סגור

מנכ"ל פייזר ישתתף בטקס הדלקת המשואות?

הועדה לסמלים וטקסים הציעה לאלברט בורלא להדליק את משואת יהודי התפוצות בטקס הממלכתי בהר הרצל אך הוא סירב. במקום זה, ישודר במהלך הטקס סרטון ברכה בהשתתפותו

שירה שור, חדשות כיפה
כו בניסן התשפא
,
08 באפריל, 2021 14:53
טקס הדלקת המשואות. ארכיון

טקס הדלקת המשואות. ארכיוןצילום: הדס פרוש/פלאש 90

הועדה לסמלים וטקסים הציעה למנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, להדליק את משואת יהודי התפוצות בטקס הממלכתי בהר הרצל אך הוא סירב. עם זאת, במהלך הטקס ישודר סרטון ברכה בהשתתפותו, שבו ירחיב על מאמציו להמשיך לספק לישראל מיליוני מנות חיסון של חברת התרופות שהוא עומד בראשה.

בורלא, בן להורים ניצולי שואה, משרידיה האחרונים של קהילת היהודים בסלוניקי שהושמדה ברובה, ישתתף היום במצעד החיים הווירטואלי. הוא ברך על הזכות להשתתף בטקס ואמר: "כבן לניצולי שואה, לכבוד הוא לי להשתתף במצעד החיים. הרבה ניצולים לא דיברו על הסיוטים שעברו מרוב כאב, אך הוריי דיברו על כך רבות. הם עשו זאת כדי שנזכור את החיים שהלכו לאיבוד, שנזכור מה עלול לקרות כשמאפשרים לווירוס הרוע להתפשט ולתקוף, ומעל הכול כדי שנזכור את ערך חיי אדם".

בנאומו אמש בטקס הממלכתי ביד ושם, ראש הממשלה הזכיר שבורלא הוא בן לניצולי שואה ואמר: "הוריו של אלברט היו ניצולי שואה, אוּדִים מוצלים מן האש ששרפה את קהילת יהודי סלוניקי המפוארת. והנה כעבור 80 שנה הגורל מפגיש למשימת הצלה את ראש הממשלה של מדינת ישראל שקמה מן האפר, ואת ראש חברת פייזר שממציאה מזור למגפת הקורונה שמאיימת על האנושות כולה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר