עשרות ערבים רגמו באבנים משפחה יהודית בחווארה שבשומרון

אבנים שהשליכו רעולי הפנים פגעו ברכב המשפחה. הנהג קיבל אבן בראש ורסיסים פגעו בעיניו, כל יושבי הרכב האחרים יצאו בנס ללא פגע. "המשכתי לנסוע עד צומת תפוח כשדם יורד לי מהראש", סיפר האב שנהג ברכב

אלעד הומינר אלעד הומינר, חדשות כיפה 28/07/21 16:48 יט באב התשפא

עשרות ערבים רגמו באבנים משפחה יהודית בחווארה שבשומרון
תוצאות הפיגוע, צילום: דוברות מועצת שומרון

עשרות מחבלים רעולי פנים רגמו אמש (ג') באבנים משפחה עם ילדים בעת שנסעו ברכבם בחווארה שבשומרון. נהג הרכב ואב המשפחה ספג אבן בראשו ורסיסים בעיניים, כל יושבי הרכב האחרים יצאו בנס ללא פגע. המשטרה אספה מזירת הפיגוע את האבן לבדיקה לצורך זיהוי המחבל שיידה אותה.  

אברהם נהג הרכב, סיפר את שהתחרש: "אתמול בלילה חזרנו מבר מצווה מאלון מורה לצומת תפוח כשלפתע עשרות רעולי פנים זרקו עלינו אבנים, הילדים התחילו לבכות, אשתי צעקה להם להתכופף ובנס הם יצאו בשלום". 

עוד הוא תיאר כי הוא נפצי בראשו ועיניו. "המשכתי לנסוע כשדם יורד לי מהראש עד צומת תפוח והגיע אמבולנס לפנות אותי לבית החולים. ברוך ה' אני חש בטוב בסך הכל והעיניים לא נפגעו".

"המציאות הזאת בלתי נסבלת, חייבים לעצור את הטרור הזה שמשתולל בכבישים ביהודה ושומרון. למה הילדים שלי צריכים לעבור את הטראומה הזאת? בקלות זה היה יכול להיגמר באסון".

ראשי שדולת ארץ ישראל, חברי הכנסת אורית סטרוק וח"כ יואב קיש, אמרו כי מיידה אבנים הוא בהגדרה מחבל. "לא יתכן שתושבי יהודה ושומרון ייסעו בפחד, חייבים לשים סוף לטרור האבנים המשתולל בכבישים. ממשלת ישראל חייבת להוריד הוראה לדרגים בשטח לפעול ביד קשה עם הפורעים ועם כל  מיידה אבנים".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, קרא לצה"ל להחזיר את ההרתעה: "לא ייתכן שכל נסיעה מהבית תהפוך לנסיעת דמים. על הדרג המדיני להורות לצה"ל להגביר את ההרתעה, אם בפעולות בכפרים יוצאים המחבלים ואם בענישה חמורה יותר לכל מיידה אבנים באמצעות הפרקליטות הצבאית וחקיקה".