גנץ: "תמיד נשתף מידע עם ידידותינו ובראשן ארצות הברית"

שר הביטחון נכח בטקס חלוקת תעודות המערכה ברצועת הביטחון והתייחס לפעולות ישראל באזור ולתיאום עם מעצמות העולם. גנץ התייחס לבחירתו של ראיסי לנשיא איראן והבהיר: "הצבתו בתפקיד מוכיחה שפני איראן להקצנה"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 22/06/21 20:52 יב בתמוז התשפא

גנץ: "תמיד נשתף מידע עם ידידותינו ובראשן ארצות הברית"
גנץ בטקס חלוקת תעודות מערכה, צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב (ג') והעניק את תעודות המערכה ברצועת הביטחון בלבנון למוסדות, רשויות, ארגונים וגופים אזרחיים, על הסיוע ללחימה והתגוננות העורף בזמן שהיית צה"ל ברצועת הביטחון, בהשתתפות מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, חברי הוועדה שבחנה את הענקת אות המערכה ובראשה סמנכ"ל וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת מר אריה מועלם, ראשי רשויות ומועצות בצפון בהווה ובעבר, מפקדי פיקוד הצפון בתקופת המערכה ונציגי הגופים והארגונים האזרחיים, בחצר תל חי באצבע הגליל. 

"בעשורים האחרונים מאז סיום המערכה, מדינת ישראל המשיכה להתקדם", אמר גנץ, "בטכנולוגיה, בהיי-טק, בתיירות, בחקלאות. לבנון לעומתה, נכנעה לטרור ונשארה מאחור. אני רואה את המצוקה של אזרחי המדינה היפה הזו, ולא יכול לשכוח את אלפי הפועלים הלבנונים שחצו מדי יום את הגבול להתפרנס, והיו התקווה לעתיד טוב יותר. אני שואל את שכנינו כאן מלבנון- האם לכך פיללתם?
לבנון ואזרחיה אינם אויבים של ישראל, זהו חיזבאללה המשרת את האינטרסים של איראן, וכתוצאה מכך פוגע בראש ובראשונה בתושבי לבנון".

שר הביטחון התייחס לבחירתו של נשיא איראן החדש ראיסי: "השבוע נבחר נשיא חדש לאיראן, בבחירות עם אחוזי ההצבעה הנמוכים מזה 40 שנה, ללא לגיטימציה ציבורית, ובלי שום מסר של תקווה לעמו. 'התליין', מאיים קודם כל על אזרחי איראן. הצבתו בתפקיד מוכיחה שפני איראן להקצנה, להתפשטות ולהמשך הפיתוח של נשק להשמדה המונית שעלול לאיים על העולם, על יציבות האזור וגם על מדינת ישראל. כל מי שהופך את עצמו לחלק מהגרורה האיראנית, מסתכן, פוגע באזרחיו ופועל נגד האינטרס הלאומי שלו עצמו. ישראל תעמוד איתן ולא תוכל לעבור בשתיקה כשאיום קיומי מרחף מעליה. אנחנו מכינים ונמשיך להכין תכניות כדי למנוע אותו. תמיד נשתף מידע, ונחלוק ידע, ונתאם עם ידידותינו ובראשן ארצות הברית. ולצד זאת, תמיד נשמור על זכותנו, יכולתנו, וחובתנו להגן באופן עצמאי על עצמנו. כך היה, כך יהיה".

גנץ בטקס

גנץ בטקסצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

מוקדם יותר היום סייר שר הביטחון ב"עוצבת חירם" שבגבול לבנון, יחד עם ראש אגף המבצעים אלוף עודד בסיוק, מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם ומפקד אוגדה 91 תא"ל שלומי בינדר. במהלך הביקור קיים גנץ הערכת מצב על הזירה הצפונית בדגש על לקחי מבצע "שומר החומות", ערך תצפית על מרחב הגבול והמכשול ולאחר מכן קיבל סקירה על ידי מח"ט 769 אל"ם יהודה ואך וקיים הערכת מצב.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר