הגל החמישי | 27,167 מאומתים חדשים, 436 חולים קשה מתוכם 96 מונשמים

התפרצות הגל החמישי והתפשטות האומיקרון: במשרד הבריאות מעדכנים את הנתונים ומודיעים על 27,167 מאומתים חדשים לנגיף, וכן כי מספר החולים במצב קשה עומד על 436 | פרופסור ערן סגל: "השבוע אנחנו צפויים להגיע לשיא ולאחריו תחל ירידה"

אביחי ישראל, חדשות כיפה 16/01/22 17:03 יד בשבט התשפב

הגל החמישי | 27,167 מאומתים חדשים, 436 חולים קשה מתוכם 96 מונשמים
מחלקת קורונה בבית החולים שערי צדק, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הגל החמישי: משרד הבריאות עדכן את נתוני התחלואה בקורונה בישראל. מהנתונים עולה כי מספר המאומתים ביממה האחרונה הוא 27,167. מספר החולים במצב קשה עומד על 436, מתוכם 96 מונשמים. אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 9.5%, מקדם ההדבקה על 1.59. כעת בישראל ישנם כ-259 אלף חולי קורונה פעילים.

פרופסור ערן סגל ממכון ויצמן, התראיין הבוקר (א') לרדיו 103FM וניבא כי השיא עוד לפנינו. "אם מסתכלים על מספר האנשים שנמצאו מאומתים, ואנחנו לוקחים בחשבון שאנחנו לא מאתרים הרבה מהם, וכנראה נדבקו פי 4-3 אז אנחנו כבר חצינו את המיליון, אולי מיליון וחצי אנשים שנדבקו רק בגל האומיקרון".

עוד הוסיף כי על פי הערכתו, "השבוע אנחנו צפויים להגיע לשיא ולאחריו תחל ירידה. אני חושב שזה המקום לומר שבגלל שאנחנו מגיעים לשיא למעשה השבוע הזה והשבוע הבא הם הכי קריטיים מבחינת הזהירות כי האופי של התפשטות מעריכית הוא כזה שלמעשה בהכפלה האחרונה שייתכן שאנו בעיצומה עכשיו, מספר האנשים שנדבק דומה למספר האנשים שנדבק מתחילת הגל. לכן זה הזמן שהכי חשב להיזהר בו, במיוחד קבוצות הסיכון ומי שלא התחסן או שהחיסון שלו לא בתוקף".

עוד אמר, כי "אנחנו עדיין מנסים לעצור את כל ההדבקות שניתן לעצור וכל מי שמתגלה כחיובי ברור שהוא יכול להדביק את האנשים שבסביבה שלו והדבר הנכון הוא שיהיה בבידוד. אבל זה נכון שבאמת מאז שיש כזו כמות של אנשים שנדבקו היה שינוי במדיניות הבדיקות, כך שאת רוב בדיקות ה-PCR ממקדים בקבוצת הסיכון בגלל ששם יש מה לעשות, יש את התרופה שניתנה להרבה אנשים ומצילה חיים, מורידה את הסיכוי לחלות בתחלואה קשה, אנחנו רוצים לתת אותה לאנשים בקבוצת סיכון, לכן שם הכי חשוב לאתר את המקרים".


(פרסומת של משרד הבריאות להגברת המודעות) 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר