סגור

הרב טאו: להקים ממשלת ימין בהישענות על רע"מ - "קידוש השם"

48 שעות לפני תום המנדט של בנימין נתניהו להקמת הממשלה, מפרסם מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם מכתב דרמטי, בו הוא קורא לפעול להקמתה של ממשלת ימין בעלת 59 מנדטים, בראשותו של נתניהו ובהישענות על מפלגת רע"מ. סמוטריץ' ובן גביר לא צפויים לשנות את עמדתם

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כ באייר התשפא
,
02 במאי, 2021 23:48
הרב צבי טאו, ראש ישיבת הר המור

הרב צבי טאו, ראש ישיבת הר המורצילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

48 שעות לתום המנדט של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרב צבי טאו, מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם, מפרסם הלילה (א') מכתב דרמטי בו הוא קורא לפעול להקמתה של ממשלת ימין בעלת 59 מנדטים, בראשות בנימין נתניהו. משמעות המכתב היא, כי הרב מציב לנתניהו אפשרות חדשה, ואולי אף מכרעת, להקמת ממשלת ימין המתבססת על הישענות או הימנעות של מפלגת רע"מ. למרות המכתב, הח"כים סמוטריץ' ובן גביר לא צפויים לשנות את עמדתם.

בתחילת קריאתו כתב הרב כי "בימים אלו, מתוך הזעזוע הנורא מהאסון הכבד שפקד את כלל ישראל בעיצומה של שמחת ההילולא במירון, מתעוררות מחשבותינו להתבונן ולהקשיב לקול ד' הדובר בנו, דרך המאורעות,  לטהר את ליבנו ולהסיר מעלינו את הנגע הנורא של ליבוי שנאת החינם המאיימת בחרפות ביטויי שנאתה, ותעמולת הטפתה, על חוסן מדינתנו ועל יציבות סדרי השלטון לקידומה ושגשוגה של המדינה."

בהמשך מדגיש הרב כי יש לדחות את השנאה וההכפשה לנתניהו "וביתר שאת, ומתוך כך, עלינו לדחות בשאט נפש, את תעמולת השנאה וההכפשה במה שנוגע לכבוד ראש ממשלתנו, בנימין נתניהו. הצלחתו הגדולה של ראש הממשלה בחיזוק חוסנה של המדינה, בעמידה מול אויבי ישראל העומדים עלינו לכלותינו כאן בארץ, בשינוי המשוואה האזורית בעמידת עמי העולם מול המזימה המסוכנת של איראן, בהבאת המזור הרפואי והכלכלי לישראל מול מגפת הקורונה, גרמה, לצערנו ולחרפתנו, לגורמים שונים המנסים לפגוע בחוסנה של המדינה, ליצור תעמולה שקרית, בלתי פוסקת, רצופה בשנאה אישית וכפיות טובה, שכל מטרתה להדיח את ראש הממשלה על ידי הפצת פילוג שנאה  בקרב הציבור מחד, והכנת כתבי שטנה משפטיים נגד ראש הממשלה מאידך", כתב הרב.

עוד ציין הרב את הסכנות שהקמת ממשלת שמאל: "מזימתם של גורמי השמאל הקיצוני, מובילי 'מדינת כל אזרחיה', אינה רק להדיח את בנימין נתניהו ולהקים ממשלה שמדיניותה המדינית-ביטחונית תהיה מיסודה נטולת זקיפות קומה ועלולה לגרום נזקים כבדים בעמידתנו נגד איראן ובעמידה על שלמות ארצנו, תוך קידום מחשבת הכזב של 'שתי מדינות לשני עמים'.

"אלא", המשיך הרב, "מגמתם מסוכנת וחמורה הרבה יותר, בכל הנושאים הנוגעים להחלשת המדינה כמדינת הלאום של עמנו. השמאל הקיצוני 'הפרוגרסיבי' ערוך לממש את רעיונותיו המסוכנים, כביטול חוק הלאום, והכרזת המדינה כמדינת 'כל אזרחיה', בפגיעה בצה"ל כצבא העם הערוך לנצח את אויבינו, ובקידום רעיונות ה'פוסט מודרנה' בכלל, כבעיוות התודעה האישית והמשפחתית דרך מערכות החינוך, ובהמשך הפגיעה בשבת כיום המקודש במדינה היהודית, בביטול הרבנות הראשית והפרדת הדת מהמדינה, ובכך ליצור ח"ו פירוד בין חלקי האומה, והכל בסדרת חוקים הרסניים שיכללו כמובן את שריון מעמד מערכת המשפט כמכריעה בכל שאלה ערכית ולאומית". 

הרב טאו הזכיר במכתבו גם את דבריו של הרב צבי יהודה קוק: "'כשבאותו ענין יש צד קידוש השם וצד חילול השם, אין אומרים ספיקא ושב ואל תעשה. אלא שצד קידוש השם הוא הגדול, המכריע והמחייב. ועל אחת כמה וכמה בקידוש השם הגדול-האלקי  הזה של כלל ישראל ותקומתו'".

לקראת סיום דבריו כתב הרב טאו כי "ההסתמכות על שאינם יהודים להקמת ממשלה, גם ב'שב ואל תעשה', יש בה חילול השם גדול! אולם, ההסכמה לתת יד למזימות ההרסניות להן מצפים  אויבי ישראל, בביטול עניינה של מדינת ישראל כמדינה יהודית וכל הכרוך בזה היא חילול ד' נוראי. אדרבה, ההצלחה להעמיד ממשלה שתדאג לטובתם של ישראל, שתדאג לקודשי ישראל, היא הקידוש השם היותר גדול, ו"גדול הוא קידוש ד' מחילול השם".

"ממשלה זו אשר תנהיג את האומה בגאון שם ד' הנקרא עליה, תוסיף עוז לעמנו ותרבה קידוש ד' ובמהרה, כעת ממש, יצטרפו אליה כוחות נוספים שישתחררו מרעיונות הכזב, ותוסר ולא יהיה שום צורך להישענות על כאלה שאינם יהודים".

לסיום כתב:  "על כן אני קורא, לכל מי שהדבר בידו, לפעול ככל יכולתו על מנת לתת את הכוח בידי ראש ממשלתנו בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה, לכנוס אליו את כל הכוחות אשר לב יהודי בקרבם ולהמשיך להנהיג את עם ישראל למען עמו ונחלתו".


(ארכיון)

03.05.2021

1. ראוי להוסיף שבקרב הציבור היהודי יש רוב ברור לנתניהו (רחל)

59 מול 51. כך שלא מדובר בהשגת רוב ע"י הערבים.
באמת לא פשוט, אבל כדאי לזכור גם שחבריה של הערבים לימין זה וויתור בשבילם בניגוד לחבירה לשמאל.
לשמאל הם חוברים כי הם נגד המדינה ומתוך רצון להחליש, לימין זה מתוך סוג של קבלה שאנחנו פה חוזרים.

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

2. נזכר מאוחר מדי כנראה (חרדי מאלעד)

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

3. הרב מנסה לחדור את האטימות המוחית של סמוטריץ! (א)

נראה שהאטימות המוחית של סמוטריץ הינה מקרה אבוד - הוא מתנגד בעוצמה שרק פנטי כמוהו יכול לה, לשיתוף פעולה עם רע"מ במישור האזרחי, לאחר שעבאס, לראשונה בתולדות המדינה שחבר כנסת ערבי מושיט ידו למפלגה הציונית הגדולה ביותהתנער מטרור ואלימות בנאומו בעברית!

בטיפשותו הבלתי מוגבלת, סמוטריץ אמר שהוא מעדיף ממשלת שמאל על שיתוף פעולה בין רע"מ לממשלת ימין!! סמוטריץ מעדיף ממשלת שמאל עם בל"ד וחבריהם תומכי הטרור!! הואמעדיף ממשלת שמאל עם השמאל האנטי ציוני!! הוא מעדיף ממשלת שמאל שכל מפלגות השמאל, בלי יוצא מן הכלל, רוצות לבטל את חוק הלאום!! ממשלה שקמה בסיוע ויוזמת בוגדי ימין מהציונות הדתית - בנט, מפלגתו וזו של סער!!

אין גבול לטימטום!!

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

4. נתניהו אנחנו אוהבים! (בני )

גם סמוטריץ

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

5. שקר (נעם)

קראתי את המכתב ולא ראיתי קריאה לישיבה עם רע"מ.
אולי אני טמבל, אבל זה נראה יותר כמו קמפיין כדי להוציא את נעם מהלגיטימציה שקיבלנו בימין אחרי עבודה קשה.
בהר המור הייתי בשיעור שבו דיברו בחריפות נגד ממשלה שהנתמכת על הערבים לפני שבוע בלבד

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

6. השאלה אם סמטגביר יסכימו להימנע בלבד (יצחק)

ואז עם תמיכת רע"ם יש 58 מול 57.
אבל אופס... הליכוד שריין את אופיר סופר. האם הוא לא יתמוך?

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

7. האם הרב טאו ידבר כך על ראש ממשלה כשבנט יהיה שם? וכשהרב סתיו יהיה רב ראשי? (מן ההר)

אני מריח ריחות של אינטרסים ....

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

8. הכותרת שקרית (שלמה)

המכתב אומר בדיוק הפוך. שהישענות על רע"מ היא רעה מאוד, אלא שיש לבחור בין רע קטן לרע גדול, ושהיתרון בהמנעות מבחוץ עדיף על האופציה השניה.
אני לא מכניס את עצמי לשאלה מי צודק כי קטונתי, אבל אל תכתבו כותרות מעוותות

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

9. ליקוי מאורות - איך קידוש ה' , כשמדובר בהנהגה הנגועה בשחיתות. לא תטאו לכם ! (משה אהרון )

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

10. הפוך (יויו)

הוא אומר שלהקים עם רע"מ זה חילול השם. אלא שיש צד אחר של קידוש השם.

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

11. "...והייתם למרמס" (משה אהרון )


טז לָכֵן, כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה, הִנְנִי יִסַּד בְּצִיּוֹן, אָבֶן; אֶבֶן בֹּחַן פִּנַּת יִקְרַת, מוּסָד מוּסָּד--הַמַּאֲמִין, לֹא יָחִישׁ. יז וְשַׂמְתִּי מִשְׁפָּט לְקָו, וּצְדָקָה לְמִשְׁקָלֶת; וְיָעָה בָרָד מַחְסֵה כָזָב, וְסֵתֶר מַיִם יִשְׁטֹפוּ. {ס} יח וְכֻפַּר בְּרִיתְכֶם אֶת-מָוֶת, וְחָזוּתְכֶם אֶת-שְׁאוֹל לֹא תָקוּם; שׁוֹט שׁוֹטֵף כִּי יַעֲבֹר, וִהְיִיתֶם לוֹ לְמִרְמָס. יט מִדֵּי עָבְרוֹ יִקַּח אֶתְכֶם, כִּי-בַבֹּקֶר בַּבֹּקֶר יַעֲבֹר בַּיּוֹם וּבַלָּיְלָה; וְהָיָה רַק-זְוָעָה, הָבִין שְׁמוּעָה. כ כִּי-קָצַר הַמַּצָּע, מֵהִשְׂתָּרֵעַ; וְהַמַּסֵּכָה צָרָה, כְּהִתְכַּנֵּס. כא כִּי כְהַר-פְּרָצִים יָקוּם יְהוָה, כְּעֵמֶק בְּגִבְעוֹן יִרְגָּז--לַעֲשׂוֹת מַעֲשֵׂהוּ, זָר מַעֲשֵׂהוּ, וְלַעֲבֹד עֲבֹדָתוֹ, נָכְרִיָּה עֲבֹדָתוֹ. כב וְעַתָּה, אַל-תִּתְלוֹצָצוּ, פֶּן-יֶחְזְקוּ, מוֹסְרֵיכֶם: כִּי-כָלָה וְנֶחֱרָצָה שָׁמַעְתִּי, מֵאֵת אֲדֹנָי יְהוִה צְבָאוֹת--עַל-כָּל-הָאָרֶץ.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר