סקר מנדטים: הציונות הדתית מזנקת, סער צונח

סמוטריץ' מקבל מספר שיא של מנדטים עם 6, ותקווה חדשה יורדת לשפל חדש עם 9 מנדטים בלבד. רע"מ ומרצ עוברות את אחוז החסימה ומקבלות 4 מנדטים כל אחת, וש"ס מתדרדרת ל-6 מנדטים

חדשות כיפה 14/03/21 20:28 א בניסן התשפא

בצלאל סמוטריץ'. יכול לחייך, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
בצלאל סמוטריץ'. יכול לחייך, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

9 ימים לבחירות, וסקר שנערך על ידי פרופ' קמיל פוקס והתפרסם הערב בחדשות 13, עדיין לא מראה הכרעה בין הגושים, אך עדיין מנבא הפתעות, בעיקר בעלייה של הציונות הדתית לשישה מנדטים, וקריסה של גדעון סער למספר חד ספרתי של מנדטים עם 9 בלבד. 

נתניהו והליכוד ממשיכים לשמור על כוחם היחסי עם 28 מנדטים, וכך גם יש עתיד ויאיר לפיד עם 20 מנדטים. נפתלי בנט וימינה שומרים על מעמדם כמפלגה השלישית בגודלם אך יורדים ל-11 מנדטים. תקווה חדשה בראשות גדעון סער קורסים ויורדים ל-9 מנדטים. 

הרשימה המשותפת​ עם 8 מנדטים וישראל ביתנו ויהדות התורה עם 7 מנדטים שומרים על יציבות, בעוד ש"ס מאבדים שני מנדטים ומקבלים 6 בלבד. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' מזנקים ומקבלים 6 מנדטים, אחרי התגייסות הליכוד לדאוג למעבר של הציונות הדתית את אחוז החסימה.

העבודה ​נותרת עם 6 מנדטים, והפתעה נוספת שהתקבלה היא שגם מרץ וגם רע"מ עוברות את אחוז החסימה, ויחד עם כחול לבן מקבלות 4 מנדטים כל אחת. המפלגה הכלכלית של ירון זליכה מקבלת 2.1% ולא עוברת את אחוז החסימה. 

מפת הגושים כרגע היא שגוש השמאל-מרכז וסער מקבל 62 מנדטים, בעוד גוש הימין עם ימינה זוכים ל-58.


(אלקין בראיון לחדשות כיפה)

לשאלת מי המתאים ביותר לראשות הממשלה?
​נתניהו –​ 35%
לפיד –​ ​ 21%
סער – 12%
בנט – 10%

ובמקרה שנתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה - מי המועמד המועדף עליך לראשות הממשלה?
לפיד – 27%
בנט – 23%
סער – 19%
אף אחד מהם – 18%

האם יש סיכוי שתשנה את הצבעתך?
אין סיכוי - 62%
יש סיכוי - 38%

מתי תחליט כיצד להצביע?
*מבין אלה שטרם החליטו
ביום ההצבעה - 41%
עד 24 שעות לפני - 33%
בשבוע הקרוב - 26%

האם אתה חושב שהקורונה מאחורינו?
ייקח עוד זמן​ - 49%
לא - 28%
כן - 16%

​סקר חדשות 13 וקמיל פוקס נערך היום (א') 14 במרץ. הסקר כלל 707 נשאלים מהם 603 באוכלוסייה היהודית ו-104 בחברה הערבית. התשאול האינטרנטי באוכלוסיה היהודית נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול הטלפוני החברה הערבית נערך על ידי מכון המחקר סטט נט בהנהלת יוסף מקלאדה. טעות הדגימה היא 3.6%.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר