סגור

ישיבת הממשלה בוטלה | פרופ' לוי: "זה פוגע ביכולת שלנו להמשיך להילחם בקורונה"

ברקע המאבקים בין כחול לבן לליכוד שהביאו לביטול הישיבה בה אמורים היו לאשר רכישת חיסונים במיליארדי שקלים, בכירי מערכת הבריאות תוקפים את השרים ומביעים דאגה מהמצב: "בואו נתעשת. כל העולם נמצא במירוץ לרכוש חיסונים - ההתקשרויות וזמן האספקה לא תלויים רק בנו"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
טז בניסן התשפא
,
29 במרץ, 2021 10:34
פרופסור חזי לוי

פרופסור חזי לויצילום: David Cohen/Flash90

ישיבת הממשלה שתוכננה להיום (ב') - בוטלה, בעקבות מאבקי הכוחות בין הליכוד לכחול לבן. בכחול לבן טענו כי בליכוד מסרבים לאשר את מינויו של יו"ר המפלגה בני גנץ לשר המשפטים כמינוי קבע, לפי דרישת היועץ המשפטי לממשלה. בישיבת הממשלה שבוטלה, היו השרים אמורים לאשר רכישת 35 מיליוני חיסונים, בשווי 3 וחצי מיליארד שקל. 

ראשי מערכת הבריאות תקפו הבוקר (ב') את ביטול הישיבה. פרופ' נחמן אש, ממונה הקורונה, הזהיר בראיון לגלי צה"ל כי, "החברות הולכות למקומות שהן יכולות לעבוד בצורה יותר בטוחה. יש חשיבות מאוד גדולה לחתום על ההסכמים כמה שיותר מוקדם. הכל נמצא בסימן שאלה כל עוד התקציב לא מאושר בממשלה - וזה ברור שאנחנו בתקופה בה הפעילות חייבת להימשך". 

גם מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי התבטא בעניין דחיית הישיבה: "אנחנו מודאגים שהישיבה לא מתקיימת ושלא מאושר התקציב הנדרש על מנת להמשיך לנהל את המלחמה בקורונה ולהבטיח את מקומנו בתור לחיסונים. זה פוגע ביכולת שלנו להמשיך להילחם בקורונה".

"בואו נתעשת", קרא פרופ' לוי, "נאשר את התקציב או לפחות נדון בו. אנחנו עוסקים בהסכמים לשנה הבא ולאחריה, כל העולם נמצא במירוץ לרכוש חיסונים - ההתקשרויות וזמן האספקה לא תלויים רק בנו".

האם תבוטל החובה לעטות מסכה?

עם הירידה המתמשכת בתחלואה, ישנם גורמים במערכת הבריאות שסבורים כי יש לבטל את החיוב לעטות מסכה בשטחים פתוחים. פרופ' נחמן אש הביע הסתייגות מסוימת ואמר: "נקיים דיון על המסכות אחרי החג. זה נכון שמבחינה מקצועית המסכות הרבה פחות משמעותיות במרחב הפתוח. אנחנו עדיין רוצים שאנשים בקבוצות ובמקומות סגורים יעטו מסכות".

לעומתו, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' לוי היה יותר נחרץ: "יש עוד 2.5 מיליון ילדים שאינם מחוסנים, ועוד כמיליון מבוגרים שאינם מחוסנים - ואנחנו עדיין יכולים להדביק". 

128 מאומתים חדשים אתמול, ומהווים 1.2 אחוזי מתוך 11,482 תוצאות בדיקות שהתקבלו. נכון להבוקר (ב') ישנם 467 חולים שמצבם מוגדר קשה, מתוכם 201 מונשמים. 6,194 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה. ועד כה התחסנו 5,221,482 ישראלים במנה הראשונה, ומתוכם, 4,712,877 במנה השנייה.

29.03.2021

1. ביבי רעיל. כל מה שלידו נובל. בגד ב-2 מ-3 נשותיו. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
30.03.2021

2. what to do when your husband want to divorce you (Isabella Ethan)

אני נשוי שבע שנים בלי ילד, אז בעלי מתחיל להתנהג בצורה מוזרה, חוזר הביתה לאחרונה וכבר לא מבלה איתי, והוא התגרש ממני. אז נעשיתי מאוד עצובה ואבדה בחיים כי הרופא אמר לי שאין דרך להיכנס להריון, זה באמת יאמל את חיי. עד שנתקלתי בחבר שסיפר לי על DR ALABA מהאינטרנט, איך הוא עזר לנשים רבות עם בעיות דומות שעובר עלי, אז יצרתי איתו קשר בכתובת: dralaba3000@gmail.com והסברתי לו. הוא אמר לי את כל מה שאני צריך לתת לפני שהוא יכול לוותר על הכישוף להחזיר את בעלי, מה שעשיתי, והוא שלח תפילה עוצמתית שהייתי צריכה לומר באמצע הלילה בזמן שהוא מטיל את כישוף האהבה. זה היה נס 48 שעות אחר כך בעלי היחיד חזר אלי והתנצל על כל מה שעשה ואמר לי שהוא מוכן לגמרי לתמוך בי בכל דבר שארצה. התקשרתי במהירות ל- ALABA וסיפרתי לו מה קורה באותו הרגע, והוא גם הכין ושלח לי תרופה שאומרת שהיא תרפא כל מחלה או זיהום לא רצויות שמונעות ממני להרות ואז הורה לי על כך. איך להשתמש בזה לפני שפוגשים את בעלי. זה אחרי השימוש בעשב ובשורש הילידים הזה, כעבור כמה שבועות התחלתי להרגיש סימני הריון בכל מקום, אני ממש בהריון, רק ילדתי ​​ילד ב -1 לחודש זה. אני מבטיח להודיע ​​לכל העולם על ד"ר אלבא כדי לשמר את מערכת היחסים שלי כמו גם לתת לי ילדים. אני יכול לקרוא בגאווה שלי היום. לכל אישה שמוצאת זאת בלתי אפשרית, הנה ההזדמנות שלך לחייך ולהביא אושר למשפחתך, אנא צרו קשר עם ד"ר אלבא דוא"ל: dralaba3000@gmail.com או צרו קשר עם מספר הוואטסאפ שלו: +2349071995123, הוא אלוהים שנשלח להחזיר מאהבים אבודים ולהביא לך אושר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ שמחה רוטמן צילום:  Sraya Diamant/Flash90

ח"כ רוטמן: "האחריות מה יקרה בסוף עם חוק האזרחות היא לא עליי"

קרא עוד