מצילים חיים שופר, סידור ודפיברילטור: בבתי הכנסת בירושלים נערכים לימים הנוראים

עיריית ירושלים בשיתוף עם מגן דוד אדום יזמה התקנת מכשירי דפיברילטורים בבתי הכנסת לקראת חגי תשרי, "המכשירים ייתנו מענה מיידי ומציל חיים בשעת הצורך לא רק למתפללי בית הכנסת אלא גם לתושבי הסביבה"

חדשות כיפה 02/08/21 19:29 כד באב התשפא

שופר, סידור ודפיברילטור: בבתי הכנסת בירושלים נערכים לימים הנוראים
אמבולנס מד"א. אילוסטרציה, צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בעוד קצת יותר מחודש, עם תחילת השנה החדשה, נציין את חגי תשרי, המביאים בדרך כלל להתכנסות של ציבור רב בבתי הכנסת. עיריית ירושלים וארגון מגן דוד אדום יוצאים במיזם יחיד מסוגו בארץ לרגל הימים הנוראים, במסגרתו יותקנו מאות מכשירי דפיברילטור מצילי חיים בבתי הכנסת בירושלים.

המבצע הוא פרי יוזמה משותפת של ראש העיר משה ליאון ומנכ"ל מד"א, אלי בין, זאת במטרה לרשת את כלל בתי הכנסת בעיר במכשירי דפיברילטור לרגל תקופת הימים הנוראים וחגי תשרי, המתאפיינת בקהל רב המתכנס לתפילות בבתי הכנסת. המכשיר ניתן לתפעול באופן עצמאי, ללא הכשרה רפואית קודמת ומיועד להצלת חיים במקרה של דום לב עד להגעת צוותי החירום.

לאחר סקירה מקיפה שקיבל ראש העיר בדבר נתונים מדאיגים על מקרי דום לב בקרב מתפללים, החליט להוביל קמפיין גיוס תרומות מאוהבי ירושלים במטרה לרכוש באופן מיידי מאות מכשירים מצילי חיים, וזאת בנוסף למאות המכשירים שכבר נרכשו לטובת המיזם. המיזם יצא לפועל הודות לתרומתם הנדיבה של הקרן לידידות, Cross River Bank שגויסו ע"י אגודת ידידי מד"א ותורמים נוספים שהותרמו ע"י עיריית ירושלים ואגודת ידידי מד"א בישראל. במהלך השבועות הקרובים, העמדות יותקנו בבתי הכנסת ברחבי העיר לרווחת ציבור המתפללים והציבור הרחב, במטרה להציל חיים. מהעירייה וממד"א נמסר כי מדובר במבצע ראשון מסוגו בארץ וגדול בהיקפו מבחינת מספר המכשירים אשר יותקנו בבתי כנסת.
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר כי: "התקנת מכשירי דפיברילטור בבתי הכנסת, יהפכו את בית הכנסת למקום בטוח יותר. המכשירים, ייתנו מענה מיידי ומציל חיים בשעת הצורך לא רק למתפללי בית הכנסת אלא גם לתושבי הסביבה".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בשנים האחרונות מגן דוד אדום פועל בנחישות על מנת להנגיש את מכשירי המפעם (דפיברילטור) לאזרחים בשטח ציבורי במדינת ישראל, דבר שמוכח כמגביר את הסיכויים של הלוקים בדום לב מחוץ לכותלי בית החולים לשרוד ללא נזק. מאות המכשירים שיוצבו בבתי הכנסת מצטרפים לאלפי מכשירים שהצבנו במרחב הציבורי ומסייעים להציל חיים יום יום. אני רוצה להודות לתורמים ולשותפינו בעיריית ירושלים שבעזרתם נוכל להציל בצורה מהירה וטובה יותר את חייהם של רבים."

במסגרת היוזמה, קוראים בעיריית ירושלים לגבאי בתי הכנסת בעיר להגיש בקשה באתר העירוני או לפנות דרך המנהלים הקהילתיים. עוד ביקשו להדגיש כי חלוקת המכשירים והתקנתם תתבצע לפי קריטריונים ושיקול דעת מקצועי של נציגי מד"א ונציגי המנהלים הקהילתיים. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר