סמוטריץ': "ישראל נמצאת בעיצומו של תהליך מדיני - זה מתן ומתן"

הציונות הדתית התכנסה לישיבת סיעה בחדרה בכנסת, ובפתח הישיבה מסר יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ' הצהרה חריפה בה התייחס למספר נושאים, בין השאר לנושא המדיני: "ממשל ביידן מחבק את הפרטנרים החדשים ואת חיזוק הרשות הפלשתינית ומצפה פומבית ל'צעדי המשך"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 02/09/21 15:48 כה באלול התשפא

סמוטריץ', צילום: Olivier Fitoussi/Flash90
סמוטריץ', צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סיעת הציונות הדתית התכנסה היום (ה') לישיבת סיעה במשכן הכנסת, ופתח הישיבה מסר היו"ר, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הצהרה בה תקף את ראש הממשלה נפתלי בנט. דבריו כוונו בעיקר לנושא המדיני, אך סמוטריץ' נגע גם בקורונה.

"אזרחי ישראל אני עומד לפניכם היום מוטרד. מוטרד מאוד. כל הסימנים שאותם אציג בפניכם ברגעים הקרובים חושפים תמונה ברורה שאיננה ניתנת לפרשנות. כמי שהיה חבר הקבינט המדיני ביטחוני אני מבין היטב את משמעותם של הדברים", פתח סמוטריץ' את דבריו. 

יו"ר הציונות הדתית טען כי ישראל נמצאת כבר בימים אלה בתהליך מדיני. "אני עומד כאן ומזהיר: מדינת ישראל נמצאת בעיצומו של תהליך מדיני. כן, כזה שבעבר התפוצץ לנו שוב ושוב בפנים באוטובוסים במרכזי הערים ובאלפי הרוגים ופצועים. בהסתרה, ומאחורי הגב של אזרחי ישראל, הותנע מיד עם הקמת הממשלה הזו תהליך מדיני מסוכן שמחזיר אותנו לימי אוסלו".

"זה אפילו לא משא ומתן. זה מתן ומתן. כל מה שאמנה כעת הן עובדות. לא ניתוח ולא פרשנות. רק עובדות. אנחנו צריכים רק להתבונן עליהן כמכלול כדי להבין את משמעותן".

סמוטריץ' הזכיר את פגישת שר הביטחון גנץ ויו"ר הרשות הפלשתינית עבאס בתחילת השבוע. "אז בנט אמנם לא נפגש עם אבו מאזן בעצמו, ואפילו יצר ריב מתוקשר למראית עין. הוא לא צריך את זה. יש לו את גנץ כפרוקסי, שליח לעניין הזה. ממשל ביידן מחבק את הפרטנרים החדשים ואת חיזוק הרשות הפלשתינית ומצפה פומבית ל'צעדי המשך'".

"כספי טרור מולבנים באמצעות דלת-מסתובבת. את המידע על כך שמאה מיליון שקלים יועברו לאבו-מאזן מכספי ההתיישבות הישראלית קיבלתי מגורם פנימי שמעורב מאוד בפרטים. אף הכחשה שקרית של בנט לא תעזור".

"המונח "פסגה מדינית" חוזר לחיינו, וכבר מתקיימת אחת כזו במצרים, בגיבוי אמריקאי וכהכנה לפגישה נוספת בחסות אמריקאית ישירה. שיקום עזה מתבצע תחת אש, ללא שום תמורה וללא פירוז. לראשונה מאז צוק איתן מוכנסים חומרי בניין לרצועה ללא פיקוח".

סמוטריץ' אמר כי מדיניות ההכלה בצפון, בדרום וביהודה ושומרון, "נועדה לקנות שקט זמני ומלאכותי שיצור את "האקלים הנכון" לחידוש ההליך המדיני - תוך התעלמות מירי טילים לערי ישראל ונפילתו של בראל חדריה שמואלי. ההכלה המסוכנת הזו עולה לנו בחיי חיילים ואזרחים". עוד הוא הוסיף: "עסקת שחרור מחבלים שוב עומדת על הפרק".

"שינוי גבול ביהודה ושומרון מקודמים באמצעות מת"ע על פי תכנית ההשתלטות של הרשות הפלשתינית ובאמצעות קידום בנייה פלשתינית שמייצרת רצף טריטוריאלי ערבי. הבניה בהתנחלויות מוקפאת. או לפחות מקודמת על פי מכסות, ותוך התניה של בניה פלשתינית במקביל. האמריקאים אומרים מפורשות שבכוונתם לפתוח מחדש את הקונסוליה בירושלים. חלוקת ירושלים".

סמוטריץ' עבר לדבר על מה שמטריד היום את כלל אזרחי המדינה, נגיף הקורונה שממשיך להתפשט. "בממשלת היח"צ הזו, לקורונה לא קוראים קורנה אלא דלתא, וחושבים שיטשטשו בכך את מחדליהם. כך גם לתהליך המדיני הם לא קוראים תהליך מדיני אלא צעדים אזרחיים לחיזוק הרשות הפלשתינית וחושבים שניתן יהיה בדרך הזו לסמא את עיניי הציבור. אבל דלתא הוא קורונה ומה שקורה עכשיו בפועל הוא תהליך מדיני על סטרואידים".

"אם זה נראה כמו תהליך מדיני, והולך כמו תהליך מדיני, ומריח כמו תהליך מדיני, ומגעגע כמו תהליך מדיני - זה תהליך מדיני. וגם כאן, אלף הכחשות שקריות ומשחקי מילים לא יטשטשו את האמת. זה קורה לאט, בהסתרה, ובצורה מדורגת כדי שלא נשים לב ולא נתקומם. אבל אם לא נתעורר בזמן אנחנו עלולים להתעורר חלילה כשזה כבר יהיה מאוחר מידי. והזמן הוא עכשיו", קבע. 

את דבריו סיים סמוטריץ' ברוח הימים שלפני ראש השנה: "הרמב"ם בהלכות תשובה כותב שכל אדם צריך לראות את עצמו כאילו העולם תלוי בו.  כך כל אחד מהקואליציה חייב לדעת שהכל תלוי בו. אם יהיה תהליך מדיני, אם תהיה כניעה לחמאס, אם תהיה נסיגה ביוש. - הכל תלוי באדם אחד מהקואליציה תעצרו את זה עכשיו! אל תעשו את הטעויות של מי שישבו בממשלות שמאל שדהרו לתהום, נתנו להם חמצן, ופרשו כשכבר היה מאוחר מידי". 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר