סגור

מבצע החיסונים ממשיך: ישראל חתמה על הסכם עם פייזר

ראש הממשלה ושר הבריאות חתמו על הסכם עם יצרנית החיסונים פייזר לרכישת מיליוני מנות חיסונים לשנת 2022. החיסונים שנרכשו ושנחתמו כאופציה יהיו מותאמים לטיפולים בווריאנטיים השונים. "לא יהיו יותר סגרים - יצאנו מזה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ז באייר התשפא
,
19 באפריל, 2021 18:14
חיסוני פייזר

חיסוני פייזרצילום: shutterstock

בשורה לאזרחי ישראל. לאחר מאמצים גדולים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל שר הבריאות יולי אדלשטיין, ישראל חתמה היום (ב') על הסכם עם יצרנית החיסונים פייזר, לרכישת מיליוני מנות חיסונים לשנת 2022.

בנוסף, ישראל ופייזר סיכמו על קיומה של אופציית רכישה של עוד מיליוני מנות חיסון בעתיד. כמו כן, החיסונים שנרכשו ושנחתמו כאופציה יהיו מותאמים לטיפולים בווריאנטיים השונים. התוספת שנחתמה תבטיח את המשך ההתמודדות הטובה של ישראל עם הקורונה לפחות עד סוף שנת 2022.

כזכור, רכישת החיסונים התעכבה בשבועות האחרונים בשל המחלוקת שהתקיימה בממשלה סביב מינוי שר המשפטים - שבלעדיו לא ניתן היה להצביע על הרכישה. גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו כי ההסכם שנחתם לא דורש אישור מהממשלה ולכן לא צריך היה לחכות לאישורו של השר בני גנץ.

ראש הממשלה אמר היום כי בימים האחרונים הוא שוח חשוב עם מנכ"לי פייזר ומודרנה. "היו כמה מכשולים בישראל שהיינו צריכים להתגבר עליהם, ומצאנו דרך להתגבר עליהם. אם לא יהיו הפתעות בדמות ווריאנט קורונה שהחיסונים לא מתגברים עליו, אז חתמנו על רכש של מיליוני חיסונים נוספים עם פייזר, אני מקווה שבקרוב מאוד גם עם מודרנה. פירוש הדבר שבקרוב מאוד יהיו לנו די והותר חיסונים, גם למבוגרים וגם לילדים. ישראל שוב תוביל את העולם במאבק נגד הקורונה. לא יהיו יותר סגרים - יצאנו מזה".

שר הבריאות בירך על החתימה והרכישה: "אני שמח שלמרות הקשיים הפוליטיים המיותרים, הגענו להסכם עם פייזר. ישראל יוצאת מהקורונה בזכות החיסונים, ישראל תמשיך להוביל את המאבק בקורונה גם בהמשך. אני מודה לאזרחי ישראל על ההיענות המרשימה למבצע החיסונים, וקורא לאלה שטרם התחסנו לעשות זאת בהקדם".

 

20.04.2021

1. כל הכבוד!!! (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות  בלוד צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד