אנגלה מרקל אמורה הייתה לבקר בישראל, לאור המצב באפגניסטן הביקור יתבטל

קנצלרית גרמניה אמורה הייתה להגיע לביקור ראשי בישראל ולבקר באתר הזיכרון החשוב יד ושם ביום ראשון יחד עם ראש הממשלה בנט, יו"ר מועצת יד ושם הרב לאו ויו"ר יד ושם דיין. בשל המצב באפגניסטן הביקור התבטל

חדשות כיפה 26/08/21 13:50 יח באלול התשפא

אנגלה מרקל אמורה הייתה לבקר בישראל, לאור המצב באפגניסטן הביקור יתבטל
אנגלה מרקל, צילום: Hadas Parush/Flash90

ביום ראשון הקרוב אמורה הייתה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לבקר בישראל ולפגוש את ראש הממשלה נפתלי בנט, יו"ר מועצת יד ושם, הרב ישראל מאיר לאו ויו"ר יד ושם דני דיין.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אשר שוהה בארצות הברית לצורך ביקור מדיני, שוחח בטלפון היום (ה') עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. רה"מ עודכן ע"י הקנצלרית, כי לצערה לא תוכל לקיים את ביקורה המתוכנן בישראל שהיה עתיד להתקיים בתחילת השבוע, זאת בשל מצב החירום באפגניסטן והצורך להשלים את פינוי כוחות הצבא הגרמנים מהמדינה.

במהלך הביקור אמורה הייתה הקנצלרית לסייר בתערוכת הצילום "הבזקי זיכרון" וכן במוזיאון לאמנות השואה. לאחר מכן, לצפות במספר פריטים מתקופת השואה שישמרו במשכן האוספים אשר הינו חלק מקמפוס מורשת, קמפוס חדש המוקם בימים אלו ביד ושם, בין השאר בתרומתה של ממשלת גרמניה. בהמשך להשתתף בטקס הנחת זר באוהל יזכור ולחתימה בספר האורחים של יד ושם.

יו"ר יד ושם היה צפוי לקנצלרית עותק של אלבום ציורים שיצר קרול דויטש שנרצח בשואה, לבתו ב-1941 תחת הכיבוש הנאצי באנטוורפן. האלבום, שהינו חלק מאוסף האמנות של יד ושם, כולל 99 איורים המתארים אירועים ודמויות מהחומש.

על פי בקשתה, בתום הביקור הייתה צפויה הקנצלרית לסייר לבדה במוזיאון לתולדות השואה. הביקור  הנוכחי של מרקל היה אמור להיות הביקור השישי ביד ושם, כשביקורה האחרון התקיים ב-2018.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר