"בהקדם האפשרי" גנץ וסער משתפים פעולה בדרך להקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות

שר הביטחון נפגש עם יו"ר התנועה לאיכות השלטון ובכירים לשעבר במערכת הביטחון, והציג את עבודת המטה שהחל לעשות יחד עם משרד המשפטים בדרך להקמת ועדת חקירה ממלכתית: "יש לי אחריות ואני נחוש לממש אותה"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 23/07/21 11:29 יד באב התשפא

גנץ וסער משתפים פעולה בדרך להקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות
גנץ (משמאל) ושאר חברי הפורום, צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ נפגש הבוקר (ו') עם יו"ר התנועה לאיכות השלטון עו"ד אליעד שרגא ובכירי מערכת הביטחון לשעבר: ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, והאלופים במיל' עמוס גלעד, עמוס מלכא ואילן בירן, בנוגע ליוזמה להקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות וכלי השיט.

גנץ עדכן את הפורום כי החלה השבוע עבודת מטה עם משרד המשפטים לצורך הקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות וכלי השיט וכי בכוונתו להוביל את הבאתה לממשלה. גנץ אמר כי כשר ביטחון, הוא רואה בוועדה כלי חיוני כדי לוודא שביטחון ישראל נשמר: "יש לי את האחריות ואני נחוש לממש אותה. בכוונתי לקבוע לוועדה מנדט רחב ככל הניתן גם בנושאים שטרם נחקרו, ולהביא להקמתה בהקדם האפשרי".

בסיום הפגישה, הודה שר הביטחון לחברי הפורום על פועלם והירתמותם למאבק וציין כי בעיניו ניכר שהם נובעים מתוך דאגה עמוקה לביטחון המדינה. 

יש לציין כי אתמול (ה') בית המשפט העליון דחה שלוש עתירות שבהן התבקש להורות על הקמת ועדת חקירה ממלכתית ב"פרשת כלי השיט". השופטים הנדל, עמית וסולברג אמנם דחו את העתירות אך הודו כי מדובר בהתנהלות חריגה ורמזו כי ראוי שהמדינה תספק הסברים לציבור. 

הנוכחים בפגישה עם שר הביטחון

הנוכחים בפגישה עם שר הביטחוןצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר