אחרי הפיגוע: אביב אלוש מסביר איך לנצח את המלחמה

השחקן והזמר אביב אלוש מגיב בחשבון האינסטגרם שלו על הפיגוע בבאר שבע וכותב כי מסע הרצח אתמול מסיר את כל המסכים המפרידים ומזכיר לכולנו את היותנו עם אחד

חדשות כיפה 23/03/22 13:13 כ באדר ב'

אחרי הפיגוע: אביב אלוש מסביר איך לנצח את המלחמה
אביב אלוש, צילום: יח"צ

השחקן והזמר אביב אלוש מגיב בחשבון האינסטגרם שלו לפיגוע הקשה שאירע אתמול (ב') בבאר שבע, בו נרצחו ארבעה ישראלים. הפיגוע, שנחשב לקטלני ביותר שאירע בשנים האחרונות, הצליח לטלטל את היוצר המוכשר, שנמצא בתהליך של התקרבות ליהדות, והוציא ממנו תגובה רגשית.

"סיבת הרצח: יהודים", כותב אלוש ומוסיף כי "בימים שאנחנו מחפשים נקודות חיבור ואיחוי בין כל החלקים הלא באמת מחולקים של העם, מגיע פתאום ארוע שמתזכר את כולנו ומסיר את כל המסכים והמחיצות ונוגע במכנה המשותף השורשי והפשוט שאין לנו לעולם את היכולת לברוח ממנו. אנחנו - יהודים".

אנחנו עם אחד

בפוסט מרגש טוען אלוש כי המלחמה היא מלחמה רוחנית וכי המענה והתשובה צריכים גם הם להינתן במישור הרוחני. אלוש מוסיף וקורא לאחדות וריבוי אהבה בין כל חלקי העם.

"לכח שרוצה להשמיד אותנו לא מעניין אם אנחנו שומרים כשרות או שבת, מה אנחנו לובשים? ולאיזה זרם אנחנו שייכים? כי הכח הזה מבין ויודע את מה שאנחנו קצת שכחנו להיות

אנחנו - עם אחד! - (אין באמת הפרדה)

המלחמה הזו היא מלחמה רוחנית,
לא דתית ולא לאומנית...
וכדי לנצח אותה אנחנו חייבים להגביר אהבה בפול ווליום - אהבה לבורא, אהבה לתורה ולסיפור שלנו, אהבה בין אדם לחברו ואהבה לארץ ישראל"

בסיום הסטטוס, מקדיש אלוש את הדברים שכתב לעילוי נשמת ארבעת הנרצחים בפיגוע - 
דורית יחבס, הרב משה קרביצקי, לורה יצחק, מנחם יחזקאל הי"ד

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר