הישג עולמי: מערכת הלייזר הישראלית הצליחה ליירט רקטות וכטב"מים

משרד הביטחון וחברת רפאל חושפים כי השלימו סדרת ניסויים במערכת יירוט קרקעית בלייזר כנגד מגוון איומים כמו טילי נ"ט, רקטות, כלי טיס בלתי מאויישים ועוד. "נעשה הכול כדי שהמערכת תהפוך למבצעית בהקדם", הבטיח שר הביטחון גנץ

חדשות כיפה 14/04/22 16:05 יג בניסן התשפב

הישג עולמי: מערכת הלייזר הישראלית הצליחה ליירט רקטות וכטב"מים
מערכת הלייזר החדשה, שיתוף פעולה ישראלי, צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

הותר לפרסום: מפא"ת (המנהל למחקר ופיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) במשרד הביטחון וחברת רפאל חושפים היום (ה') כי השלימו סדרת ניסויים במערכת יירוט קרקעית בלייזר כנגד איומי טילים ורקטות במגוון תרחישים ומטרות.

מדובר בפריצת דרך מן המעלה הראשונה של שילוב טכנולוגית לייזר במערך ההגנה של מדינת ישראל. המערכת שפותחה בשיתוף פעולה בין מפא"ת לחברת רפאל, הדגימה יירוטים של פצמ"רים, רקטות, טילי נ"ט וכלי טיס בלתי מאוישים, במגוון תרחישים מורכבים. ישראל היא בין המדינות הראשונות בעולם, שהצליחו להבשיל את טכנולוגיית הלייזר רב-עוצמה לכדי פיתוח מערכת בסטנדרטים מבצעיים ולהדגים יירוט בתרחיש מבצעי. הלייזר הוא כלי אפקטיבי, מדויק, קל להפעלה וזול בצורה משמעותית מכל אמצעי הגנה קיים אחר.

סדרת הניסויים הזו היא השלב הראשון בתכנית ניסויים רב שנתית של מפא"ת והתעשיות הביטחוניות לפיתוח מערכת לייזר יבשתי ואווירי להתמודדות עם איומים לטווחים שונים בהספקים גבוהים. הלייזר ישולב כיכולת משלימה למערכת 'כיפת ברזל' וירחיב את האפקטיביות של מערכת ההגנה הרב-שכבתית ואת יעילותה הכלכלית. את תכנית הפיתוח מובילה חטיבת המו"פ במפא"ת במשרד הביטחון וחברת רפאל היא המפתחת הראשית של המערכת, בשיתוף עם חברת 'אלביט מערכות'.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "לפני כחודש הכרזנו על צעד דרמטי, הוצאה לפועל של הזמנת ענק לפיתוח וייצור מערכת הגנה בלייזר. היום הצעד הזה הופך להישג בינלאומי. בפעם הראשונה אי פעם, מערכת לייזר רב עוצמה, מפיתוח כחול לבן, מיירטת מטרות מרחוק. ההישג הזה שמור לחדשנות הישראלית, למערכת הביטחון ולתעשיות שחוברות יחד ומספקות מטריית ביטחון והגנה לאזרחי ישראל. נעשה הכל כדי שהמערכת תהפוך למבצעית בהקדם ותאפשר מטריית הגנה יעילה, זולה וחדשנית. מטריית הגנה שתציל חיי אדם – ותאפשר מרחב תמרון רחב בהתקפה מול אויבינו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר