סגור

אסתר חיות: "אין מקום לגרור את הליך מינוי השופטים אל המגרש הפוליטי"

נשיאת בית המשפט העליון נאמה בטקס השבעת השופטים, ואמרה כי מערכת בחירות רביעית בשנתיים, זו התרחשות "שאין לה אח ורע בתולדות המדינה". עוד היא אמרה, "הביקורת המושמעת כלפי פסקי דין אינה נחלתה הבלעדית של קבוצה פוליטית כזו או אחרת"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
יג בשבט התשפא
,
26 בינואר, 2021 11:57
הנשיאה חיות

הנשיאה חיותצילום: Yonatan Sindel/Flash90

בטקס השבעת השופטים שמתקיים היום (ג') במשכן הנשיא, דיברה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, למערכת הבחירות הרביעית בשנתיים האחרונות, הצורך בשמירה על תפקוד תקין של הרשות השופטת ולניסיונות החוזרים והנשנים לגרור את בתי המשפט ואת הליך מינוי השופטים למגרש הפוליטי. חיות פתחה והודתה לנשיא המדינה, ראובן ריבלין: "תודה לך אדוני הנשיא, על ההירתמות ועל אירוח הטקס בתנאים המורכבים והלא פשוטים שבהם הוא מתקיים".

"נבחרתם לתפקיד בתהליך מיון יסודי ומקצועי שנמשך חודשים רבים, ופרק חדש ומרתק בחייכם מתחיל היום", אמרה חיות בהתרגשות. "הגעתם מכל רחבי הארץ – מנצרת ומנתיבות, מיפו ומפדואל, מטייבה ומרמת גן, מגבעתיים, ממודיעין, מנחושה ומתלמי יפה. אתם משקפים את כל גווני הקשת של החברה הישראלית, והמכנה המשותף לכולכם הוא המצוינות במשפט והאיכות האנושית שבהן התברכתם".

הנשיאה חיות התייחסה למערכת הבחירות הקרובה: "אנו עומדים בפני מערכת בחירות – רביעית במספר – בתוך שנתיים ימים, והתרחשות זו, שאין לה אח ורע בתולדות המדינה, אף היא אינה תורמת ליתר ודאות ויציבות. בזמנים כאלה נודעת חשיבות מיוחדת לשמירה על תפקודה התקין של הרשות השופטת ועל יציבותה כמי שמשמשת כתובת לאזרחים שזכויותיהם נפגעו, ולחברה כולה המבקשת להגן על עצמה מפני פשיעה ופגיעה".

על הניסיונות לגרור את בתי המשפט ומינוי השופטים למגרש הפוליטי, אמרה: "במעמד הצהרת האמונים של שמונה-עשר השופטות והשופטים, שהתקיים לפני כחודש, ציינתי ואני רואה לנכון לשוב ולהדגיש כי אין מקום לניסיונות החוזרים והנשנים לגרור את מערכת בתי המשפט ואת תהליך מינוי השופטים אל המגרש הפוליטי, תוך הטלת דופי בהכרעות שיפוטיות ופגיעה במעמדם העצמאי והנייטרלי של בתי המשפט".

"אכן, לעתים הכרעה בשאלות משפטיות יש לה השלכות במישור הציבורי, אך הציר המרכזי של כל הליך ושל כל דיון הוא תמיד השאלה המשפטית המועלית בו ובה מכריע בית המשפט מתוקף תפקידו כפרשן המוסמך של הדין וכמי שמחויב לעקרונות היסוד של שיטת המשפט הישראלית, ובראשם שלטון החוק וההגנה על זכויות אדם".

חיות סיכמה: "עקרונות אלו אינם שייכים לצד כלשהו של המפה הפוליטית, ועל כן אנו עדים לכך שהביקורת המושמעת מעת לעת כלפי פסקי דין, נשמעת מכל קצות הקשת הפוליטית, והיא אינה נחלתה הבלעדית של קבוצה פוליטית כזו או אחרת או של מגזר מסוים בחברה. יש מי שרואה בכך בעיה. בעיניי, זוהי הוכחה מובהקת לכך שבית המשפט הוא עצמאי וא-פוליטי ולכך שהחלטותיו מאוזנות וניתנות לגופם של דברים, כיאה להחלטות הנטועות בשדה המשפטי. זאת, אף שיש מי שמסיבות פוליטיות מנסים להציג את הדברים אחרת".

26.01.2021

1. לצחוק הוא להוריד דמעות מבכי ( ניסים)

כול היום בית המשפט מתעסק בדברים פולטים כך שלא נישאר כלום לעשות לחברי הכנסת

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

2. הליך מינוי השופטים כבר במגרש (רן)

הפוליטי כך שאין צורך לגרור אותו לשם. אם בג"צ הולך בדרכו של אהרון ברק והנ"ל אמר בפירוש שקבוצה של נאורים היא זו שתשלוט במדינה ודי ברור מאיפה מגיעה אותה קבוצה, אז בג"צ הוא פוליטי.לא ברור למה כשחיות רוצה לקבוע מי יהיו השופטים זה לא פוליטי אבל כאשר הפוליטיקאים רוצים לקבוע, זה כבר כן פוליטי,אלא אם כן חיות וחבריה הם מל"ו צדיקים מה שיש להניח שהם לא.

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

3. צדק לאהוביה (צדק לאהוביה)

היום כולםםםם ????באים ומוחים את דמו של אהוביה ב7:30 כולנו נתייצב בתחנת רכבת הקוממיות בבת ים ונמחה את דמו של אהוביה

סמנו כאן אהבתי????

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

4. המצב הקיים בלתי נסבל .הדוגמה האמריקאית היא הכי טובה פה לאזרחי ישאל . ומי צריך בית דין לעבודה משפטית מוטה להסתדרות ולוכדי העובדים החזקים (הכהן )

אין יושר בבתי הדין לעבודה חלקם מוטים ועושים משפט באי צדק בסיסי ,כמו שעדיין לא היו בת משפט ואז הייתה דרך בסיסית לצדק .

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

5. סופכם קרוב!!! מכינים עמוד 50 אמה!!! (שלמה)

שלב נוסף בתהליך הגאולה

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

6. הכנסתם את בית המשפט לפוליטיקה (עופרה )

בית המשפט כבר מזמן נהיה פוליטי . אנחנו נצביע עוצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איבתיסאם מרעאנה צילום:  Avshalom Sassoni/FLASH90

קולות נוספים בעבודה המתנגדים למרעאנה: "הזדעזעתי כמוכם"

קרא עוד