סגור

מסעדות ובתי כנסת: ההקלות של הפעימה השלישית

שעות לפעימה השלישית של היציאה מהסגר, אושרו הצעדים הבאים לפתיחת המשק: כיתות ז'-י' יחזרו לבתי הספר, מסעדותיורשו להכניס 100 איש, אירועי תרבות - 500 איש ונתב"ג יפתח לעד 3,000 איש ביום | כל הפרטים

שירה שור, חדשות כיפה
כב באדר התשפא
,
06 במרץ, 2021 19:31
מסעדה סגורה בתל אביב

מסעדה סגורה בתל אביבצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

הממשלה אישרה הערב (ש') את תקנות משרד הבריאות שיחלו מחר, כחלק מהפעימה השלישית בתכנית היציאה מהסגר. במשאל הטלפוני שהחל לפני שעה קלה, אישרו השרים בין היתר את תקנות החינוך, פתיחת נתב"ג ומתווה המסעדות.

הנחיות כלליות:

 1. התקהלות: 20 במבנה סגור ו –50 בשטח פתוח.
 2. תהיה אפשרות לקבלת קהל במקומות בהם ניתן לקבל קהל לפי התקנות, גם בעבור שירות שאינו חיוני, ובלבד שמדובר בשירות שלא ניתן לספק מרחוק או באופן מקוון.
 3. התו הירוק יחול גם על משתתפי ניסוי החיסון של המכון הביולוגי.
 4. תבוטל הגבלת הנוסעים ברכב פרטי.
 5. תבוטל החובה לבצע תשאול או מדידת חום בכניסה למקום ציבורי ועסקי. 

מערכת החינוך

תלמידי כיתות ז'-י' יחזרו ללמוד באותם אזורים בהם מתקיימים הלימודים ליתר הכיתות אזורים "ירוקים", "צהובים" ו"כתומים גבוליים" שציונם הוא 7 לכל היותר ושיעור המחוסנים בהם בגילאי 50+ הוא 70% ומעלה.

בנוסף, תתאפשר פתיחת מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות הכשרה ומוסדות תורניים על תיכוניים לתלמידים בעלי תו ירוק בלבד (זאת בתנאי שהמוסדות יבטיחו קיומם של לימודים מרחוק לתלמידים שאינם בעלי תו ירוק), בתנאים דומים אלו: עד 300 איש ולא יותר מתפוסה של 75%, הפרדה של לפחות ארבעה מטרים בין המורה/מרצה לתלמידים/סטודנטים, תליית שלט על מוסד שפועל בהתאם לתו הירוק. הקנס למוסד בגין הכנסת אדם ללא תו ירוק: 5,000 ש"ח.

כמו כן, פנימיות עד גיל תיכון יוכלו לפעול במסלול "הפתוח" או "הסגור", בדומה לפנימיות על תיכוניות. בקורסים והכשרות מעשיות לבגירים מגבלת ההשתתפות תעלה ל-20 משתתפים במקום 10. ברשויות ואזורים ירוקים, צהובים ו"כתומים גבוליים" תתאפשר פעילות חוגים לילדים, ובתנועות הנוער ניתן יהיה לפעול בקבוצות קבועות של עד 50 בשטח פתוח.

באשר לטיולים חד יומיים - יתאפשר טיול גם במבנה, ולא רק בשטח פתוח. יתאפשרו לימודים של כיתות א' עד ו', ו-י"א- י"ב במוסדות חינוך בהם התקיימה בשבוע האחרון תכנית "מגן חינוך".

מסעדות ואירועים

במקביל, המתווה לפתיחת המסעדות נידון גם הוא בישיבה הממשלה:

 1. ישיבה בפנים – לבעלי תו ירוק בלבד. מגבלת כמות: עד תפוסה של 75% ולא יותר מ-100 איש. ישיבה בחוץ – אין חובה להציג תו ירוק. מגבלת כמות: עד 100 איש.
 2. שמירת מרחק של לפחות 2 מטר בין שולחן לשולחן ומינוי סדרן שתפקידו להקפיד על שמירת המרחק.
 3. ברים: שמירת מרחק של 2 מטר ולפחות כסא ריק בין האנשים (למעט אלה שמתגוררים יחד).

בנוסף, שרי הממשלה אישרו את המתווה לאולמות אירועים: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש. כניסה תותר לנושאי תו ירוק. עד 5% מהמשתתפים יוכלו להיכנס בהצגת תוצאות בדיקה שלילית. במלונות - תותר פעילות חדרי האוכל, אך ישנה מגבלה על כמות הנוכחים: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש.

 

 

אירועי תרבות וספורט, בתי תפילה וכנסים - עד 500 איש במבנה סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון עם מעל 10,000 מושבים - תותר כניסת עד 1,000 איש במבנה סגור ועד 1,500 איש בשטח פתוח.

כמו כן, מכירת כרטיסים לאירועי תרבות וספורט תתאפשר מראש בלבד, ישיבה במקומות מסומנים, ניתן לעמוד בסמוך למושב, לא ניתן לקיים אירוע או הופעה בעמידה וללא מקומות ישיבה מסומנים. האירוע יתקיים ללא ריקודים, ללא מכירה והגשה של מזון ושתיה, איסור אכילה במקום, וכן חובת שמירת מרחק.

אטרקציות תיירותיות יפתחו במתווה התו הירוק, למעט אטרקציות שמנכ"ל משרד הבריאות יאשר פתיחתם גם ללא נושאי תו ירוק.

בתי כנסת ונתב"ג

בית תפילה בתו ירוק - עד 50% תפוסה לפי מספר המושבים הקבועים ואם אין מושבים קבועים לפי יחס של אדם לכל 7 מ"ר, ובכל מקרה לא יותר מ-500 אנשים.
ללא תו ירוק - עד 20 בפנים ו 50 בחוץ.

בנוגע לפתיחת נתב"ג, הממשלה אישרה את המתווה לכניסה והיציאה לישראל וממנה:

 1. יבוטל האיסור על כניסת ישראלים למדינה, למעט הגבלות על כניסה דרך מעבר יבשתי. המשמעות היא שכל אזרח ישראלי או תושב קבע יוכלו להיכנס לישראל. עם זאת, המכסה המקסימלית של כניסה לישראל תהיה עד 3,000 איש ביום, ותגיע עד למספר זה באופן מדורג בהמשך השבוע בהתאם לתכנית משרד התחבורה.
 2. מחר ייכנסו עד 1,000 איש כדי לאפשר פתיחה מדורגת כפי שקבע משרד התחבורה. יוחרגו טיסות ייעודיות של עולים שלא ניתן  לדחות את עלייתם, עובדים זרים חיוניים וספורטאים מקצועיים ממכסת הנכנסים לישראל.
 3. היעדים אליהם ומהם יתקיימו טיסות ציבוריות הם: ניו יורק, פרנקפורט, פריז, לונדון, קייב, טורונטו והונג קונג. 
 4. הכניסה ממעברים יבשתיים: ממעבר נהר הירדן - תתקיים עד פעמיים בשבוע. מעבר טאבה - ייפתח חד פעמית לנכנסים ממצרים, ששהו שם עד יום רביעי, ה-3.2.21. מחזיקי תעודת מחלים או מתחסן יוכלו לצאת מישראל באופן חופשי, מלבד דרך מעבר טאבה שיהיה סגור.
 5. חובת הבידוד במלוניות תבוטל ובמקומה תתבצע אכיפה מוגברת של משטרת ישראל בכל הנוגע לחוזרים מחו"ל ששוהים בבידוד ביתי.

צעדים אלוה סוכמו בהמשך להחלטת הממשלה להחזרת הישראלים ארצה לקראת בחירות.

06.03.2021

1. השאלה היא : מתי סגר הבא (אליעזר בית אל)

הרי ברור לכולם שישראל רוצה לחסן את כ ו ל ם ,כולל ילדים מגיל 6.
בשביל לחסן את הילדים הם חייבים ליצור פאניקה, אז הם פותחים את המשק לשבוע שבועיים אולי קצת יותר. פותחים את השמיים לנסיעות בחו"ל ,ועם הטיסות יבואו המוטציות ביבוא אישי, וכמובן עליה בתחלואה.
ומי אשם ? ברור, כת הלא מחוסנים שנשארו בארץ , ולא נכנסו למסעדות, הם ורק הם.
ואז כאשר יהיה ממש רע , הציבור יגייס הפעם את ילדיהם למולך (פייזר) ויקריבו אותם/ן על המזבח, זהו קיצור חדשות של ההקלות הללו, הכינו הכתף של ילדיכם, בהצלחה, מתפלל מחוץ לבית הכנסת עליכם ועל בניכם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מצא בתי כנסת בסביבה
למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Yossi Aloni/Flash90

פעולות נקם יהודיות במרכז | סמוטריץ': "חדל! אנחנו לא כמוהם"

קרא עוד