סגור

הצבעה על הארכת הסגר | "מתקרבים לדילמות שראינו בחדשות מאיטליה וקליפורניה"

"הארכת הסגר במצב הקיים היא מחויבת המציאות עד שלא נתגבר על הגל הנוכחי הגובה כבר מעל 1,100 נפטרים רק בחודש האחרון", אומר יו"ר ארגון רופאי המדינה. במליאת הכנסת יצביעו על הארכת תקנות הסגר

אלעד הומינר, חדשות כיפה
יד בשבט התשפא
,
27 בינואר, 2021 7:46

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת החוקה תתכנס הבוקר (ד') בשעה 9:00 בכדי להכין את חוק הקנסות לקריאה שניה ושלישית. מסתמן כי הקנס על פתיחת מוסד בניגוד לחוק ירד מ-25,000 שקלים בהצעה המקורית ל-10,000 שקלים, המוסד ייסגר רק לאחר שתיים או שלוש אזהרות. במליאת הכנסת יצביעו בשעה 11:00 יצביעו על הארכת תקנות הסגר. הצבעה על חוק הקנסות תתקיים רק אם הפערים הגדולים בין כחול לבן לבין הליכוד והמפלגות החרדיות - יגושרו. 

משרד הבריאות פרסם הבוקר את נתוני תחלואת הקורונה העדכניים. מהנתונים החדשים עולה כי סך הנדבקים המאומתים בישראל הגיע ל-617,168. מספר החולים בפועל עומד הבוקר על 76,708 ואתמול אומתו 7,737 נדבקים חדשים מתוך83,367 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות ירד מעט ל-9.6%. בבתי החולים מאושפזים 1,787 חולים, מהם 1,141 במצב קשה ו-311 מונשמים. מספר המתים ממשיך לטפס והגיע ל-4,513. 

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא, אמר אתמול כי בשל המצב הקשה בבתי החולים, הארכת הסגר במצב הקיים היא מחויבת המציאות. "כך נראית קריסה של מערכת הבריאות – ניידות שממתינות בכניסה לבתי חולים עם חולים קשים, תפוסה מלאה של מכשירי אקמו חיוניים, וצוותים רפואיים שנופלים מהרגליים. אנחנו הולכים ומתקרבים לדילמות שראינו רק בחדשות מאיטליה וקליפורניה בשיא המגיפה שם. בקרב על החולים הקשים , בקרב על אובדן החיים של עוד מאות רבות של חולים אנחנו מפסידים. הגענו למצב שממנו חששנו – הצוותים הרפואיים אינם יכולים ליישם את כל ההחלטות הרפואיות הטובות ביותר עבור החולים הקשים וזה יעלה בחיי אדם".

"הארכת הסגר במצב הקיים היא מחויבת המציאות עד שלא נתגבר על הגל הנוכחי הגובה כבר מעל 1,100 נפטרים רק בחודש האחרון, עד שלא נטפל ב-1,154 החולים הקשים המאושפזים כרגע בבתי החולים, ב-405 החולים במצב קריטי וב-332 המונשמים, לא נוכל להמשיך בשגרת חיינו".

על החיסונים הוא אמר: "מבצע החיסונים ההרואי, ונתוני ההתחסנות המדהימים  בקרב קבוצות הסיכון באוכלוסייה אינם מחפים על המצב במערך האשפוז שהוזנח לאורך שנים. חייבים להגביר את קצב החיסונים - כאשר 20% מהמאומתים כרגע המפיצים את הנגיף לסביבתם הם בגילאים 10-30, למה לא מחסנים את שאר 3.5 מיליון האזרחים מעל גיל 16 שעדיין לא חוסנו?!". 

 

27.01.2021

1. של הקורונה ותופעות לוואי של החיסון. (חסיד שוליים:המהומות ב"ב ובירושלים תסמינים)

חסיד שוליים:המהומות בבני ברק ובירושלים תסמינים של הקורונה ותופעות לוואי של החיסון.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כנס דת ומדינה צילום: ללא

בחירות 2021: דת ומדינה לאן?

קרא עוד