רב חדש נבחר לקיסריה: כמה ירוויח ביישוב היוקרתי?

הרב אליעזר שמולביץ נבחר לרב היישוב שבמועצה האזורית חוף הכרמל. מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שמעון (מוני) מעתוק אמר: המהלך התאפשר הודות לאישור תקציב המדינה. בכוונתנו לאשר עוד עשרות תקנים במסגרת "קול קורא"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 08/05/22 17:33 ז באייר התשפב

רב חדש נבחר לקיסריה: כמה ירוויח ביישוב היוקרתי?
הרב אליעזר שמולביץ, מינוי חדש, צילום: דוברות המשרד לשירותי דת

המהפכה של השר מתן כהנא במינוי רבני יישובים נמשכת, כאשר היום (א')הודיע המשרד לשירותי דת כי הרב אליעזר שמולביץ נבחר לכהן כרב היישוב קיסריה שבמועצה האזורית חוף הכרמל, בסופו של הליך שהסתיים בשבוע שעבר.

למרות הכהונה ביישוב היוקרתי, התפקיד יתוקצב על ידי המשרד לשירותי דת ומשכורתו של הרב החדש מוערכת בכ-24 אלף שקלים בחודש, שכר ממוצע לרבני מועצות מקומיות וישובים קטנים. 

הרב שמולביץ הוסמך לרבנות על ידי הרב אברהם שפירא זצ"ל, הרב הראשי דאז, והוא בעל כושר לכהן כרב עיר. הוא יליד בלגיה ורכש את השכלתו התורנית בישיבה בכפר חב"ד ולאחר מכן בישיבת ליובאוויטש המרכזית בניו יורק, שם גם הוסמך לרבנות. הרב שמולביץ שירת בצה"ל בחובה ובמילואים ועוסק בפעילות להנגשת היהדות באור עקיבא ובקיסריה מ-1987.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שמעון מוני מעתוק אמר :"המהלך למינוי רבנים בהתיישבות התאפשר הודות לאישור תקציב המדינה. בכוונת המשרד לשירותי דת לאשר עוד עשרות תקנים במסגרת קול קורא".

כזכור, לפני כחודשיים מונה הרב שמחה זאב מירוויס לרב היישוב שדה אילן ובחודש שעבר מונו הרבנים: הרב נריה כהן לרב היישוב שפיר והרב רפאל חדאד לרב היישוב שובה. המינוי בקיסריה ובגבע כרמל הוא המשך לסבב מינויים הצפוי ביישובים: לוזית, בית יוסף, אלישמע, ניצן ומבטחים.

השר לשירותי דת, מתן כהנא, בירך על הבחירה: "לרב תפקיד חשוב ומרכזי בחיי הדת והקהילה. המינויים של רבני התיישבות יזרימו דם צעיר ויניעו את שירותי הדת בהתיישבות. אני מאמין שהרבנים שייבחרו יפעלו לחבר את התושבים לחיי הרוח וינגישו יהדות מסבירה במאור פנים. בהזדמנות זו אני מברך את הרב אליעזר שמולביץ לרגל מינויו כרב היישוב קיסריה ומאחל לו שיזכה לקדש שם שמים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר