שביתה בבתי חולים בעקבות האלימות כלפי הצוותים הרפואיים

שביתה בבתי החולים בעקבות התקיפה הקשה בהדסה הר הצופים בתחילת השבוע | "הודענו זה מכבר שלא נקבל עוד אירועי אלימות במערכת הבריאות, שכבר הפכו לצערנו למגפה של ממש. אסור שחייהם של הרופאים והרופאות יהיו להפקר"

חדשות כיפה 19/05/22 09:53 יח באייר התשפב

שביתה בבתי חולים בעקבות האלימות כלפי הצוותים הרפואיים
בית החולים הדסה הר הצופים, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שביתה בבתי החולים: בעקבות התקיפה הקשה בהדסה הר הצופים בתחילת השבוע, הודיעה ההסתדרות הרפואית כי היום (ה') תתקיים שביתה כללית בכל בתי החולים ובכל מרפאות הקהילה, למשך 24 שעות, החל מהשעה 07:00  בבוקר ועד לשעה 07:00 בבוקר למחרת. השביתה תכלול את כל בתי החולים הציבוריים בישראל ואת מרפאות הקהילה. הרופאים והרופאות יעבדו במהלך יום השביתה במתכונת שבת בלבד.

"השביתה המתכוננת היא רק איתות אזהרה"

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, אמר בפתח ישיבת מזכירות הארגון שהתכנסה: "הודענו זה מכבר שלא נקבל עוד אירועי אלימות במערכת הבריאות, שכבר הפכו לצערנו למגפה של ממש. אסור שחייהם של הרופאים והרופאות יהיו להפקר, והשביתה המתכוננת היא רק איתות אזהרה. ככל שממשלת ישראל לא תאמץ באופן מיידי את הצעדים הנדרשים להגברת הביטחון האישי של הצוותים הרפואיים, לא נהסס להחמיר את הצעדים".

בין הצעדים שההסתדרות הרפואית דורשת: הצבת נקודות שיטור בכל חדר מיון, הגברת מערך האבטחה בבתי החולים ובמרפאות הקהילה, הטמעת טכנולוגיות מסייעות ושינוי חקיקה - זאת על מנת שתקיפת איש צוות רפואי לא תהיה שונה מתקיפת שוטר במדים.

ארגון המתמחים של ההסתדרות הרפואית הביע שביעות רצון מההחלטה לפתוח בשביתה ביום חמישי הקרוב, במחאה על מקרה האלימות החמור מאמש בבית החולים הדסה הר הצופים. בארגון המתמחים מבהירים כי אסור לעבור לסדר היום על רקע מקרי האלימות, שפעמים רבות מופנה כלפי מתמחות ומתמחים בזמן התורנות: "אנו דורשים מהממשלה להביא להחמרת הענישה כנגד מי שתוקף איש צוות רפואי, ומשוכנעים שהציבור הישראלי יתמוך בכל צעד כזה שיביא למיגור התופעה המכוערת הזו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר