סגור

נתניהו מסכים לרוטציה עם בנט: "זזתי - עכשיו תורך"

ראש הממשלה מציע ליו"ר ימינה להיות הראשון ברוטציה למשך שנה וטוען כי האחרים יבואו אחריו. "השיקול שמנחה אותי זה מה שמונח עכשיו על כף המאזניים - טובת המדינה: ממשלת ימין ולא ממשלת שמאל"

חדשות כיפה
כא באייר התשפא
,
03 במאי, 2021 14:02
נתניהו ובנט. תקום ממשלת חירום?

נתניהו ובנט. תקום ממשלת חירום?צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט היום (ב') לראשונה, להציע ליו"ר ימינה, נפתלי בנט, להיות ראשון ברוטציה בין השניים. בדברים שאמר נתניהו, הבהיר כי הצעתו מגיעה על אף העובדה שרוב מצביעי הימין מעדיפים אותו כראש ממשלה אך מכיוון שאינו מצליח להרכיב ממשלה, הוא מציע לבנט את הראשוניות. "הצטרף עוד היום לממשלת ימין".

בפתח דבריו אמר נתניהו כי ממשלת שמאל תהיה חלשה מאוד. "אסור שדווקא בימים אלה נכנע לשנאת חינם. אסור שחרמות אישיות ויריבויות אישיות בתוך הימין, ימנעו הקמת ממשלת ימין. אסור שנחזור על אסון אוסלו ונקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני. ממשלה כזו תהיה חלשה, מסוכסכת, מפולגת ומשותקת". היא לא תנסה אפילו לבלום את איראן מלחזור להסכם הגרעין. הרי רבים מחבריה תומכים בהסכם המסוכן הזה. ממשלה כזו - עם לפיד, ניצן הורוביץ, יאיר גולן, מירב מיכאלי, איבתיסאם מראענה ואיימן עודה - לא תמנע עקירת מתיישבים. להיפך!".

"הרי לפיד עצמו תומך בעקירת 80,000 מתיישבים! ממשלה כזו לא תתייצב נגד הכוונה להעמיד את חיילי צה״ל לדין כפושעי מלחמה. הרי מרצ בפירוש מצדדת במהלך הזוי ואבסורדי זה! זו ממשלה שיהיו בה הלכי רוח שמתנגדים לאופי היהודי של המדינה, שתחזיר אותנו לאחור מכלכלה חופשית לכלכלה ריכוזית, ומ'שלום תמורת שלום' לשלום תמורת ויתורים ועקירות'". 

"רוב העם מתנגד לממשלה כזו, גם כשמניחים עליה עלה תאנה ימני", המשיך נתניהו. "65 מנדטים הצביעו עבור ממשלת ימין. רוב עצום מבניהם הצביע עבורי כראש ממשלה - במישרין על פתק מחל, או בעקיפין למפלגות שהתחייבו מראש לשבת בקואליציה בהנהגתי".

נתניהו טען כי רוב הציבור רוצה אותו כראש ממשלה. "גם כששואלים היום את כלל הציבור, רוב מובהק, בפער ניכר מול כל מועמד אחר, רוצה שאמשיך להנהיג את המדינה. ממשלת ימין בהנהגתי זאת ההכרעה הדמוקרטית. אבל כדי שממשלה כזאת תקום, נפתלי בנט חייב להתייצב איתנו בגוש הימין, ולא לחבור לגוש השמאל".  

נתניהו האשים את בנט כמי שרוקד בשתי חתונות בו זמנית. "במצב הפוליטי שנוצר בנט העלה במו"מ איתנו את הדרישה לכהן ברוטציה כראש ממשלה למשך שנה אחת. במקביל הוא מנהל משא ומתן עם לפיד על בקשה דומה, ואפילו גדולה יותר. זאת לא בדיוק בקשה שגרתית מצד מי שעומד בראש מפלגה עם 7 מנדטים. אבל השיקול שמנחה אותי זה מה שמונח עכשיו על כף המאזניים - טובת המדינה: ממשלת ימין ולא ממשלת שמאל". 

"ולכן כדי למנוע ממשלת שמאל", הכריז נתניהו, "אמרתי לנפתלי בנט שאהיה מוכן להיענות לבקשתו להסדר רוטציה שבו הוא יכהן ראשון כראש ממשלה במשך שנה אחת. חברי ״ימינה״ ישולבו בממשלה ובכנסת בתפקידים חשובים. ואם חלילה לא נקים ממשלה, אם כי לדעתי לא נגיע לזה, נרוץ ברשימה משולבת לכנסת כשכל מפלגה שומרת על זהותה וכוחה היחסי". 

ראש הממשלה העריך כי "לא נגיע לזה כי ברגע שייווצר גוש מוצק של 59 ח"כים מהימין - לא יהיו בחירות. נוריד מעל הפרק את האופציה המסוכנת של ממשלת שמאל, וניצור את התנאים להצטרפות של סיעות וחברי כנסת נוספים לממשלת ימין. גם אם תשמעו מהם הצהרות לוחמניות שלא יצטרפו, אני יודע שאחרי שנפתלי בנט יתייצב בימין - אחרים יעשו זאת גם כן. כי הם יודעים שזה הדבר הנכון למדינה והם רק מחכים שבנט יעשה את הצעד הנכון. ולכן אני קורא לנפתלי בנט לחתום עוד היום על הסכם להקמת ממשלת ימין, ולהתחייב שלא יצטרף לשום ממשלה אחרת".

לסיום, ולראשונה, הציע נתניהו לבנט את ראשות הרוטציה: "בפוסט שהוא כתב לפני 10 ימים, בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם אני אזוז הצידה לשנה הראשונה. אז זזתי. עכשיו תורך".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מהומות בלוד. ארכיון  צילום: פלאש 90

זוהה כיהודי ונרגם באבנים: פוענח רצח יגאל יהושוע

קרא עוד