היום הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה: הלו"ז המלא והתגובות

יושב ראש יש עתיד בנה את דרכו הפוליטית לאט, והגיע לפסגה: כס ראש הממשלה | אחרי המינוי הוא ביקר ביד ושם: "תמיד אשמור על ישראל חזקה, שתדע להגן על עצמה ולהבטיח את שלום ילדיה" | התגובות במערכת הפוליטית

חדשות כיפה 30/06/22 12:50 א בתמוז התשפב

היום הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה: הלו"ז המלא והתגובות
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

אחרי סאגה ארוכה, ומאז הודיעו לפני כשבועיים על ההחלטה לפיזור הכנסת, פוזרה היום (ה') הכנסת. עם הפיזור, נכנס ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד לתפקידו כראש הממשלה. הוא יכהן כראש ממשלת המעבר עד לבחירות שיתקיימו בראשון לנובמבר.

עם כניסתו לתפקיד נסע לפיד להיכל הזיכרון ביד ושם, שם אמר: "מיד אחרי ההצבעה  נסעתי ליד ושם כדי להבטיח לאבא שתמיד אשמור על ישראל חזקה, שתדע להגן על עצמה ולהבטיח את שלום ילדיה". לאחר ביקורו ביד ושם יתקיים טקס מצומצם עם בכירי הצוותים במשרד ראש הממשלה ותתקיים פגישת חפיפה נוספת עם ראש הממשלה בנט. אחרי הטקס המצומצם יגיעו ראש הממשלה הנכנס ואשתו ליהיא לבית הנשיא לפגישה עם נשיא המדינה ואישתו מיכל.

לפיד ביד ושם

לפיד ביד ושם צילום: קובי גדעון/ לע"מ

התגובות: "חברי ושותפי, אנחנו איתך"

עם כניסתו לתפקיד, חברי הכנסת מימין ומשמאל הגיבו. יו"ר סיעת מרצ מיכל רוזין כתבה: "בהצלחה לראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד ותודה לראש הממשלה היוצא נפתלי בנט. תודה על שנה של ממלכתיות ומציאת המשותף ולא המפריד והמפלג". חברתו למפלגה מירב בן ארי כתבה: "בהצלחה גדולה אדוני ראש הממשלה. כולנו איתך".

עם פיזו הממשלה אמר ניר אורבך: "הניסוי של הקואליציה הזו נכשל. לאורך כל השנה שאלו אותי- מה יהיה הקו האדום? מתי לא תוכל להיות חלק מהקואליציה? ואני תמיד עניתי: כשהקו האדום מגיע, אתה רואה אותו. וראיתי אותו. אצלי הקו האדום היה שיתוף פעולה והשענות על הרשימה המשותפת".


(לפיד מפרגן לבנט)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר