בן גביר קורא להרגעת הרוחות: "אסור לקחת את החוק לידיים"

בעקבות העימותים בין יהודים לערבים בחווארה, השר לביטחון לאומי קרא בישיבת סיעת עוצמה יהודית באביתר להרגעת הרוחות: "מי שצריך לטפל בטרור ולהרתיע אותו זו ממשלת ישראל ולא אזרחים"

אביה טובי אביה טובי, חדשות כיפה 27/02/23 12:28 ו באדר התשפג

בן גביר קורא להרגעת הרוחות: "אסור לקחת את החוק לידיים"
צילום: דוברות אביתר

בתגובה לפיגוע בחווארה שאירע אתמול (א') בו נרצחו שני האחים הלל-מנחם ויגל-יעקב יניב הי"ד, עשרות בחורי הישיבה עלו במהלך הלילה ליישוב אביתר, אותו הממשלה עדיין לא הכשירה ושוטרי מג"ב הגיעו הבוקר ליישוב והחלו לפנות את המתיישבים מהמקום. בתוך כך, סיעת עוצמה יהודית קיימה הבוקר (ב') ישיבת סיעה ביישוב אביתר.

בפתח הישיבה, אמר השר לביטחון לאומי ויו"ר הסיעה, איתמר בן גביר כי "הפיגוע אתמול שבו נרצחו האחים הלל מנחם ויגל יעקב יניב הוא פיגוע קשה ומזעזע שצריך ללמד את כולנו שאנחנו במלחמה. זו לא מלחמה מאתמול וזו לא מלחמה שתסתיים ביום אחד אבל זו מלחמה שחייבת לעורר את כולנו לאמץ מדיניות של מלחמה אמיתית בטרור.

בן גביר קורא להרגעת הרוחות: "אסור לקחת את החוק לידיים"

בעקבות העימותים בין יהודים לערבים בחווארה, בן גביר קרא להרגעת הרוחות ואמר כי אסור לקחת את החוק לידיים. "הגיע הזמן להפסיק את מדיניות ההכלה. האויב בצד השני מבין הפוך את המסר. צריך לכתוש את הטרוריסטים, והגיע הזמן לחזור לסיכולים הממוקדים ולחסל את ראשי ארגוני הטרור המסיתים. אני רוצה להיות ברור לגבי התמונות מחווארה. מבין את הכאב אבל אסור לנו לקחת את החוק לידיים. מי שצריך לטפל בטרור ולהרתיע אותו זו ממשלת ישראל ולא אזרחים".

בסיום דבריו, אמר כי "אנחנו כאן בישוב אביתר והתשובה המדינית לפיגועים כאלו היא להקים את הישוב הזה. פניתי לראש הממשלה הבוקר וביקשתי ממנו לאפשר שהיית משפחות והכשרת הישוב. אנחנו בכל מקרה מתכוונים להכשיר אותו וסיכמנו את זה בהסכמים הקואליציוניים".