פרוייקט הסקי הדתי

בהלת האומיקרון: עלה לשבעה מספר המאומתים לווריאנט בישראל

מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה מוסר כי עלה לשבעה מספר המאומתים לאומיקרון בישראל, מתוכם ארבעה מאומתים לא מחוסנים ששבו מדרום אפריקה. קיים חשש לעוד 27 מאומתים

חדשות כיפה 03/12/21 12:03 כט בכסלו התשפב

בדיקת קורונה, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
בדיקת קורונה, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה במשרד הבריאות מפרסם הבוקר (ו') כי נכון להיום, בישראל זוהו עד כה שבעה מאומתים שנחשפו לווראיינט אומיקרון: מחוסנת באסטרהזניקה ששבה ממלוואי, מחוסנת בפייזר כולל בוסטר ששבה מדרום אפריקה, מאומת מחוסן בפייזר כולל בוסטר ששב מאנגליה ועוד ארבעה מאומתים לא מחוסנים ששבו מדרום אפריקה.

במשרד הבריאות מוסיפים ואומרים כי קיים חשד גבוה לעוד 27 מקרים של חשיפה לוראיינט אומיקרון שעדיין לא התקבלו תוצאות הריצוף. בנוסף קיימים 14 מקרים נוספים, המוגדרים בחשד נמוך (דגימות שהוגדרו כחיובי גבולי) ונשלחו לבדיקה חוזרת.

לצד הטיפול בנגיף, במשרד הבריאות מספרים כי הצוות המשולב לטיפול באיומים והסתות כנגד עובדי משרד הבריאות התכנס היום לראשונה. הצוות הוקם בהנחיית פרקליט המדינה, לבקשת מנכ"ל משרד הבריאות, ומשתתפים בו גורמים בכירים רלוונטיים בפרקליטות, במשטרת ישראל ובמשרד הבריאות. 


(קללות לעבר שרון אלרעי פרייס).

הצוות מוביל מענה הולם ומיידי כנגד האיומים שהתגברו לאחרונה בגין ניהול משבר הקורונה על ידי משרד הבריאות, וביניהם הטרדות פיזיות וברשתות החברתיות; הסתות ואלימות מילולית ותקיפה אישית. הצוות פועל במגוון הכלים העומדים בידי המדינה, בניהם פליליים ואזרחיים, ויפעל למיצוי הדין למול מסיתים ומפיצים של תקיפות כאמור, ולרבות הגשתן של תביעות אזרחיות בגין הוצאת דיבה.
בנוסף, משרד הבריאות פתח מוקד איומים למענה לפניות העובדים שמהוה צינור תקשורת ככלי בידי הצוות.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש מסר: "לא נאפשר פגיעה בעובדי המשרד, העובדים למען בריאות הציבור ולשמירה על הרציפות התפקודית של המשק הישראלי, תחת משבר עולמי רחב היקף. לא נאפשר שיח אלים ומסית ולקריאות לא לגיטימיות כלפי העובדים בכל הדרגים ובכל המקצועות במשרד הבריאות. הצוות יפעל במספר אפיקים בכדי לעצור את המשך האלימות החריפה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר