פרוייקט הסקי הדתי

נחמן אש על זן הקורונה החדש: "יש אינדיקציה להדבקה בתוך ישראל"

אחרי שהוחלט בקבינט הקורונה על סגירה חלקית של השמיים והחזרת איכוני השב"כ, מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש שופך אור על המצב החדש: "לקחנו פרק זמן של שבועיים"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 28/11/21 07:59 כד בכסלו התשפב

נחמן אש, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
נחמן אש, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

זן הקורונה החדש, האומיקרון, הביא את קבינט הקורונה לחזור ולהטיל הגבלות משמעותיות, במיוחד כלפי הנכנסים ארצה. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש שהשתתף אמש בדיון המכריע מסביר הבוקר את ההחלטה לאסור כניסת זרים לישראל, "אם הוא מאוד מדבק אולי נרצה להגן על עצמנו".

בראיון שהעניק הבוקר לגלי צה"ל אמר אש כי ההחלטה להטיל הגבלות לשבועיים הקרובים היא זמנית כרגע, "אם נמצא שהחיסון עובד על הווריאנט החדש - יכול להיות שנשקול להחזיר את כניסת התיירים. עם זאת, אם הוא מאוד מדבק אולי נרצה להגן על עצמנו. לקחנו פרק זמן של שבועיים כדי לראות שוב".

על התפשטות נגיף האומקירון אמר, "אם החשד יתגלה כאמיתי, יש אינדיקציה להדבקה בתוך ישראל וזה בעייתי. בימים הקרובים, ככל שאנחנו עוברים לשיטת ה-PCR שמגלה את הווריאנט, נברר אם הוא נפוץ בארץ, כנראה שהוא לא נפוץ, אבל נהיה חכמים יותר בקרוב".


(בנט בכינוס קבינט הקורונה, אתמול).

אלו ההחלטות שהתקבלו בקבינט הקורונה: 

מתווה הכניסה והיציאה מן הארץ:

  1. תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו על ידי ועדת חריגים. 
  2. ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.
  3. ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השביעי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.
  4. ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות (רשימה מלאה הופצה ע"י מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה) יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה. לאחר קבלת תשובה שלילית, הנ"ל יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, הנ"ל ישוחררו מבידוד.

המדינה תיידע את הישראלים שיוצאים לחו"ל כי ייתכן שינוי בהנחיות בעת שהייתם מחוץ לישראל, וכי הם ישאו באחריות לעמוד בהנחיות העדכניות בעת שובם לישראל. בהידברות בין משרדי האוצר והתיירות, יגובשו דרכים לסייע לענף התיירות בהתאם.

  • עוד החליטו השרים, כי יעשה שימוש באיכונים סלולריים שיופעלו על ידי שירות הביטחון הכללי למעקב אחר מאומתים שנושאים את הזן החדש "אומיקרון", במטרה לאתרם ולקטוע את שרשראות ההדבקה. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור שרי הממשלה, בתקנות לשעת חירום. במקביל, יקודם הליך החקיקה בנושא.
  • בחללים סגורים, יוחל מתווה התו הירוק בהתכנסות העולה על 50 משתתפים, במקום 100 משתתפים, על פי המצב הנהוג כיום.
  • מופעים ופעילויות בחג החנוכה יוותרו ללא שינוי, בהתאם למתווה שאושר בשבוע שעבר, תוך הקפדה על כללי התו הירוק ויישום אכיפה מוגברת.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר