חכו עם התדלוק: החל מהלילה מחיר הדלק ירד בחצי שקל לליטר

ועדת הכספים אישרה הפחתה של 850 מיליון שקלים מההפרשה לקרן מס רכוש לשם מימון הפחתת מחירי הדלקים בישראל, התוצאה: החל מהלילה הדלק יוזל בכחצי שקל לליטר

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 13/04/22 10:52 יב בניסן התשפב

חכו עם התדלוק: החל מהלילה מחיר הדלק ירד בחצי שקל לליטר
מחירי הדלק יורדים בחצי שקל, צילום: Jamal Awad/Flash90

ועדת הכספים בראשות ח"כ אלכס קושניר, אישרה היום (ד') את תקנות מס רכוש וקרן פיצויים שישנו למעשה את מחיר הדלק החל מהלילה: "המהלך הזה יוזיל באופן משמעותי בעשרות שקלים את ההוצאה על כל תדלוק ובמאות שקלים את הוצאה החודשית לכל משפחה".

בבקשת שר האוצר, שהוגשה לוועדת הכספים מצוין כי המשק הישראלי התאושש במהירות גדולה ממשבר הקורונה, וכי ההתאוששות מלווה בשיעור צמיחה גבוה, ועל רקע כך מוצע להפחית את ההפרשה לקרן, כך שתממן את הפחתת ההכנסות הכרוכה בהפחתת מחירי הדלקים בישראל. עוד צוין בבקשה כי מאזן הקרן הסתכם בתום שנת 2021 בכ-19 מיליארד, וכי תוספת ההכנסות לשנת 2021 היו חריגות מהמצופה והסתכמו ב-3.2 מיליארד.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר ברך: "המהלך הזה יוזיל באופן משמעותי בעשרות שקלים את ההוצאה על כל תדלוק ובמאות שקלים את הוצאה החודשית לכל משפחה, אני מקווה ומאמין שזה תהליך בקונצנזוס של כל חברי הכנסת, המהלך התאפשר בזכות הגדלת הכנסות המדינה ואנחנו כרגע מחזירים את הכסף לציבור".

ח"כ ינון אזולאי הוסיף: "אנחנו שמחים על ההורדה של הדלק, למרות הציניות הרבה שגילו כלפי וכלפיי חבריי מהאופוזיציה שהצענו את הצעד".  

במשרד האוצר ציינו כי ההפחתה היא לחודשיים בסולר ושלושה חודשים וחצי בבנזין, מתוך הנחה שהבנזין נוגע יותר לציבור הרחב. כך צוין כי התחשיב הינו שההנחה תגלם כ-550 מיליון שקלים בבנזין, כ-170 מיליון שקלים בסולר, פלוס מע"מ והוצאות נלוות קטנות נוספות. בנוסף צוין כי הנתונים יבחנו בהמשך, וככל שמחירי הדלקים יהיו עדיין גבוהים, ייתכן שתובא הפחתה נוספת.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר