לצד הגברת האכיפה בנתב"ג: משרד הבריאות ממליץ על הרחבת החיסון בגילי 12-15

שר הבריאות התייחס לעליה בתחלואת נגיף הקורונה ולכניסת ישראלים רבים בשערי נתב"ג ללא בדיקות, ואמר כי לצד האכיפה המחמירה יוטלו קנסות על השבים ממדינות עם תחלואה גבוהה: "אל תטוסו למדינות האסורות" | משרד הבריאות: "מומלץ מאד להתחסן"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 21/06/21 20:06 יא בתמוז התשפא

לצד הגברת האכיפה בנתב"ג: משרד הבריאות ממליץ על הרחבת החיסון בגילי 12-15
נתב"ג, היום, צילום: פלאש 90

בהמשך לעליה בתחלואת קורונה בקרב ילדים בימים האחרונים, ולנוכח ההתפרצויות האחרונות בבתי הספר במודיעין, בבנימינה ובמקומות נוספים, כתוצאה מווריאנטים שונים, התקיים אמש (א') דיון מיוחד במשרד הבריאות על ידי צוות המומחים בנושא הרחבת החיסון לבני נוער בגילאי 12-15.

בדיון הוצג מהלך החיסון בבני נוער בישראל עד כה, וכן הוצג כי בארה"ב חוסנו עד כה 2.5 מיליון נערים ונערות ללא תופעות לוואי מיוחדות. וזאת בהמשך לעבודה שנעשתה במדינת ישראל שהראתה על תופעות לוואי נדירות ובלתי חמורות. "לפיכך בנקודת הזמן הנוכחית, נצבר ניסיון משמעותי ביחס לחיסון בני נוער בגילאי 12-15, על מנת להמשיך ולהרחיב את החיסון לבני הנוער", אומרים במשרד הבריאות. 

כאמור, במהלך הדיון הוחלט לאמץ את החלטת המומחים להמליץ על הרחבת החיסון לבני הנוער בגילאים 12-15. יודגש כי לנוכח העליה הצפויה בנסיעות לחו״ל ולנוכח הסרת המסכות וביטול התו הירוק ועל מנת לנקוט בכל הצעדים לשם שמירת שגרת החיים שהצלחנו להשיג בישראל , מומלץ מאד להתחסן ולהיות מוגנים גם מפני הוארינטים הידועים לנו.

שר הבריאות: "תוך כמה ימי ננהיג אכיפה מחמירה בשדה התעופה"

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס היום לאלפי הנוסעים שעברו בנתב"ג ללא בדיקת קורונה ולעליה המדאיגה בתחלואת הקורונה. בדבריו ציין השר שתי פעולות מרכזיות במלחמה המתחדשת בווריאנט ההודי שעושה דרכו דרך שערי נמל התעופה. 

  1. הרחבת מערך הבדיקות בנתב"ג - "אנחנו מרחיבים את מערך הבדיקות בצורה משמעותית. התורים הארוכים שהיו כבר התקצרו. אבל זה לא מספיק, צריך לקצר אותם עוד יותר ולהיערך לעומס הצפוי בנתב"ג בחודשי הקיץ". 
     
  2. הכשרת צוותים חדשים - "נדאג להכשיר צוותים נוספים בכדי שמספר עמדות הבדיקה יגדל משמעותית. במקביל, נדרוש לקבל שטח נוסף בנתב"ג לטובת הגדלת מערך הבדיקות בשביל לעבוד בצורה מהירה יותר. רשות שדות התעופה ומשרד התחבורה פועלים איתנו במרץ לפתרון סוגיה זו", אמר השר הורוביץ.

בדבריו עקץ הורוביץ את הממשלה הקודמת: "שמעתי שבממשלה הקודמת היו קשיים בשיתופי פעולה בין המשרדים השונים. זה נגמר, אנחנו כולנו בסירה אחת וכך נמשיך להתנהל. סיכמנו שרת התחבורה ואני על שיתוף פעולה הדוק, נשתף פעולה גם עם משרדי האוצר, הפנים והחוץ. נעבוד זה לצד זה בהובלת ראש הממשלה".

על יציאת ישראלים למדינות מסוכנות אמר הורוביץ: "התברר שהאיסור לטוס למדינות האלה שנקבע בממשלה הקודמת לא כלל מנגנוני אכיפה. לכן, קיבלנו ואמש כמה החלטות חשובות. תוך כמה ימי ננהיג אכיפה מחמירה בשדה התעופה על מי שיטוס למדינות אסורות עם תחלואת קורונה גבוהה. יהיו גם קנסות גבוהים על מי שיצפצפו על ההוראות ויסכנו את בריאות האזרחים".

"כל מקרי ההדבקה האחרונים, כמעט כולם, הם תוצאה של הפרת בידודים. כדי לשמור על נתוני תחלואה נמוכים - תקפידו לקיים את ההנחיות, אל תטוסו למדינות האסורות ומעל הכל, מי שחייב בידוד שלא יסכן את סביבתו ויישאר בבית".


(טקס חילופי השרים במשרד הבריאות)

 

 

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר