שפעת העופות התגלתה בקיבוץ בצפון

שפעת העופות התגלתה בסוף השבוע בחוות לולים בקיבוץ מעיין צבי משרד החקלאות בודד את חוות הלולים הנגועה והטיל עליה הסגר | גם בשנה שעברה התגלו מספר מקרים בצפון הארץ

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 31/10/21 11:43 כה בחשון התשפב

שפעת העופות התגלתה בקיבוץ בצפון
שפעת העופות, ארכיון, צילום: Gershon Elinson / FLASH90.

שוב איתכם: שפעת העופות התגלתה בסוף השבוע בחוות לולים בקיבוץ מעיין צבי, הסמוך לזיכרון יעקב. משרד החקלאות בודד את חוות הלולים הנגועה והטיל עליה הסגר על פי הנוהל. עם קבלת תוצאת בדיקות מעבדה המעידות על שפעת העופות בחוות הלולים המונה 5,000 תרנגולי הודו, השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות בודדו את החווה, והחלו בפעולות הכנה לטיפול בחווה הנגועה. המשרד מבצע ניטור אקטיבי בכל חוות הלולים באזור.

הטיפול באירוע השפעת הקודם, הראשון לשנה זו, בנהלל הסתיים זה מכבר. לפני כן, בשנה שעברה, גל אירועי שפעת העופות האחרון החל באוקטובר אשתקד (2020) בנהלל. ואחר כך בחודש דצמבר באותה שנה התגלו מקרים נוספים של שפעת העופות בקיבוץ צרעה, הסמוך לבית שמש ובקיבוץ גלגל שבבקעת הירדן.

במשרד החקלאות מבהירים כי מאז מרץ 2006, אז התגלו מקרי שפעת עופות בקיבוץ חולית ועין השלושה שבדרום הארץ ובמושב שדה משה שבחבל לכיש ועוררו בהלה רבה, מתגלים מקרי שפעת כמעט בכל שנה.

על פי שירותי בריאות כללית שפעת העופות היא מחלה נגיפית שהגורם לה הוא נגיף השייך למשפחת הנגיפים הגורמת למחלת השפעת העונתית הרגילה בבני האדם. המחלה תוקפת בדרך כלל רק עופות, והסיכון שבני אדם יידבקו בה הוא כרגע נמוך מאוד. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר