הורוביץ החליט: אנשי בריאות שיעסקו בטיפולי המרה צפויים לסנקציות ושלילת רשיונות

שר הבריאות ניצן הורוביץ במאבק חדש: היום הודיע הורוביץ על חוזר מנכ"ל חדש האוסר על ״טיפולי המרה״ | "מדובר בהתעללות אכזרית בבני נוער במצוקה. הפרקטיקה הזו היא רצח של הנפש, ולפעמים גם של הגוף"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 14/02/22 11:07 יג באדר א'

הורוביץ החליט: אנשי בריאות שיעסקו בטיפולי המרה צפויים לסנקציות ושלילת רשיונות
הורוביץ במסיבת העיתונאים, צילום: מירי שמעונוביץ

שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ״ל המשרד פרופ׳ נחמן אש הציגו היום (ב׳) חוזר מנכ״ל חדש האוסר על ״טיפולי המרה״. החוזר מבהיר כי נטייה מינית או זהות מגדרית לא מהווה בעיה רפואית, גופנית או נפשית הדורשת טיפול, וכי אין עדויות על הצלחות בטיפול מסוג זה. 

אסור לגורמי מקצוע להציע, לפרסם או לתת טיפול המרה

חוזר המנכ"ל החדש מזהיר מהסכנות הנפשיות הנגרמות משימוש ב״טיפולי המרה״, ואוסר מעתה כל גורמי מקצוע להציע, לפרסם או לתת ״טיפול״ מסוג זה ומבהיר כי מדובר בפרקטיקה לא לגיטימית. החוזר גם מזהיר מפני סנקציות כנגד בעלי מקצוע רפואי, המורשים על ידי משרד הבריאות ושמציעים, מפרסמים או נותנים ״טיפולי המרה״, מאפשר להחיל עליהם הליכי משמעת חמורים ושלילת רישיונות טיפול. 

חוזר המנכ"ל

חוזר המנכ"ל צילום: ללא

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: ״אף אחד לא צריך המרה. לסביות, הומואים, טרנסים וסטרייטים, אתם טובים ויפים בדיוק כמו שאתם. חוזר המנכ"ל החדש שהצגנו אוסר מפורשות על טיפולי המרה, וכולל גם סנקציות נגד בעלי מקצוע שיעסקו בהתעללות המסוכנת הזו בנוער להט"בי. 

״טיפול המרה״ הם התעללות אכזרית בבני נוער במצוקה. הפרקטיקה הזו היא רצח של הנפש, ולפעמים גם של הגוף. חובתנו לפעול נגד מי שעוסק בה, ומסכן חיי אדם. זה מה שאנחנו עושים היום.
 אם יש מישהו שצריך המרה אלו ההומופובים, אנשי החושך ומפיצי השנאה. עוד ניצחון במאבק לסובלנות ושיוויון,  ובמקרה הזה ניצחון חשוב גם במאבק על החיים".

"טיפולי המרה הם פיגוע נפשי"

מנכל איגי, עופר נוימן אמר:״טיפולי המרה הם פיגוע נפשי עבור מי שנאלץ לחוות אותם. 
המהלך של משרד הבריאות בהובלת שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכל המשרד נחמן אש הוא פריצת דרך שתציל חיים, משפחות ואת העתיד של מאות בני ובנות נוער בישראל״.

מהמרכז למאבק בהמרה בהובלת חברותא והמרכז הגאה נמסר: אנו מברכים את משרד הבריאות על חוזר המנכ"ל החדש, שמדגיש את הסכנה שבפרקטיקות ההמרה המזיקות, הלא יעילות והנצלניות. אובדנות, שנאה עצמית ודכאון הם מנת חלקם של רבים שהתנסו בכך; אף לא אחת או אחד המירו עצמם. המרכז למאבק בהמרה ימשיך לאסוף ולתעד מידע בנוגע לסוכני ההמרה השונים, ויגיש תלונות, בהתאם לחוזר המנכ"ל, עד שכל מי שפגעו בנו ובקהילה שלנו יבואו על עונשם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר