סגור

לא בפעם הראשונה: הרב שמואל אליהו תומך במכתב הרב טאו

רבה של העיר צפת מצטרף למנהיגה הרוחני של מפלגת נעם, ותומך גם הוא בהקמת ממשלה בהישענות על רע"מ. "צריך לתת לזה סיכוי. אמרתי את זה לבצלאל, הוא צריך להבין שנעמוד מאחוריו". אין זו הפעם הראשונה שהרב מציג עמדה כזו

חדשות כיפה
כא באייר התשפא
,
03 במאי, 2021 9:06
הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

רבה של העיר צפת ומבכירי הרבנים בציונות הדתית, הרב שמואל אליהו, תומך בדברים שכתב אמש מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם, הרב צבי טאו, כי יש להקים ממשלת ימין שתישען על מפלגת רע"מ. יו"ר רשימת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוריץ' עדיין מתנגד למהלך שכזה.

הרב טאו: להקים ממשלת ימין בהישענות על רע"מ - "קידוש השם"

הרב אליהו השמיע הבוקר (ב') את עמדתו בנושא במהלך ראיון ברדיו גלי ישראל: "קראתי את דברי הרב טאו ואני מזדהה עם כל מילה. צריך לתת לזה סיכוי. אני חושב שצריך לאפשר את זה, לא מתעלם מהחששות אבל אנחנו ברגעי הכרעה, אמרתי את זה לבצלאל סמוטריץ', הוא צריך להבין שנעמוד מאחוריו".

אין זו הפעם הראשונה שהרב אליהו מציג אפשרות של הקמת ממשלה הנעזרת ברע"מ והעומד בראשה ח"כ מנסור עבאס. בתחילת החודש שעבר פרסם הרב סרטון בו פרש את משנתו בנוגע לשיתוף הפעולה הפוליטי, והדגיש: "אפשר לריב פה עוד מאה שנה אבל הכי חכם שנעצור רגע ונקשיב לקב"ה. אם זה היסוד - יש על מה לדבר".

עוד הוא אמר: "אני רוצה לומר למנסור עבאס ולכל חברי התנועה האסלאמית, דעו לכם, אפשר לריב פה עוד מאה שנה, עם ישראל הולך ומתחזק הולך ומצליח, למה? כי הקב"ה אמר "ויהי". הכי חכם שנעצור רגע, נקבל עלינו עול מלכות שמים. נקבל עלינו לעשות את מה שהוא אומר".

סמוטריץ מצדו הבהיר הבוקר כי עמדתו לא השתנתה וכי הוא מתנגד לממשלה הנשענת על רע"מ. "אין ולא יהיה שינוי בעמדת הציונות הדתית לגבי הישענות על תומכי מחבלים ששוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית. מי שיעלה על דעתו להקים ממשלה שכזו שתסכן את המדינה היהודית ישא אות קין עד אחרון ימיו", נכתב בהודעת המפלגה.

"מצער מאוד שראש הממשלה נתניהו שהצהיר מעל כל במה שלא יקים בשום אופן ממשלה עם תומכי הטרור פועל ללא לאות להקים ממשלה כזו. יש מתווה טוב שמאפשר הקמת ממשלת ימין כבר היום. כל השחקנים מכירים את פרטי המתווה אך הוא דורש ויתורים של כל השחקנים".

03.05.2021

1. עצוב. קואליציה "עגלית" לתמוך בשחיתות. משל אחיזה בתרבות השקר, היא חלילה קידוש ה'. יום אחד תתעוררו למהומת אלוקים..... (משה אהרון )

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

2. סמוטריץ (חיים)

נו בזכותך תקום ממשלה שמלאית או ממשלה עם גנץ כמו הממשלה בחצי השנה האחרונה .ואת בית אביך תאבדי .וכנראה בבחירות הבאה אתה תעלם בנט ןסער מנוף הפוליטי .והרבה לא יצביעו לך

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

3. בצלאל (יעקב)

בצלאל, לרב טאו הרב אליהו והרב שילת שליט"א אתה שם אות קין על המצח? אז אתה באמת ילד.

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

4. איתמר ובצלאל אין עליכם (יונתן )

כל הכבוד לבצלאל סמוטריץ . אסור להקים את ממשלת האחים המוסלמים . בושה שזה מה שהימין מייצג . ימין אמיתי זה רק עוצמה יהודית . אסור להכשיר תומכי טרור . לאיזה שפל הדרדרו הליכוד ונתניהו . אין ערכים . אין אידואולוגיה . רק כסאות ובשם כך הכל מותר . פשןט בושה . לא תהיה ממשלה כזו. עדיף בחירות חמישיות ולא ממשלה שנשענת על מחבלים.

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

5. שיעופו טילים מעזה צה"ל לא יוכל להגיב כי לא תהיה לביבי ממשלה כיוון שחבר שלו מנסור עבאס יפרק אותה !!! (# רק בנט #)

עדיף בנט ראש ממשלה לעם ישראל !!!

מאשר ביבי שמסתמך פתאום על ערבים !!!

שיעופו טילים מעזה צה"ל לא יוכל להגיב כי לא תהיה לביבי ממשלה כיוון שחבר שלו מנסור עבאס יפרק אותה !!!

הבעיה שאנשים לא אוהבים שינויים ומוכנים לסבול את ביבי הנוכל השקרן שכל מי שעבד איתו חתך אחרי שהבין מה הוא ,

חוץ מהבחור שהיה מצלם תחתוני נשים מתחת לשמלה והתקדם ליועץ של ביבי - נתן אשל

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

6. אולי הרבנים יעמדו מאחריו, אך לא הציבור (מאיר)

הרבנים ובפרט הרבנים הדלי"ם צריכים לדעת שהציבור לא מקבל את הרבנים בעיניים עיוורות, דאם לא כן, גדולי הרבנים החרדים גדולים מהם שבעתיים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Yossi Aloni/Flash90

פעולות נקם יהודיות במרכז | סמוטריץ': "חדל! אנחנו לא כמוהם"

קרא עוד