האסון בבקעה מפקד אגוז: על אף הטרגדיה - אנחנו חוזרים לפעילות

בתום "עצור למידה" צה"לי שהתקיים בתחילת השבוע לאחר מותם של שני קציני צה"ל, שבה יחידת אגוז להתאמן במתווה צפוני, כחלק מתכנית האימונים השנתית של היחידה. כוכבי: "לבי היה כבד באותו לילה בדיוק כמו ליבכם"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 18/01/22 19:58 טז בשבט התשפב

מפקד אגוז: על אף הטרגדיה - אנחנו חוזרים לפעילות
הרמטכ"ל אביב כוכבי, צילום: דובר צה"ל

פחות משבוע חלף מאז נהרגו שני קצינים בחטיבת הקומנדו בתקרית ירי דו צדדי. רב סרן איתמר אלחרר ורב סרן אופק אהרון ז"ל נורו עקב טעות בזיהוי במהלך פטרול סביב המחנה בבסיס האימונים נבי מוסא שבבקעת הירדן. 

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי ביקר היום (ג') באימון של היחידה בגליל העליון וקיים שיח עם מפקדי ולוחמי היחידה על תקרית הירי המצערת ועל חובת ביצוע תחקור מקצועי ויסודי כתנאי להתקדמות. בביקור נכחו מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד חטיבת הקומנדו, אלוף-משנה מני ליברטי ומפקד יחידת אגוז, סא״ל א׳.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "בשבוע שעבר היחידה חוותה אירוע קשה מאוד בו איבדנו שני מפקדים מצוינים. לאבד חייל בתור מ"פ ולאבד חייל או קצין בתור רמטכ״ל או אלוף פיקוד - זה אותו הדבר, לבי היה כבד באותו לילה בדיוק כמו ליבכם. אנחנו צריכים לעשות הכל בכדי למנוע אירועים מסוג זה ולבצע תחקור נוקב". 

לוחמי צה"ל

לוחמי צה"ל צילום: דובר צה"ל

עוד הוסיף כי "יחידת אגוז היא יחידה חזקה ומקצועית, המורכבת מאנשים איכותיים ובעלי ניסיון, אני מבין את התחושות הקשות ולצד זאת - עליכם לקחת את האירוע הקשה ולצאת ממנו חזקים יותר, כולכם יחד. אגוז הייתה יחידה מצוינת, ואני סומך עליכם שבעקבות האירוע הזה אתם תהיו מצוינים עוד יותר". 

מדברי מפקד יחידת אגוז, סא״ל א': "היחידה, כמו האגוז - קשה וקשוח מבחוץ ורך עם לב זהב מבפנים. יחידה בעלת חוזק מנטאלי גבוה, אשר לוחמיה ומפקדיה מאופיינים בחוסן יוצא דופן ומוכשרים לאתגרי לחימה מורכבים. על אף הקושי באובדן מפקדים וחברים קרובים, אנחנו חוזרים השבוע לאימונים ופעילות מבצעית". 

לוחמי צה"ל

לוחמי צה"ל צילום: דובר צה"ל


"היחידה כואבת את נפילתם של שניים ממפקדיה, הטובים שבטובים, רס"ן אופק אהרון ז"ל ורס"ן איתמר אלחרר ז"ל. צה״ל כולו ויחידת אגוז בפרט משתתפים בצער המשפחות השכולות, תומכים בהן וימשיכו ללוותן. יחידת אגוז תמשיך להוביל פעילויות מבצעיות מורכבות וחשאיות בגזרות השונות במטרה להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל בשגרה ובחירום". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר