הרצוג בניחום באבו דאבי: "השייח' ח'ליפה הוריש אחריו מורשת של קדמה וידידות"

נשיא המדינה נחת באבו דאבי, והביע את תנחומיו בפני נשיא האמירויות על מות אחיו, נשיא איחוד האמירויות לשעבר | "מנהיגותו האמיצה תרמה רבות לקידום מדינתו ועמו ולשותפות שהתממשה בשנים האחרונות בין מדינותינו. השותפות אותה הוא קידם היא נכס עבורנו ועבור האזור כולו"

חדשות כיפה 15/05/22 20:23 יד באייר התשפב

הרצוג בניחום באבו דאבי: "השייח' ח'ליפה הוריש אחריו מורשת של קדמה וידידות"
הרצוג בביקור, צילום: דוברות בית הנשיא

לאחר מותו של שייח' ח'ליפה בן זאיד, נשיא המדינה נחת באבו דאבי ונפגש היום (א') עם נשיא האמירויות, שייח' מוחמד בן זאיד. הנשיא הביע את תנחומיו בפני השייח', משפחתו והעם האמירותי, על מות נשיא איחוד האמירויות ושליט אבו דאבי.

"אחיך, שייח' ח'ליפה, היה אדם מיוחד במינו"

לטיסת הנשיא הצטרפו מטעם הממשלה השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסוואי פריג' ושר התקשורת יועז הנדל. עם נחיתתם באבו דאבי ביקש הנשיא, לצד נשיא גרמניה פרנק ולטאר שטיינמאייר שהגיע במקביל אליו, לחזק את ידי השייח' מוחמד בן זאיד והעם האמירותי ואמר: "הגעתי לכאן בשם העם בישראל, להביע את תנחומיי לך, למשפחתך ולעם האמירותי".

הנשיא הוסיף: "אחיך, שייח' ח'ליפה, היה אדם מיוחד במינו. מנהיגותו האמיצה תרמה רבות לקידום מדינתו ועמו ולשותפות שהתממשה בשנים האחרונות בין מדינותינו. השותפות אותה הוא קידם היא נכס עבורנו ועבור האזור כולו. הוא הוריש אחריו מורשת של קדמה וידידות בין עמי האזור ושל חתירה לשלום במזרח התיכון".

הנשיא בירך את השייח' מוחמד בן זאיד לרגל כניסתו לתפקיד נשיא איחוד האמירויות: "אני מברך אותך על כניסתך הרשמית לתפקידך כנשיא איחוד האמירויות. אתה ממשיך את דרכו של אחיך, בכך שחוללת שינוי דרמטי בעקבות הסכמי אברהם עליהם חתמת יחד עם מדינת ישראל ומדינות נוספות. אני מאמין שיחד נקדם ונחזק את יחסי השלום המשגשגים, ביננו ובין מדינותינו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר