לאחר האולטימטום של הרב דוד לאו: נמצא מחליף לראש מערך הגיור

הרב ד"ר בניהו ברונר אב בית דין לממונות ולגיור בבתי דין בצפת ובחיפה הוא מחליפו של הרב משה ולר בראש מערך הגיור. המהלך לווה באיומים מצידו של הרב דוד לאו, שכתב כי ייאלץ להסיר את אחריותו מכל הקורה במערך הגיור. "מאחל לו הצלחה מרובה" מסר כהנא

אביחי ישראל, חדשות כיפה 04/01/22 21:37 ב בשבט התשפב

לאחר האולטימטום של הרב דוד לאו: נמצא מחליף לראש מערך הגיור
הרב ברונר, צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

החלטתו השנויה במחלוקת של מתן כהנא על סיום הארכת כהונתו של הרב משה ולר, שנחשב כאיש של הרב דוד לאו, עוברת לפסים מעשיים: ממלא מקום ראש מערך גיור החדש, דיין הגיור, הרב בניהו ברונר.  לאחר שולר שימש כממלא מקום ראש מערך הגיור למעלה משלוש שנים, החליט השר לשירותי דת מתן כהנא להמליץ לראש הממשלה למנות ממלא מקום חדש שיעמוד בראשות מערך הגיור.

"אאלץ להסיר אחריותי"

החלטתו של כהנא לוותה באיומים של הרב דוד לאו על כך שיפסיק לחתום על הגיורים. כך כתב הרב לאו לבנט: "אני מודיע לך בצער רב, כי באם יקודם מתווה הגיור ותופסק כהונתו של ראש מערך הגיור, אאלץ להסיר אחריותי מכל הנעשה במערך הגיור ואפסיק מיידית לאשר את תעודות הגיור הניתנות בו. בידך למנוע את הדבר!".

מי שיכנס לתפקיד הוא הרב ד"ר בניהו ברונר אב בית דין לממונות ולגיור בבתי דין בצפת ובחיפה, בוגר ישיבת ״מרכז הרב״ והכולל לדיינות בפסגות.  הרב ברונר הוא פוסק חשוב בתחום הגיור, עמד בראש מספר מוסדות  בהם בית המדרש לבנים והמדרשה לבנות במכללה אקדמית צפת.

"יודע לייצר אינטראקציה חיובית עם הסובבים אותו"

הרב ברונר, מתלמידי הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא זצ"ל, הוסמך לרבנות ולדיינות על ידי הרב מרדכי אליהו זצ"ל והרב אברהם אלקנה שפירא. הרב ברונר שירת כלוחם בחיל השריון ובעל תואר דוקטור למקרא מטעם אוניברסיטת חיפה. הרב מרבה לכתוב פסקי הלכה והגות במספר חוגים בהם, עלון 'מגד ירחים', בכתב העת 'צוהר', ובשנתון 'תחומין'. הרב אף פרסם בגיליון ל"ז בתחומין כי ניתן לקבור מתגייר שנתון בהליך גיור בקבר ישראל, למרות שלא השלים את הליך הגיור. 

השר מתן כהנא התייחס למינוי החדש של הרב ברונר: "אני שמח שהרב ברונר שליט"א נעתר לבקשתי לשמש כממלא מקום ראש מערך הגיור החדש. הרב עסק במרבית חייו והן במחקריו התורניים והאקדמיים בכל הקשור לגרים בעם ישראל. לרב יש ניסיון עשיר גם בניהול ויודע לייצר אינטראקציה חיובית עם הסובבים אותו, אני מאחל לו הצלחה מרובה. בהזדמנות זו אני גם מודה לרב משה ולר שליט"א על תרומתו הרבה לגיור בישראל ועל מילוי תפקידו במשך שלוש וחצי שנים, רבים מגרי ישראל מודים לרב על הליווי בהליך הגיור, ואני מצטרף אליהם".

צהר על מינוי הרב ברונר: "הגיור נמצא בידיים טובות" 

בעקבות הדיווח על כך שהרב בניהו ברונר ימונה לראש מערך הגיור, בארגון רבני צהר מברכים על המינוי. "ארגון רבני צהר שולח ברכת הצלחה לרב בניהו ברונר, מגדולי תלמידי החכמים בציונות הדתית העוסקים בעולם הגיור במשך שנים רבות במסגרת בתי הדין של הרבנות הראשית לישראל. מזגו הנעים ובקיאותו הרבה בתחום מבטיחים כי הגיור נמצא בידיים טובות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר