בחירות 2022

היום הראשון כראש הממשלה: אחרי יד ושם, לפיד בביקור אצל הנשיא הרצוג

יושב ראש יש עתיד בנה את דרכו הפוליטית לאט, והגיע לפסגה: כס ראש הממשלה | אחרי המינוי הוא ביקר ביד ושם, ואחרי זה המשיך לפגישה עם הנשיא הרצוג | הרצוג: "היו לנו התכתשויות, הוכחת יכולת פוליטית לא מבוטלת"

נועה שטרנברג, חדשות כיפה 30/06/22 16:34 א בתמוז התשפב

היום הראשון כראש הממשלה: אחרי יד ושם, לפיד בביקור אצל הנשיא הרצוג
לפיד והרצוג, צילום: קרדיט צילום: חיים צח/ לע״מ

אחרי סאגה ארוכה, ומאז הודיעו לפני כשבועיים על ההחלטה לפיזור הכנסת, פוזרה היום (ה') הכנסת. עם הפיזור, נכנס ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד לתפקידו כראש הממשלה. הוא יכהן כראש ממשלת המעבר עד לבחירות שיתקיימו בראשון לנובמבר.

לפיד החל את היום שלו בביקור ביד ושם, ומשם המשיך לפגישה עם נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אליה הגיע עם רעייתו ליהיא, הפגישה נערכה בבית הנשיא בירושלים. הרצוג אמר בתחילת הפגישה כי: ״אנחנו נמצאים בתקופה של בחירות חדשות. בחירות חמישיות בתקופה כל כך קצרה, הן מאוד לא בריאות למדינה. עלינו לזכור שקודם כל, בראש ובראשונה, יש מדינה לנהל, מדינה להוביל, מדינה שצריכה לטפל בצרכי האזרחים שלה, גם אם יש בחירות".

לפיד הרצוג ובנות הזוג

לפיד הרצוג ובנות הזוג צילום: חיים צח/ לע״מ

הרצוג- "היו לנו גם לא מעט התכתשויות בעבר"

הרצוג המשיך עם ברכת הדרך: "אני רוצה לברך אותך ולאחל לך בהצלחה, ידידי יאיר לפיד. אתה מגיע לתפקיד הזה עם ניסיון רב, עם כישורים רבים והוכחת גם יכולת פוליטית לא מבוטלת - היו לנו גם לא מעט התכתשויות בעבר. אני מאחל לך המון הצלחה, כי ההצלחה שלך היא הצלחת המדינה, בלי קשר לבחירות. בחירות זה בחירות, ניהול המדינה זה ניהול המדינה. אני מציע את עזרתי ותמיכתי כמו שעשיתי עם כל ראש ממשלה, וגם איתך. אני בטוח שנשתף פעולה יחד בצורה מוצלחת".

לפיד הגיב: "אני דווקא שמח שהזכרת את זה שהיו לנו בעבר התכתשויות, כי היו לנו התכתשויות פוליטיות - תוך שאנחנו מכבדים אחד את השני, שומרים על השפה וזוכרים שגם אם יש לנו ויכוח, הוא ויכוח למען מטרה משותפת, מחלוקת לשם שמיים. יהיה לנו מבחן גדול לחברה הישראלית בתקופה הקרובה - איך לשמור על המחלוקות שלנו רק לשם שמיים, או לשמה של מדינת ישראל. אז באתי הנה לקבל תזכורת וברכת הדרך, בדיוק כי זו הייתה הדרך שלך כל חייך".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר