פרשת NSO נתניהו: להסתפק בבדיקה משטרתית זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת

יו"ר הליכוד התייחס לפרשת הריגול ואמר, "כל ראשי סיעות המחנה הלאומי, דורשים להקים מיד ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הריגול החמורה נגד אזרחי ישראל"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 14/02/22 16:37 יג באדר א'

נתניהו: להסתפק בבדיקה משטרתית זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת
צילום: ש"ס

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, התייחס היום (ב') לפרשת NSO שפרצה לאחרונה, כזכור על פי התחקיר של עיתון כלכליסט המשטרה ביצעה האזנות סתר באמצעות תוכנת הרוגלה פגסוס, "פרשת הריגול נגד אזרחי ישראל מחייבת ועדת חקירה ממלכתית", אמר נתניהו. 

"אי אפשר להסתפק בבדיקה שבה המשטרה בודקת את עצמה והחוקרים חוקרים את החוקרים. זה בדיוק כמו לתת לחתול לחקור את השמנת. שיהיה ברור: אין צו חוקי שמאפשר ריגול נגד אזרחים. הטענה המטעה שניתן צו לריגול כזה נועדה להטעות את הציבור, מאחר שאין אפשרות חוקית לתת צו לריגול אחר אזרחים.  זהו דבר בלתי-חוקי בעליל". 

יו"ר האופוזיציה התייחס בדבריו להודעה של המשטרה, לפיה לא היו דברים מעולם. "אפילו בהודעת הבדיקה המגמתית של המשטרה, שנועדה למסמס את פרשיית הריגול החמורה, המשטרה מודה שהיא ביצעה פעולות ריגול אחר אזרחים, באופן חסר תקדים בתולדות הדמוקרטיות. אין דמוקרטיה שיכולה להשלים עם מציאות שבה המשטרה מרגלת אחר אזרחיה". 

"לכן כולנו, כל ראשי סיעות המחנה הלאומי, דורשים להקים מיד ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הריגול החמורה נגד אזרחי ישראל. רק ועדת חקירה ממלכתית יכולה לתת לציבור תשובות ברורות לשאלות המרכזיות: נגד מי בוצע הריגול, מתי בוצע הריגול, באיזה היקף, מי נתן את ההוראה, האם הטעו את השופטים שנתנו צווים, בלי לומר להם שמדובר בכלי ריגול בלתי-חוקי נגד אזרחים". 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר