלה.

עורך דינו של פריג'ה: "הסרטונים יוצרים רושם חלקי ומוטעה. לא התכוון לבצע וידוא הריגה"

עורכי דינו של פריג'ה טוענים כי "קטעי הסרטונים מזירת הפיגוע שפורסמו ברשתות החברתיות, וזוויות הצילום שלהם, יוצרים רושם חלקי ומוטעה שאינו משקף את מה שנראה ונשמע מהכיוון שלו. לטענתו, מהמקום שבו עמד, מהמראות שראה ומהקולות ששמע, הוא היה משוכנע שהוא מבצע ירי לעבר מחבל שעדיין מהווה סכנת חיים כלפיו וכלפי כל הסובבים. הוא לא התכוון בשום אופן לבצע "וידוא הריגה" וכך גם לא פעל. מיד לאחר שראה שאותו אדם נפגע ונשכב, חדל מהירי".

"תמיד היה גיבור והראשון לזנק להציל חיים, וכך עשה גם הפעם"

במהלך פיגוע הירי, יובל קסטלמן ז"ל הבחין באירוע מצדו השני של הכביש בשעה שנסע לעבודה בקרית הממשלה, עצר את רכבו בכדי לנטרל את המחבלים ונפצע אנושות מירי הכוחות. בבית החולים שערי צדק נאבקו על חייו, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. משפחתו ספדה לו: "תמיד היה גיבור והראשון לזנק להציל חיים, וכך עשה גם הפעם".

תיעוד מרגעי הפיגוע הדרמטיים: יובל הרים ידיים - ונורה

דיין ותיק ומנהלת בית יעקב - הנרצחים בפיגוע הירי

כזכור, לצידו של קסלטמן ז"ל, שלושה בני אדם נוספים נרצחו בפיגוע הירי בכניסה לירושלים. הרב אלימלך וסרמן הי"ד, דיין בבית הדין הרבני באשדוד, הרבנית חנה איפרגן הי"ד, מנהלת בית יעקב "בנות הדסה" בבית שמש וליביה דיקמן הי"ד.

בכתבה זו נעשה שימוש בתמונות וסרטונים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות, הנכם מתבקשים לפנות אלינו עם הצילום המקורי בדוא"ל office@kipa.co.il