סגור

הפגישה הסודית של חברת הכנסת מימינה וראש המוסד

יוסי כהן נפגש עם איילת שקד, פגישה שעסקה בנושאים ביטחוניים-משפטיים ולא בענייני פוליטיקה. לשניים יצא לעבוד יחד בצורה כזו או אחרת בעבר, כשבכנסת הקודמת הייתה שקד חברה בוועדת חוץ וביטחון, בה זוכים לתדרוכים תקופתיים מראש המוסד

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ט באייר התשפא
,
21 באפריל, 2021 14:26
יוסי כהן

יוסי כהןצילום: Marc Israel Sellem/POOL

שבוע לפני הבחירות, ראש המוסד יוסי כהן נפגש עם חברת הכנסת מימינה, איילת שקד, במטה המוסד בתל אביב - כך פורסם היום (ד') בוואלה. על פי הפרסום, גורמים שהיו מעורים בפרטים טוענים כי הפגישה לא נוסבה סביב הסוגיות פוליטיות אלא בנושאים ביטחוניים-משפטיים. כהן ושקד סירבו להגיב לידיעה

לשניים יצא לעבוד יחד בצורה כזו או אחרת בעבר. שרת המשפטים לשעבר שכיהנה בשנים 2015-2019 הייתה גם חברה בקבינט המדיני-ביטחוני, זאת במקביל לראש המוסד - שבאותה העת שימש ראש המל"ל, והחל מ-2016 מכהן כראש המוסד. בכנסת הקודמת הייתה שקד חברה בוועדת חוץ וביטחון, בה זוכים לתדרוכים תקופתיים מראש המוסד.

כהונתו של כהן בראשות המוסד צפויה להסתיים בעוד כחודש וחצי לאחר כהונה של שש שנים וחצי. בראיון לחדשות 13 מהחודש שעבר, חשף ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מתכוון לתת לכהן תפקיד בממשלה אותה הוא רוצה להקים, נכון להיום ללא הצלחה. 

"בממשלה הבאה שאקים", הכריז נתניהו, "אני מתכוון לשלב את יוסי כהן, ראש המוסד, שיפרוש ביוני". כהן ידוע למקורב לראש הממשלה, וייתכן כי יקבל תפקיד ממשלתי לאחר סיום תפקידו בארגון הביון הישראלי.  ההערכות מדברות על כך שכהן אכן שוקל בהמשך דרכו קריירה פוליטית, אך בתקופה זו חוק הצינון מונע ממנו להתמודד לכנסת או לכהן כשר במשך שלוש שנים מסיום תפקידו. אם יהיו שתי מערכות בחירות בתקופה - הראשונה תאפס את תקיפת הצינון - והוא יוכל להתמודד בבחירות שאחריהן.


 

22.04.2021

1. לא הבנתי - מדוע אין אכיפה כנגד ראש המוסד שנפגש עם פוליטיקאים כמו שקד, בניגוד למהות תפקידו? (מרים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

"הנסיון הזה לא סבבה" תפילת החתן המיוחדת שריגשה את המוזמנים

קרא עוד