סגור

הנשיא ריבלין: "אם לא נמצא מודל של שותפות - חוסננו הלאומי יעמוד בפני סכנה של ממש"

בנאומו בפתח הישיבה הראשונה של הכנסת ה-24, אמר הנשיא לחברי הכנסת כי "העם מצפה מכם לגלות מנהיגות שיודעת להתרחק מבדלנות ומניכור" | לאחר ההשבעה עזב ריבלין את המשכן ולא הצטרף למפגש המסורתי של ארבעת סמלי השלטון בכנסת

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כד בניסן התשפא
,
06 באפריל, 2021 16:27
ריבלין

ריבליןצילום: Alex Kolomoisky/POOL

בשעה זו מקיימת מליאת הכנסת את ישיבת הפתיחה של הכנסת ה-24. חוליית מחצרצים מתזמורת צה"ל השמיעה שלוש תרועות כבוד לנשיא המדינה רובי ריבלין שפתח את הישיבה ונשא דברים, בהם הזכיר את נאום השבטים שנשא בשנה הראשונה לכהונתו כנשיא.

"אם לא נשכיל למצוא מודל עדכני של ישראליות עכשווית שנותנת מקום לכל אחד ואחד משבטי ישראל, כך התרעתי אז כשהצבתי מראה בפני החברה", אמר הנשיא ריבלין, "אם לא נשכיל למצוא מודל של שותפות שיאפשר לנו לחיות כאן יחד, מתוך כבוד הדדי זה לזה, מתוך מחויבות האחד לשני, וערבות הדדית אמתית, חוסננו הלאומי יעמוד בפני סכנה של ממש".

הנשיא התייחס למגפת הקורונה ולהתמודדות המשותפת בנגיף ואמר: "במערכה מול הנגיף המדבק, לא יכולנו לנצח איש איש בביתו, איש איש בקהילתו. נוכחנו עד כמה אנחנו תלויים זה בזה, עד כמה אנחנו זקוקים האחד לשני, עד כמה שותפי גורל אנחנו, בני השבטים השונים, אנו, שנועדנו לחיות על הארץ הזו, לחלוק את ההישגים וההצלחות, ולעמוד ביחד למול המשברים".

 

צילום: Alex Kolomoisky/POOL

 

"אני מכיר את הבמה הזאת, את הפודיום הזה. אני מכיר אותם מקרוב, מקרוב מאוד. 20 שנה זכיתי לשרת את העם בישראל כחבר כנסת. מתוכן – שבע שנים כיו"ר הכנסת. שבע כנסות בסך הכל", אמר הנשיא ריבלין ופנה לחברי וחברות הכנסת, "היום, אני ניצב מול פרלמנט שפיזר את עצמו ארבע פעמים בתוך פחות משנתיים. פרלמנט שוויתר פעם אחר פעם, על הזכות לתת אמון בממשלה. המחלוקות, החוצות את החברה שלנו, הן מחלוקות של אמת. רבות מהן הן מחלוקות "לשם שמים". אך לעיתים יש חובה להכריע גם במחלוקות קורעות, קשות, כואבות". 

"המושבים שאתם יושבים עליהם, מכובדי, הם יקרי המציאות. הכוח שניתן בידיכם, למול לחצני ההצבעה שלפניכם, הוא עצום. העם בישראל נושא אליכם את עיניו, ומצפה מכל אחד מכם לגלות מנהיגות. מנהיגות שיפה לשעה הנוכחית. מנהיגות הנאמנה לציבור שלה ולערכיו, אבל גם יודעת לסמן לו גבולות, ולהתוות לו דרך. מנהיגות שבטוחה בדרכה, אבל רואה ביריב האידאולוגי שלה לא אויב, חלילה, אלא שותף פוטנציאלי. מנהיגות שבתוך אווירת השבטיות, יודעת להתרחק מבדלנות ומניכור, שאולי יפים לשעת הקמפיין, אבל הרסניים בבואנו לבנות מדינה, ולהוביל עם. מנהיגות של שותפות ושל כבוד. זו המנהיגות לה זקוק העם בישראל בעת הזאת, והדבר מצופה לא רק מחבר הכנסת וחברת הכנסת עליהם מוטלת מלאכת הרכבת הממשלה, או הנשיא או הנשיאה החדשים שתבחרו, בשבועות הקרובים, אלא מכל אחד ואחת מכם, נציגי הציבור ומנהיגיו".

 

 

בסיום דבריו אמר הנשיא: "אני מאמין בעם הזה. אני מאמין בו מכיוון שזה הלקח שלימדה אותי ההיסטוריה – הרחוקה והקרובה. אני נולדתי בטרם קמה המדינה, בילדותי ראיתי את המאבק להקמתה וביום שבו הורם לראש התורן דגל המדינה היהודית והדמוקרטית. אני מאמין בו מכיוון שהעם הזה הוכיח את כוחו בימי המגיפה הזאת. אני מאמין. האמינו גם אתם".

 

נשיא במחאה

דבריו החריפים של ריבלין על מצב הדמוקרטיה במדינה, מצטרפים לאמירתו מהבוקר כשהחליט להטיל את המנדט להרכבת הממשלה על נתניהו ואמר כי ההכרעה אינה קלה בעיניו. ריבלין הביע את מחאתו בכך שלא העביר את מכתב המנדט לנתניהו בעצמו, כמקובל, אלא עשה זאת דרך מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי. גם במהלך ההשבעה של הכנסת ה-24 ריבלין הביע את מחאתו ועזב את המשכן ללא השתתפות במפגש המסורתי של ארבעת סמלי השלטון בכנסת.

06.04.2021

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2021

2. יאללה תסתלק כבר מבית הנשיא - לך!!!!!! (לא חשוב בכלל)

נמאסת!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר