סגור

נתניהו: בחירות ישירות או ממשלת שמאל עם בנט

ראש הממשלה התייחס לפלונטר הפוליטי, ולהפסד הליכוד במליאת הכנסת שהובילה לאיבוד הרוב בוועדה המסדרת לטובת השמאל. בהמשך טען נתניהו כי צריך ללכת לבחירות ישירות והבהיר: "זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם הוא יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב"

חדשות כיפה
ח באייר התשפא
,
20 באפריל, 2021 18:23
נתניהו.

נתניהו. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

אחרי ההפסד הצורב אמש (ב') במליאת הכנסת, שהובילה לניצחונו הצעתו של יאיר לפיד בנוגע להרכב הוועדה המסדרת, כינס היום (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים, בה התייחס לפתרונות האפשריים שיוציאו את ישראל מסבבי הבחירות, וליחסיו עם מפלגתו של מנסור עבאס. 

"יש פתרון לפלונטר הפוליטי", אמר נתניהו, והבהיר: "הפתרון הוא בחירה ישירה לראשות הממשלה - לתת לציבור להחליט מי יוביל את המדינה. יש רוב עצום במדינה שתומך בכך, זה חוצה את רוב המפלגות בכנסת. הבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור רוצה ממשלת ימין. יש בכנסת 65 מנדטים של ימין מובהק והסיבה היחידה שבגללה אי אפשר להקים עכשיו ממשלת ימין זה עניינים אישיים ולא אידיאולוגיים".

ראש הממשלה המשיך ואמר כי, "יש שתי אפשרויות: להקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני - עם מרצ, המשותפת, העבודה. זה בניגוד לרצון הבוחר ובניגוד להתחייבויות של בנט וגדעון סער. האפשרות השנייה היא להקים ממשלת ימין יציבה ל-4 שנים אחרי בחירות בזק לראשות הממשלה כדי שהציבור יבחר מי יהיה ראש הממשלה הבא. לא צריך לפזר את הכנסת ולא צריך בחירות חמישיות, צריך משאל עם מהיר ולתת לעם להחליט מי יהיה ראש הממשלה. אני אקבל כל תוצאה ואני מקווה שכך ינהגו גם אחרים". 

נתניהו הוסיף וסימן את האחראי למצב: "אפשר לעשות את זה מייד - זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם בנט יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב. אין סיבה שלא יתמוך בכך, הוא הרי התחייב לממשלת ימין והתחייב לא ללכת תחת לפיד והשמאל. נפגשתי איתו מספר פעמים והצעתי לו מקום בכיר בממשלה. לצערי למרות שאני קיבלתי מנדט מהנשיא להקים ממשלת ימין, בנט מנהל במקביל אלינו משא ומתן להקמת ממשלת שמאל". 

"רק בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה. ראינו את זה גם אתמול בלילה כש״ימינה״ הצביעו בכנסת נגד הימין ובעד השמאל", אמר נתניהו, למרות הצבעת ימינה בעד הצעת הליכוד. "אם בנט באמת רוצה ממשלת ימין - שיודיע עוד היום שהוא תומך בבחירות ישירות ונצא מהפלונטר". ראש הממשלה התייחס ליחסים עם רע"מ ומנסור עבאס וטען: "לא צריך את רע״מ".

20.04.2021

1. יאאלה מושחת - שחרר את המדינה (יעקב דינור)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

2. נתניהו אנחנו אוהבים! (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)


לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

4. תודה ביי (המעניש)

ממשלת שמאל עם בנט.
בהצלחה עם שרה..

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט בדרך לאבד את ראשות הממשלה וליפול תחת אחוז החסימה

קרא עוד