לקח מאסון מירון: ההחלטה של יועז הנדל שתעזור לכוחות הביטחון וההצלה

כדי למנוע הישנות מקרים בהם כוחות הביטחון וההצלה לא מצליחים לתקשר בשל עומס על הרשתות, הוחלט להעניק להם עדיפות במקרי חירום. "למדנו מאירועי העבר ואנחנו מתאימים את הרגולציה למציאות בשטח", אמר השר הנדל

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 20/10/21 10:32 יד בחשון התשפב

לקח מאסון מירון: ההחלטה של יועז הנדל שתעזור לכוחות הביטחון וההצלה
האסון במירון. לקח ראשון , צילום: David Cohen/Flash90

במקרי חירום רבים וכשמדובר במקום הומה אדם כמו באסון מירון, הרשתות הסלולריות הכל כך חשובות קורסות מעומס ולא מתפקדות, דבר שמקשה מאוד על פעולות כוחות הביטחון וההצלה. היום (ד') הודיע שר התקשורת, יועז הנדל, כי החליט לאפשר להם עדיפות ברשתות הסלולר במקרי קיצון.

"למדנו מאירועי עבר ואנחנו מתאימים את הרגלוציה למציאות בשטח", אמר השר הנדל, "החלטנו לאפשר יצירת מסלול חירום לכוחות ההצלה בטלפונים הניידים כדי שבשעת חירום לא יסבלו מניתוקים ומחוסר יכולת להוציא שיחות עקב העומס, וזאת כדי להבטיח טיפול מהיר ומיטיבי לפצועים בשטח ולהציל חיים״.

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין הוסיפה ואמרה כי, "תקשורת איכותית ויציבה של גופי הביטחון וההצלה קריטית ליעילותם ותפקודם בעת חירום. אנו החלטנו לאפשר לחברות הסלולר לספק לגורמי הביטחון וההצלה שירותים קריטיים ועדיפות על גבי הרשת המסחרית במקרי חירום כדי להבטיח תפקוד מיטבי לטובת הציבור הישראלי, תוך מניעה מפגיעה מהותית ובשירות שניתן לשאר מנויי חברות הסלולר".

משרד התקשורת החליט לאפשר לחברות הסלולר לשווק שירותי PTT (Push To Talk) מתועדפים הכוללים (MCPTT Mission Critical Push To Talk) וכן שירותי (POC (PTT Over Cellular מתועדפים, לגופים הנותנים שירותים קריטיים לציבור הישראלי במצבי חירום לאחר שימוע שנערך במשרד. השירותים יפעלו על גבי רשתות הסלולר המסחריות (דור 4 ודור 5), ויאפשרו לכוחות הביטחון וההצלה תקשורת יציבה במצבי חירום ועומסים חריגים על רשתות הסלולר, ובכך ישפרו את  יעילותם ומהירות התגובה לטובת הצלת חיים ושלום הציבור.

עד היום הגופים המספקים שירותים קריטיים לציבור בישראל  (משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כבאות והצלה, פיקוד העורף ועוד), הקימו מערכות תקשורת מבצעיות על גבי תשתיות ותדרים ייעודיים כדי להשתמש בשיחות קוליות באמצעות מנגנון PTT. אך עקב מחסור במשאב התדרים, והעלויות הגבוהות שנדרשות בהקמתן ותחזוקן של תשתיות יעודיות, מפעילים גופי החירום וההצלה מערכות טכנולוגיות מבצעיות שעושות שימוש בתשתית הסלולר המסחרית.

כמו כן, המשרד החליט לקבוע שיעור מקסימלי של 3% מסך המינויים על הרשת, כדי שלא יהיה חשש לפגיעה מהותית בשירות שניתן לשאר מנויי חברות הסלולר. כמו כן, בשימוע הוגדר אופן אספקת השירות על ידי חברות הסלולר ורשימת הגופים שיכולים לקבל את השירות, כפי שגובש בשיתוף עם רשות החירום הלאומית

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר