בירושלים נערכים לתפילות במסגרת הגבלות הקורונה

בירושלים שומרים על ההנחיות: תפילות בשטחים פתוחים, תו ירוק בהישג יד והקדמת התפילות לשעות הבוקר המוקדמות רגע לפני ראש השנה גבאי העיר ירושלים נערכים לתפילות הימים הנוראים ומספרים על הצעדים שבהם נקטו כדי לשמור על בריאות המתפללים | ראש העיר משה ליאון ערך כנס מיוחד לגבאי העיר

שמחה ברנס, חדשות כיפה 06/09/21 13:20 כט באלול התשפא

בירושלים נערכים לתפילות במסגרת הגבלות הקורונה
צילום: ארנון בוסאני

ערב ראש השנה תשפ"ב וגבאי בתי הכנסת בירושלים כבר בהכנות אחרונות. על פי הנחיות משרד הבריאות, יש לבדוק תו ירוק בכניסה לבית הכנסת למתפללים מעל גיל 12 גם אם התפילה נערכת בחצר בית הכנסת ובשטח הפתוח.

"הודענו כבר לכל המתפללים שאנחנו נקפיד מאוד על הנחיות משרד הבריאות, ולכן הם יצטרכו להגיע עם  התו הירוק בחגי תשרי לבית הכנסת", מספר גבאי בית הכנסת המרכזי בשכונת בקעה בעיר ומוסיף כי יש היערכות מוקדמת לפיצול מניינים כדי להוריד עומס מהמניינים השונים "הקהל יצטרך לקבל את זה, נקווה ששנה הבאה נוכל להתפלל כולם יחד באותו מניין גדול כמו שהכרנו כל השנים, אבל השנה אנחנו צריכים לשמור על בריאות המתפללים" .  

יוסף ברוס גבאי בית הכנסת "לב העיר" בגבעת מרדכי אומר כי ההכנות לקראת חגי תשרי רבות, וכי הצפי הוא למתפללים רבים עם הרבה תפילות ומנהגים. "במהלך השנה המניין שלנו, בקהילת לב העיר, הוא מניין משולב של אשכנזים וספרדים ובחגים אנחנו מפצלים את התפילה לשני מניינים על פי הנוסחים השונים". 

צילום: אליהו ינאי, יוסף ברוס

עוד הוסיף כי "בעקבות הקורונה אנחנו מתפללים בשטח פתוח מכיוון שהתפילות ארוכות וחם אנחנו מקדימים את שעת התפילות לשעה מוקדמת בבוקר כדי למנוע שהות ארוכה בשמש, הקורונה מגדילה את ההכנות לחגי תשרי שדורשים הכנות רבות כבר ככה, אבל זאת השנה השנייה שלנו עם הקורונה ולומדים להסתדר ולחיות לצידה תוך שמירה על הנהלים ובעיקר על חיי המתפללים". 


בשבוע שעבר ערך ראש העיר משה ליאון כנס מיוחד לראשי קהילות וגבאי בתי הכנסת בעיר ושיבח אותם על העבודה הקשה שעשו לאורך כל השנה, "נתתם מעצמכם לקהילה",  אמר ראש העיר. האירוע נערך במעמד הרבנים הראשיים של ירושלים סגני ראש העיר וחברי המועצה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, סיפר כי "בשבועות האחרונים נערכנו לקראת תפילות חגי תשרי ופיצול המניינים בעיר ואפשרנו לכל בתי הכנסת בעיר את האלטרנטיבות האפשריות. אני קורא לכל תושבי ירושלים, הקפידו על ההנחיות והישמרו."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר