סגור

סמוטריץ' מציע: "להטיל מגבלות תנועה ועוצר על הערבים במקומות המועדים"

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' בפנייה לראש הממשלה, לשר הביטחון ולשר הבט"פ: "אין מדובר ב״הפרות סדר״ כפי שנאמר בתקשורת, מדובר במלחמה לכל דבר ועניין"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כט באייר התשפא
,
11 במאי, 2021 12:29
סמוטריץ

סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', פנה היום (ג') לראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גנץ, והשר לביטחון הפנים אוחנה, בדרישה לגייס מילואים ולהכניס כוחות צה"ל לסיוע למשטרה במיגור האלימות והטרור של ערביי ישראל בימים האחרונים. המשטרה לא מסוגלת להתמודד איתם לבד והמצב הנוכחי לא יכול להימשך, הוא טוען.

פורעים ערבים הציתו את מכינת מעוז בלוד: "יכול היה להסתיים באסון"

סמוטריץ' פתח את מכתבו וכתב: "בימים האחרונים, וביתר שאת בשעות האחרונות, מתגברות פעולות טרור אלימות של ערביי ישראל בערי ישראל כנגד יהודים. אזרחים רבים, ביניהם גם נשים וילדים רכים נמצאים בסכנת חיים מתמדת ומסוכנת. חשוב להבהיר, אין מדובר ב״הפרות סדר״ כפי שנאמר בתקשורת, מדובר במלחמה לכל דבר ועניין". 

"משטרת ישראל עושה ככל יכולתה, מעל ומעבר, ואני מבקש לחזק את השוטרים והמפקדים בעבודת הקודש שלהם. עם זאת נראה כי למשטרת ישראל אין את סדר גודל הכוחות הנדרש בכדי להתמודד בכוחות עצמה עם אירועים בסדר גודל ובפריסה כזו בו זמנית, מה שמשאיר אירועים רבים בחוסר טיפול או בטיפול חלקי במשך זמן רב ומעמיד בסכנת חיים את אזרחי המדינה. אזרחים מותקפים מוצאים עצמם מתקשרים למשטרה במשך דקות ארוכות תחת אש תופת ופניותיהם מושבות ריקם, זה אינו מקרה מקומי אלא תופעה נרחבת בערים שונות ובזמנים שונים". 

יו"ר הציונות הדתית כתב כי הגיע הזמן לשנות מדיניות. "זו העת להכניס כוחות צה"ל לסיוע למשטרה במיגור הטרור והשבת השקט והביטחון לאזרחי ישראל. אני מודע לרגישות של הפעלת כוחות צה"ל מול אזרחים, עם זאת, כאמור, אין מדובר בהפרות סדר אזרחיות אלא במאבק לאומי ולאומני אלים ומלחמתי שמצדיק זאת. אבקשכם להורות על גיוס כוחות מילואים לצה"ל ועל ציוותם לסיוע למשטרת ישראל".

כאן הציג סמוטריץ' הצעה שלא כולם במערכת הפוליטית יאהבו. "במסגרת הטיפול בטרור ובאלימות הנרחבת יש להטיל מגבלות תנועה משמעותיות ואף עוצר על הערבים במקומות המועדים. המציאות היא שאם לא מוטל עוצר על המחבלים, נוצר עוצר דה-פקטו במשך שעות על גבי שעות ליהודים טובים, אזרחים שומרי חוק שאינם יכולים לקיים שגרת חיים". 

"רגע לפני איבוד שליטה חלילה, אני קורא לכם להפעיל את הכוחות והיכולת שנמצאות בידי מערכת הביטחון ולקטוע באחת את היד אשר קמה עלינו לכלותינו בתוך ערינו. חובתה הראשונה ביותר של המדינה היא לשמור על חיי אזרחיה וכך מצופה שתנהגו", סיים את דבריו.

 

 

11.05.2021

1. חמאס (רודולפו)

יש לטבוח בחמאס ואת רצועת העזה משטחים את האדמה לפחות לעומק של 30 ק"מ. אזרחות מופשטת מערבי ישראל במרד. אנחנו חלשים כבר שנים, חמאס מפציץ אותנו ואנחנו מבקשים ממצרים לתווך הפסקת אש. ככל שאתה מראה את עצמך חלש יותר לערבים כך הם מנצלים זאת יותר. זה מספיק

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

"ערוץ אפס" יורדת מהמסך לאחר חמישה פרקים בלבד

קרא עוד